Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Automatizovaná nabídka japonského sdružení obchodníků s cennými papíry

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Automatizovaná nabídka japonského sdružení obchodníků s cennými papíry

Automatizovaná nabídka japonského sdružení obchodníků s cennými papíry

Jaký je termín? Automatizovaná nabídka japonského sdružení obchodníků s cennými papíry – Jasdaq

Japonská asociace automatizovaných nabídek obchodníků s cennými papíry (Jasdaq) je jedním z japonských akciových trhů, které spadají pod Tokijskou burzu cenných papírů (TSE). Jedná se o elektronickou bezpečnostní burzu se sídlem v Tokiu v Japonsku. Původně to byl mimoburzovní trh a v roce 1991 se stala platformou elektronického obchodování s automatizovaným systémem nabídek podobným Nasdaqu.

ROZDĚLÁVÁNÍ Automatizovaná nabídka japonského sdružení obchodníků s cennými papíry – Jasdaq

V roce 1963 vytvořila Japonská asociace obchodníků s cennými papíry systém obchodování s cennými papíry na přepážce. V roce 1991 sdružení uvedlo na trh systém Jasdaq, japonský akciový trh, který přeměnil své současné operace na trh obchodování s elektronickým zabezpečením. V roce 2004 společnost změnila svůj název na Burzu cenných papírů Jasdaq a byla formálně uznána jako burza cenných papírů.

Japonské akciové trhy

Společnosti musí splňovat kritéria stanovená na akciovém trhu v Japonsku, aby mohla být uvedena na tomto trhu. Kritéria zahrnují počet akcionářů společnosti, tržní kapitalizaci, čistá aktiva a počet enable, kdy byla společnost založena. Tokijská burza cenných papírů je jedním ze tří největších světových trhů a má čtyři akciové trhy, TSE First Part, TSE Next Part, JASDAQ a Moms, TSE Very first Portion má nejpřísnější pravidla a kritéria, kterými se řídí TSE 2nd Part. Přední společnost, která je stabilní, bude pravděpodobně patřit buď do sekce TSE To start with, nebo sekce Part.

Jasdaq, stejně jako matky, uvádí seznam rozvíjejících se rizikových společností. Kritéria nebo tyto trhy lze snáze splnit pro společnosti, které jsou stále ve svém založení a v raných fázích růstu. Kromě TSE patří k dalším trhům burza v Osace, burza v Nagoji, burza v Sapporu, burza ve Fukuoka, z nichž každý má svůj vlastní akciový trh. Většina předních japonských společností však patří na akciový trh TSE.

Jasdaqova formace

Jasdaq byl původně mimoburzovní trh s cennými papíry, který prodával akcie v sídle cenných papírů a umisťoval je na podporu burz cenných papírů nebyla to samotná výměna. V roce 2004 společnost získala burzovní licenci a název provozní společnosti se změnil z JASDAQ Corporation na JASDAQ Stock Exchange, Inc.

Od té doby se však trh rozvíjejících se společností, jako jsou společnosti kótované na Jasdaq a Mothers, zvýšil. Jasdaq navrhl integraci s burzou cenných papírů v Osace. Burza cenných papírů v Ósace byla do TSE integrována v roce 2013.

Navzdory nárůstu rozvíjejících se trhů agentura Reuters uvedla, že TSE neuvažuje o sloučení trhů Jasdaq a Moms poté, co noviny tvrdily, že Japan Exchange Team, provozovatel tokijské burzy, uvažoval o fúzi, která by stimulovala trh a její investoři.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: