Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Aurora Cannabis Earnings: What We Learn

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Aurora Cannabis Earnings: What We Learn

Aurora Cannabis Earnings: What We Learn

Aurora Hashish (ACB) zveřejnila svou poslední čtvrtletní zprávu 12. listopadu. Společnost předvedla několik působivých čísel, za která se vyplatí chlubit. Aurora, která je jednou z největších kanadských legálních konopných společností, uvedla, že tržby se za poslední rok zvýšily o 260%. Kromě toho Aurora během tříměsíčního období končícího 30. září vydělala téměř 4 996 kilogramů sušeného konopí. Professional srovnání, ve třetím čtvrtletí roku 2017 Aurora vyprodukovala necelých 1010 kilogramů sušeného konopí za rok společnost téměř ztrojnásobila možnosti růstu svých produktů. To znamená, že podle zprávy a k 30. září 2018 činila vážená průměrná reálná hodnota, nižší náklady na dokončení a náklady na prodej za jeden gram produktu, 4,64 CAD (3,51 USD), což je pokles z 6,46 USD za gram jako ze dne 30. června 2018.

Příjmy a výdělky lze přiřadit

Podle této zprávy zaznamenala společnost celkové tržby za dané období 29,7 milionu CAD, přičemž příjmy připadaly na to, že se běžný akcionář vyšplhal těsně pod 104,2 milionu CAD, což je více než 28násobek dříve hlášené hodnoty.

Spolu s těmito údaji o horolezectví Aurora říká, že její hrubá marže u konopí se vyšplhala o 12% a nyní se drží na 70%, zejména v důsledku zvýšení prodeje konopného oleje v porovnání s prodejem sušeného konopí, a také kvůli nárůstu v průměrná prodejní cena sušeného konopí.

Náklady na výrobu a průměrná cena za gram

Podle této zprávy se peněžní náklady Aurory na výrobu každého gramu prodaného sušeného konopí meziročně snížily o téměř 23%. Rovněž se snížil o téměř 15% oproti předchozímu čtvrtletí. Peněžní náklady na prodej za gram jsou pro toto čtvrtletí 1,80 CAD, což je o 3,4% více než v předchozím čtvrtletí. Tyto změny lze pravděpodobně připsat zdokonaleným a stále efektivnějším výrobním technikám v celé společnosti a v jejích dceřiných společnostech, kterých je několik.

U Aurory průměrná cena za gram sušeného konopí nebo konopného oleje od druhého čtvrtletí nepatrně poklesla, z 9,20 CAD na 9,19 CAD za CNBC. Společnost ve 3Q prodala necelých 2 700 kilogramů konopí, což je zhruba 5 900 liber, což je výrazný nárůst o přibližně 200% oproti stejnému čtvrtletí loňského roku.

Cena akcií klesá

Na amerických burzách akcie Aurory v pondělní polední obchodování klesly asi o 3,8%. Navzdory působivým číslům si investoři pravděpodobně uvědomili, že značná část zisku Aurory zůstává v bezhotovostních investicích do několika dalších konopných podniků, které byly úspěšné, protože legální konopný průmysl se v posledních týdnech a měsících zahříval.

Aurora také čelila rostoucím výdajům před datem legalizace prodeje kanadské marihuany 17. října. Zpráva společnosti MarketWatch naznačuje, že vedoucí pracovníci tvrdili, že společnost v tomto čtvrtletí zdvojnásobila své výdaje na prodej a promoting na více než 29 milionů CAD, i když je nepravděpodobné, že by to pokračovalo do budoucna kvůli kanadským předpisům o reklamě na konopné společnosti. Mezi další rostoucí výdaje patří všeobecné a administrativní náklady, které se díky pokračující expanzi Aurory vyšplhaly téměř o dvě třetiny na 35,9 milionů CAD.

Co to znamená

Aurora zůstává jednou z nejlepších kanadských konopných společností. Investoři by si měli být vědomi toho, že zatímco společnost roste působivým tempem, Aurora se i nadále zaměřuje na konkrétní oblasti, jako jsou investice do jiných konopných společností a lékařské marihuany. Ve druhé kategorii zpráva Aurory naznačuje, že společnost zaznamenala více než dvojnásobný počet aktivních registrovaných pacientů s léčebným konopím, z méně než 22 000 ve 2. čtvrtletí 2018 na téměř 46 000 ve 3. čtvrtletí 2018. Aurora dokončila několik klíčových strategických investic a akvizic a společnost pokračuje expandovat do nových zařízení a na mezinárodní trhy. Prozatím je Aurora geograficky diverzifikovaná a připravená na další růst, což zajišťuje, že zůstane jednou z nejlepších akcie marihuany, které je třeba sledovat.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web