Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Apple zahájí nástupce bojujícího modelu XR: WSJ

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > Apple zahájí nástupce bojujícího modelu XR: WSJ

Apple zahájí nástupce bojujícího modelu XR: WSJ

Společnost Apple Inc. (AAPL) je údajně nucena pokračovat ve svých plánech Lcd iPhonů navzdory neuspokojivým prodejům.

Lidé obeznámení s touto záležitostí pro Wall Avenue Journal uvedli, že tento technologický gigant plánuje letos na podzim uvést tři nové smartphony, včetně nástupce XR, nejlevnějšího zařízení Apple z roku 2018, které nesplnilo očekávání prodeje.

Očekává se, že všechny tři modely představí nové funkce fotoaparátu, včetně trojité zadní kamery professional nejvyšší model a dvojitých zadních kamer, které nahradí jednotlivé zadní objektivy u dvou dalších novinek. Zajímavé je, že zdroje dodaly, že nový levný smartphone bude opět používat displej z tekutých krystalů (Liquid crystal display), i když rozlišení obrazovky XR bylo široce kritizováno.

Zdroje uvedly, že Apple s Lcd přetrvává, protože plánovaný telefon se připravuje měsíce a v této pozdní fázi je obtížné změnit směr. Od příštího roku by však mohly být modely Lcd zcela odloženy, dodaly zdroje a připravily tak cestu pro všechny nové iPhony, aby používaly dražší technologii organických světelných diod.

Zprávy o nejnovějším útoku na produkt společnosti Apple přišly krátce poté, co společnost varovala, že prodej iPhonů podmanil očekávání. 2. ledna vydal technologický gigant své první varování o příjmech za téměř 12 let, přičemž většinu svých obviňování obviňoval ze špatné poptávky v Číně.

V dopise akcionářům generální ředitel Tim Prepare dinner prohlásil, že ekonomika země byla ovlivněna rostoucím obchodním napětím s United states of america a že nervózní nálada spotřebitelů měla obzvláště výrazný dopad na prodej chytrých telefonů. Apple vydělává 20% svých výnosů ve Velké Číně.

Od té doby se objevily zprávy, že čínští maloobchodníci nyní agresivně diskontují iPhony v zoufalé snaze je vyložit zákazníkům. Odborníci řekli CNBC, že spotřebitelé se vyhýbají smartphonům Apple, protože stojí příliš mnoho a neobsahují dostatek inovativních funkcí ve srovnání s místními konkurenty, jako je Huawei. Asijská recenze společnosti Nikkei nedávno oznámila, že společnost za čtvrtletí leden-březen snížila produkci svých modelů Apple iphone professional rok 2018 přibližně o 10%

Apple nyní čelí obrovské výzvě přesvědčit důležitý čínský trh, že se iPhony 2019 vyplatí koupit.

Zdroje časopisu Wall Road Journal poukázaly na to, že modely 2019 pravděpodobně nebudou obsahovat žádné výrazné změny, protože jejich vývoj je nyní příliš pokročilý. To znamená, že zákazníci možná budou muset počkat do roku 2020, aby zjistili, jak Apple reaguje na slabou poptávku po jeho várce iPhonů z roku 2018.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web