26.12.2020 10:22:18 -05: 00
  • Co bude Appleje (NASDAQ:AAPL) vypadá program vývoje automobilů, pokud se společnost posune vpřed s dramatickým přesunem do automobilového průmyslu?
  • „Zpočátku by nejpravděpodobnější zavedení bylo několik set Apple Auta jezdící ve městech USA rok nebo dva, než se stanou dostupnějšími. Apple mohl buď prodávat automobily přímo spotřebitelům, nebo nabízet přepravní službu podobnou předplatnému podobnou Zooxu nebo Tesla robotaxi. Je to velmi nepravděpodobné Apple bude vyrábět automobily a pravděpodobně zadá výrobu externímu partnerovi OEM, “předpovídají Gene Munster a tým společnosti Loup Ventures.
  • Pokud jde o výrobní partnery, poukázala na to společnost Wedbush Securities Tesla (NASDAQ:TSLA), Volkswagen (OTCPK: VWAGY), Nio (NYSE:NIO) a XPeng (NYSE:XPEV) jako potenciální strategičtí partneři pro Apple. Pokud se zdá najít partnera OEM, Apple mohl konkurovat Baidu (NASDAQ:BIDU), Zoox (NASDAQ:AMZN) a Waymo (NASDAQ:GOOG) na očekávání, že tyto společnosti a další budou hledat rozšířená partnerství v oblasti automobilů.
  • Hlavním investičním tématem v roce 2021 může být to, jak se partnerství tech-auto otřásají u komerčních a maloobchodních vozidel, a důsledky pro začínající podniky, jako je Fisker (NYSE:FSR), Lordstown Motors (NASDAQ:JÍZDA), GreenPower Motors (NASDAQ:GP)Ayro (NASDAQ:AYRO), Workhorse Skupina (NASDAQ:WKHS) a další.
  • S Apple několik let před tím, než bude mít auto na silnicích, varuje autor knihy Seeking Alpha DM Martins Research, aby byl opatrný při iracionální nevázanosti Apple Auto, uzemnění jeho býčí Apple místo toho o 5G cyklu a rozšířeném portfoliu služeb AAPL. Pro investory nejvíce šťavnatý Apple Automobilové obchody byly dosud v lidarských jménech.