23. 12. 2020 07:47:55 -05: 00
  • Elektrizující věci ze sektoru elektromobilů, jak dnes ráno tipuje analytik společnosti Wedbush Securities Dan Ives, kterému firma věří Apple (NASDAQ:AAPL) Nakonec v roce 2021 ohlásí strategické partnerství s elektrickými vozidly, které položí základy pro vstup do rychle se rozvíjejícího prostoru EV.
  • Ives to bere na vědomí Apple pracuje v Cupertinu již léta kolem autonomní vize a věří v potenciální strategické partnerství se zavedeným hráčem EV, jako je Tesla (NASDAQ:TSLA) nebo Volkswagen (OTCPK: VWAGY) by bylo „zlatým partnerstvím“ pro příští desetiletí, které využije příležitosti EV.
  • „Věříme, že na základě našich rozhovorů s investory za posledních několik dní by mnoho lidí na ulici raději vidělo Apple jako partner na cestě EV, než začít stavět vlastní vozidla / továrny vzhledem k dopadům marže a finančního modelu na silnici, spolu se strategickým rizikem produktu kolem takového obrovského úsilí. To hovoří o našem názoru, že šance na strategické partnerství s podobnými Tesla„VW nebo jiní výrobci automobilů v Číně (např. Nio, Xpeng) se v příštích několika letech budou pohybovat v rozmezí 70% a více a mohli by položit základy pro dvojí cestu (začít budovat vlastní řadu automobilů EV po roce 2025) v příštím desetiletí, pokud bude tento EV / autonomní podnik u spotřebitelů úspěšný. To je podobné našemu pohledu na to, čeho se čínský technologický oddaný Baidu nakonec pustí ve formě strategického partnerství / spolupráce EV v Číně, na rozdíl od zahájení vlastní produktové řady automobilů přímo z bran. Stručně řečeno, to by jen rozšířilo masivní TAM pro Apple postupem času jít agresivně za trhem s elektromobily, jak jsme však viděli po několika desetiletích Apple v laboratořích Cupertina se odehrává mnoho produktů / strategických nápadů, které nakonec nikdy neopustí hranice Apple Park.”
  • Wedbush má zaplacené hodnocení Outperform Apple s cenovým cílem 160 $. Tesla je hodnocena jako Neutrální a je označena jako 12měsíční cenový cíl 715 USD a býčí případ PT 1 000 USD.
  • Porovnat Apple, Volkswagen a Tesla bok po boku.
  • Včera Elon Musk řekl, že se jednou natáhl Apple o potenciálním převzetí, ale Tim Cook schůzku by nebral.