01/07/2021 22:01:26 -05: 00
  • Hyundai Motor (OTCPK: HYMLF) je nahoře více než 20% v obchodování v Soulu po společnosti potvrzeno že je v rané fázi jednání s Apple (NASDAQ:AAPL) o spolupráci při vývoji automobilu s vlastním pohonem, aniž by byl dosud zaveden pevný plán.
  • Zprávy naznačují, že jak výroba elektrických vozidel, tak vývoj baterií byly původně diskutovány o automobilu, který by mohl být uveden na trh v roce 2027.
  • Analytik společnosti Wedbush Securities Dan Ives si myslí, že Apple se dívá na několik strategických partnerství EV a globálních spoluprácí se stávajícími výrobci automobilů, včetně Hyundai.
  • Více od Ives: „Věříme na základě našich rozhovorů s investory během posledních několika týdnů, že mnozí na ulici by raději viděli partnera Apple na cestě EV, než aby začali stavět vlastní vozidla / továrny s ohledem na marži a finanční dopady spolu s rizikem strategického produktu kolem takového obrovského úsilí. To hovoří o našem názoru, že šance na strategické partnerství s podobnými společnostmi jako Tesla, VW, Hyundai nebo jinými výrobci automobilů v Číně (např. Nio, Xpeng) jsou v rozsah 70% + v příštích několika letech a mohl by v příštím desetiletí položit základy pro dvojí cestu (začít budovat vlastní řadu elektromobilů EV po roce 2025), pokud bude tento EV / autonomní podnik u spotřebitelů úspěšný.
  • Sektor elektromobilů je právě teď horký kvůli Apple Buzz a Modré zametání v DC.