Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Amazon bojuje, ale daleko překonává trh a sektor

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > Amazon bojuje, ale daleko překonává trh a sektor

Amazon bojuje, ale daleko překonává trh a sektor

Rok 2018 mohl znamenat pád skupiny FAANG jako skupiny, ale Amazon (AMZN) se stále drží relativně dobře vzhledem k negativním systematickým faktorům posledních několika měsíců. Ano, je těžké ignorovat, že akcie klesly přibližně o 24% od svého maxima na začátku září na hodnotě 2050 USD a že aktuální cena není daleko nad listopadovým korytem. Ale vzhledem k prodlouženému období vysoké volatility a prudkým poklesům na celkových akciových trzích i v maloobchodě jsou akcie Amazonu stále působivě meziročně aktuální.

TradingView

Období od začátku října do současnosti zjevně nebylo vhodným obdobím professional dlouhé akcie. A Amazon nebyl výjimkou. Dlouhodobí investoři AMZN však byli letos stále velmi dobře odměněni, protože akcie se od ledna vyšplhaly nad 32% (k úternímu uzavření trhu), a to i po zohlednění prudkého poklesu ve čtvrtém čtvrtletí.

Pokud jde o maloobchodní sektor (představovaný SPDR S&P Retail ETF, XRT), výnosy byly k dnešnímu dni propastné – -8%. (S&P 500 jako celek se nedaří mnohem lépe na téměř -5% YTD.) XRT ETF drží mnoho hlavních maloobchodních akcií – jeho prvních pět podílů jsou Nutrisystem, AutoZone, Walgreens Boots Alliance, Casey’s General Stores a Kroger. Amazon.com není jedním z nich. Dlouhodobá představa, že Amazon zabíjí maloobchod, nemusí být příliš mimo značku.

Z pohledu technické analýzy, i když akcie Amazonu prudce klesají a jsou zjevně slabé ve srovnání s jeho vlastními minulými maximy, stále vykazuje jasnou relativní sílu jak na celém trhu, tak i v maloobchodním sektoru. Jak S&P 500, tak XRT dosáhly v posledních několika dnech minima, zatímco AMZN se dosud nerozložila a nedosáhla nového minima. To dále ukazuje odolnost Amazonu pod tlakem a jeho komparativní přitažlivost jako potenciální dlouhodobou investici.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: