Průvodce » Investování » Alternativní investice » Alternativní investice do nemovitostí

Alternativní investice do nemovitostí

Když většina lidí přemýšlí o investování do nemovitostí, jsou nájemní nemovitosti a investiční fondy do nemovitostí (REIT) pravděpodobně první investicí, která mě napadne. I když se jedná o populární způsoby, jak investovat do nemovitostí a profitovat z nich, v žádném případě nejsou vaší jedinou možností ani nutně nejlepší. To platí zejména nyní, když bude COVID-19 v dohledné budoucnosti součástí našeho světa. Zde jsou některé z nejlepších alternativních investic do nemovitostí, které stojí za druhý pohled dnes.

Shrnutí

 • Pronájem nemovitostí a REIT jsou atraktivní investice, ale existuje mnoho dalších způsobů, jak investovat do nemovitostí.
 • Realitní partnerství mohou být lukrativním způsobem, jak investovat do nemovitostí a zároveň minimalizovat riziko.
 • Impression investování poskytuje finanční návratnost při řešení sociálního nebo environmentálního problému.
 • Půjčky na tvrdé peníze jsou poskytovány soukromými věřiteli, aby pomohly financovat realitní projekty.
 • Můžete do sebe investovat učením se nové dovednosti nebo získáním licence nebo certifikace.

Investice do nemovitostí a COVID-19

S miliony Američanů bez práce se mnozí potýkají s platbami hypoték nebo nájemného. To může způsobit potíže investorům v oblasti pronájmu nemovitostí, kteří využívají příjmy z pronájmu a kryjí své hypotéky. Je to také problém professional investory REIT, kteří se při dividendách spoléhají na výkon hypotékou zajištěných cenných papírů a nemovitostí produkujících příjmy.

Existuje spousta nejistoty ohledně toho, co se v příštích měsících stane s trhy s bydlením a pronájmem. Nemovitosti přesto zůstávají investicí, která může nabídnout nižší rizika, lepší výnosy a větší diverzifikaci než akciový trh. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak investovat do nemovitostí.

Realitní partnerství

V realitním partnerství (nazývaném také „společný podnik“) spojují dva nebo více investorů zdroje, aby pracovali na společném cíli. V ideálním případě každý partner přináší partnerství něco hodnotného – ať už jde o existující nemovitost, hotovost, odbornost nebo úsilí. Spojením sil mohou investoři kolektivně rozložit riziko, rozdělit povinnosti a zlepšit potenciální výsledky.

„Ve většině partnerství hraje sponzor aktivní roli a má největší rozhodovací práva,“ říká Tom Blake, zakladatel společnosti Versatile, technologicky zaměřené realitní společnosti, která nabízí nabídku možností, jak vlastníkům nemovitostí pomoci dosáhnout jejich cílů. “Partneři s ručením omezeným nebo členové, kteří nevykonávají správu, mají malou nebo žádnou kontrolu, ale sdílejí peněžní tok a zisky na základě jejich investic a vlastnictví.”

To může investorům poskytnout zdroj pasivního příjmu z nemovitostí. “Protože většina investorů v partnerství má pasivní roli, mohou investoři získat výhodu vynikajících výnosů upravených o riziko a málo práce, kromě počáteční thanks diligence a kontroly pravidelných aktualizací stavu a podávání zpráv od sponzora,” říká Blake.

Realitní partnerství mohou investorům poskytnout vítaný zdroj pasivního příjmu.

Jak začít

Realitní partnerství mají mnoho forem, včetně crowdfundingových kampaní, písemných dohod mezi přáteli, partnerství s ručením omezeným (LLP), společností s ručením omezeným (LLC) a dohod o společném podnikání (JV). V závislosti na uspořádání může každý partner (nebo třída partnerů) obdržet jinou prioritu a podíl investičních peněžních toků. Možnosti, které mají investoři k dispozici, jsou dány příležitostmi, které nabízí sponzor, a preferencemi investora v oblasti rizik a odměn.

Nejprve můžete uzavřít partnerství s důvěryhodným přítelem nebo obchodním partnerem nebo s třetí stranou. Flexibilní, například, partneři s vlastníky nemovitostí, kteří chtějí renovovat nebo přestavět, aby zvýšili hodnotu a peněžní tok. Podle jeho webových stránek „Přineseš nemovitost a my přineseme peníze, plány, inženýry, stavební čety, projektové manažery a designéry,“ takže nemusíte.

U jakéhokoli partnerství je nezbytné v případě potřeby vyhledat právní radu, ujistit se, že sponzorovi důvěřujete a zajistit, aby vaše cíle byly v souladu s obchodním plánem sponzora.

Dopadové investice

Cílem dopadových investic je dosáhnout dobrých finančních výnosů spolu s pozitivními, měřitelnými sociálními a environmentálními dopady. Podle International Affect Investing Community poskytuje trh s dopadovými investicemi kapitál professional řešení výzev v různých odvětvích, včetně udržitelného zemědělství, obnovitelné energie, ochrany a cenově dostupných a přístupných základních služeb, včetně vzdělávání, zdravotní péče a bydlení...

Dopad nemovitostí – podmnožina sektoru investování dopadů – se zaměřuje na řadu oblastí, včetně:

 • Zelená nemovitost—Tato strategie platí environmentálně udržitelné postupy k překonání současných stavebních standardů, pokud jde o energetickou a vodní účinnost, snížení odpadu a bezpečné bydlení.
 • Dostupnost bydlení –Tato oblast se soustřeďuje na poskytování inventáře bydlení obyvatelům s nedostatečnou obsluhou.
 • Udržitelné společenství—Cílem je navrhnout a postavit projekty, které slouží jako základ pro růst komunity.

Nemovitosti tvoří podstatné procento z celkových nahlášených aktiv investujících do dopadu – podle některých odhadů až 10% až 15%, nebo 27 až 40 miliard $...

Jak začít

Affect investoři pomáhají financovat různé projekty – například udržitelně akreditované budovy, komunitní budovy a dostupné bydlení – investováním do fondů konkrétních projektů. Nejprve vyhledejte společnost nebo investiční fond, který se zaměřuje na oblast dopadu, která vás zajímá, a nabízí přijatelný potenciální výnos. Tyto příležitosti najdete prostřednictvím své sítě, účastí na schůzkách sdružení místních investorů nebo vyhledáním internetu na internetu, například „cenově dostupným fondem dopadu na bydlení“.

Například Verbhouse je alternativní platforma pro financování domů, která kombinuje pronájem a vlastnictví prostřednictvím možnosti leasingu, aby bylo vlastnictví domu cenově dostupné a přístupné pro základní pracovníky v komunitách s vysokými náklady (myslím San Francisco). Jeho platforma professional investování dopadů umožňuje institucím, jako jsou univerzity a systémy zdravotní péče, zakládat investiční fondy, které nabízejí fakultám a zaměstnancům cenově dostupný způsob přístupu k vlastnictví domu v komunitách, kterým slouží.

„Dopadoví investoři mají příležitost vytvářet sociální, environmentální a ekonomické výsledky, které by jinak nebyly možné,“ říká Marjorie Scholtz, zakladatelka a generální ředitelka společnosti Verbhouse. “Výsledkem je, že dopadoví investoři mohou hrát zásadní roli při navrhování řešení v reálném světě.”

Půjčky na tvrdé peníze

Pokud chce investor renovovat nemovitost, může získat půjčku na tvrdé peníze (nazývanou také „překlenovací půjčka“). Tyto krátkodobé půjčky místo lender vydávají soukromí investoři nebo společnosti. Věřitel obvykle k určení, zda vydá půjčku, použije „hodnotu po opravě“ (ARV) nemovitosti – nejen bonitu dlužníka. Jako půjčka na základě aktiv slouží nemovitost jako zástava.

Půjčky s tvrdými penězi mohou být dobrou volbou pro investory, kteří chtějí pasivní příjem s trochu vyšším výnosem než jiná pasivní aktiva, jako jsou dluhopisy nebo akcie s dividendami. Je důležité znát historii a finanční zdraví dlužníka – a jejich schopnost odolávat bouřím, jako je ta, ve které se nyní nacházíme s COVID-19.

Jak začít

V půjčování soukromých peněz je mnohem víc, než pouhé předávání hotovosti. Například musíte získat pojištění titulu, které chrání vaši pozici zástavního práva jako věřitele a poskytuje ochranu proti padělání. Měli byste také zkontrolovat úvěr dlužníka, ověřit pojištění majetku dlužníka a vždy získat právníka, který vám pomůže s dokumentací.

Chcete-li začít jako věřitel tvrdých peněz:

 1. Rozhodněte se, kolik peněz můžete půjčit a odkud tyto peníze pocházejí.
 2. Najděte investiční příležitost sítí a účastí na schůzkách ve vašich místních investičních asociacích (nejlepší je začít s lidmi, které znáte a kterým důvěřujete).
 3. Proveďte svou náležitou péči u dlužníka a zvažte zaplacení kreditní zprávy a ověření spolehlivosti.
 4. Určete podmínky půjčky, včetně úrokové sazby, typu úroku, času splácení, nákladů na uzavření a toho, zda existuje splátka.
 5. Vyplňte dokumentaci pomocí kompetentního právníka.
 6. Začněte shromažďovat a udržovat pečlivé záznamy.

Pokud chcete investovat do nemovitostí, může se vám vyplatit získat licenci k nemovitosti, i když nemáte v plánu pracovat jako realitní agent, a to z důvodu různých výhod, které vám poskytuje.

Investujte do sebe

Jednou z dalších možností, které je třeba zvážit, je investovat do sebe tím, že se naučíte nové dovednosti nebo získáte novou licenci nebo certifikaci, která může zlepšit vaše další realitní činnosti. Například mnoho investorů do nemovitostí dostává licenci na nemovitosti, ne nutně proto, že chtějí pracovat jako realitní agent, ale aby mohli využívat výhod, jako jsou:

 • Přístup MLS—S přístupem ke službě vícenásobného výpisu (MLS) můžete najít svou další nabídku, aniž byste se museli spoléhat na agenty, kolegy nebo přátele.
 • More příjem—Jako agent můžete získat provizi ze svých obchodů s nemovitostmi. V závislosti na počtu transakcí, které každý rok provedete, se tyto peníze mohly sčítat.
 • Sítě –Získání licence na nemovitost je snadný způsob, jak vybudovat vaši síť, a mít rozsáhlou síť vám pomůže najít a uzavřít další nabídky nemovitostí.
 • Větší kontrola—Pokud se v transakci zastupujete, máte nad jednáními větší kontrolu.
 • Vzdělání a zdroje—Přinejmenším získání licence k nemovitosti by mohlo nastartovat vaše chápání oboru a pomoci vám naučit se žargon.

Neexistuje federální licence na nemovitosti, takže čas a peníze potřebné k získání licence budou záviset na licenčních požadavcích vašeho státu. Obecně můžete očekávat, že získání licence strávíte tři až šest měsíců, a absolvování předlicenčního kurzu a absolvování zkoušky může stát přibližně 1 000 $...

Závěr

Je to jen několik z mnoha alternativních způsobů, jak investovat do nemovitostí, aniž byste poklepali na obvyklé způsoby nákupu REIT nebo se stali pronajímatelem. Samozřejmě je důležité udělat si domácí úkol a prozkoumat své možnosti, než riskujete jakékoli peníze. Nejlepší je také konzultovat s kvalifikovaným právníkem a daňovým účetníkem, abyste se vyhnuli jakýmkoli právním a daňovým překvapením u vaší alternativní investice do nemovitosti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.