Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je počítač typu All-In-On (AIO)?

Počítače typu „vše v jednom“ (AIO Computer) jsou efektivní stolní počítače, které integrují všechny součásti tradičního stolního počítače, kromě klávesnice a myši, do jedné jednotky. Tradiční stolní počítače mají check a oddělují skříň počítače, která obsahuje základní desku, pevný disk a všechny ostatní součásti. Mnoho počítačů AIO má integrované monitory s dotykovou obrazovkou, dotykové podložky, diskové jednotky a paměť SSD. Počítače AIO mají menší profil než jiné stolní počítače, snižují nepořádek a mají elegantní style.

Shrnutí

  • Počítače typu All-in-1 (AIO) jsou osobní počítače, které obsahují mnoho komponent tradičního stolního počítače do jediné kompaktní jednotky.
  • Tyto zjednodušené počítače mohou být pro uživatele efektivnější, prostorově úspornější a intuitivnější, ale nezaznamenaly výraznou trvalou poptávku mezi spotřebiteli.
  • Nevýhody počítačů AIO zahrnují nedostatečnou přizpůsobitelnost, obtížnější opravy a servis a dražší kupní cenu.

Vysvětlení počítačů typu All-In-On (AIO)

Počítače AIO původně pocházejí z 80. allow. Apple iMac, který měl premiéru v roce 1998, je oslavován jako první populární AIO. Další přední technologické společnosti, jako jsou Dell, Lenovo, HP a Microsoft, také postavily časné počítače AIO.

Počítače AIO nabízejí oproti tradičním stolním počítačům několik výhod. Počítače AIO nejprve šetří místo na ploše a mají méně kabelů. Jejich velká rozhraní s dotykovou obrazovkou jsou uživatelsky přívětivá a nabízejí příjemný výpočetní zážitek. Obvykle nabízejí stejný nebo větší výkon než notebook nebo jiný mobilní počítač.

Prodej tradičních stolních počítačů v posledních letech klesá, ale výhled professional AIO vypadá jasněji. Analytická firma IDC uvedla, že rok 2018 by měl zaznamenat meziroční pokles nákupů Personal computer o 3,2 procenta, protože poptávka spotřebitelů po břidlicových tabletech a starších tvarových formátech Pc zůstává slabá. Podle společnosti Digitimes Investigation je prodej počítačů AIO stabilní a s potenciálem růstu...

Omezení počítače AIO

Počítače AIO mají určité nevýhody ve srovnání se stolními počítači a přenosnými počítači. Obecně jsou dražší a nemusí nabízet stejný výkon jako standardní stolní počítače. Mnoho počítačů AIO používá komponenty určené pro mobilní počítače, aby si udrželi malou velikost, což znamená, že AIO nemusí být tak rychlé jako tradiční stolní počítače. Vzhledem k tomu, že se notebooky staly standardem pro většinu uživatelů z řad firem i spotřebitelů, s výjimkou jednotlivců pracujících v oblasti grafického designu, videa a dalších výtvarných umění, není dnes problém s výkonem tak relevantní.

Počítače AIO jsou také méně přenosné než notebooky, což je důležité pro většinu uživatelů. Je také obtížné upgradovat nebo přidat komponenty kvůli malé velikosti, i když uživatelé mohou upgradovat paměť. Pokud se některá součást rozbije, spotřebitelé musí vyměnit celý počítač AIO.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web