Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Aktivní MBS ETF spouští 10 let po krizi

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Aktivní MBS ETF spouští 10 let po krizi

Aktivní MBS ETF spouští 10 let po krizi

Cenné papíry zajištěné hypotékou (MBS) představují třídu aktiv s problematickou historií. Mnoho investorů a analytiků tvrdí, že MBS urychlila finanční krizi v roce 2008. To však neznamená, že MBS jako třída aktiv nemá v roce 2018 potenciál professional investory. Možná to naznačuje, že investoři zaměření na tuto oblast by měli být ostražití a mít na paměti potenciál dalšího poškození globálního ekonomického systému , ačkoli.

V polovině září učinil Janus Henderson důležitý krok k návratu MBS zpět do hlavního proudu investičního světa, když spustil první aktivně spravovaný burzovní fond MBS (ETF). Cílem ETF (JMBS) s hypotékou zajištěnými hypotékami Janus Henderson je přinést prostor MBS do jedné z nejpopulárnějších oblastí dnešního investičního světa: ETF. (Pro rychlé osvěžení se podívejte na: Pochopení cenných papírů zajištěných hypotékou.)

Široká paleta expozice MBS

Podle ETF.com se JMBS zaměřuje na investice do hypotečních nástrojů s pevným výnosem. V rámci této kategorie existuje překvapivě různorodá škála produktů, včetně nástrojů s různou splatností, nástrojů představujících rezidenční a komerční MBS a dokonce ETF, které investují do MBS jako třídy aktiv. Mezi cenné papíry představované v koši JMBS patří cenné papíry, které nabízejí expozici vůči vládním a agenturním dluhům i soukromým dluhům.

Správci fondů si podle zprávy ponechávají výsadu investovat do cenných papírů s různým hodnocením, ačkoli portfolio se obecně zaměřuje na dluh na investiční úrovni. (Viz také: Cenné papíry zajištěné aktivy a zajištěné hypotékou: Úvod.)

Výběrový proces

Manažeři JMBS se pokusí překonat index Bloomberg Barclays, americký MBS, celkový výnos, hodnota bez zajištění USD, o ,50%, čisté poplatky. K dosažení tohoto cíle využijí manažeři při výběru cenných papírů přístup zdola nahoru a mohou začlenit deriváty i zkratové strategie.

JMBS se připojuje k rostoucí oblasti ETF souvisejících s MBS, i když je první svého druhu, který je aktivně spravován. V době spuštění JMBS se v Usa obchodovalo pět pasivně spravovaných MBS ETF. Nejrozsáhlejší z těchto dalších produktů je iShares MBS ETF (MBB). Společnost MBB, která je aktivní od března 2007 a s neuvěřitelnými aktivy ve správě (AUM) ve výši 12 miliard USD, udržuje poměr nákladů ,09%.

Spolu s aspektem aktivního řízení JMBS mohou investoři očekávat také přiměřeně vyšší sadu poplatků. JMBS je nastaven na poměr výdajů ,35%, což z něj činí nejnákladnější ze šesti současných MBS ETF dostupných pro americké investory. U některých investorů však vyhlídka na aktivní správu fondu MBS může převážit nad zvýšenou strukturou poplatků. Koneckonců, vzhledem k potenciálu produktů MBS bránit trhům, investoři se mohou cítit bezpečněji, když manažeři zvolí proaktivnější přístup.

Aktivní správa

Obecně je JMBS jedním z posledních příkladů rostoucího trendu aktivní správy v prostoru ETF. Aktivně spravované ETF mají manažery nebo týmy, které dohlížejí na alokaci portfolia fondu. V některých ohledech je aktivní správa v rozporu s tradiční strukturou ETF. Většina ETF zůstává pasivně spravována, zčásti proto, aby byly náklady professional investory co nejnižší, aby fondy mohly zůstat konkurenceschopné ve srovnání s indexovými a podílovými fondy. (Další informace: Aktivní vs. pasivní ETF investice.)

Dokud tyto aktivně spravované fondy budou i nadále schopny poskytovat přiměřené poměry výdajů ve srovnání s tradičními pasivními konkurenty, jakož i srovnatelné výnosy, budou pravděpodobně i nadále populární. Bez ohledu na strategii řízení professional MBS ETF si tyto fondy pravděpodobně v důsledku aktiv, které drží, udrží vyšší úroveň rizika než ostatní vozidla v prostoru ETF. MBS jsou známé jako komplexní a riskantní typ zabezpečení. Investorům, kteří mají zájem o prostor MBS, může ETF přesto nabídnout snadný přístupový bod. (Další čtení najdete na: Rizika cenných papírů krytých hypotékou.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: