Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Akcie H vs. Akcie A: Jaký je rozdíl?

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > Akcie H vs. Akcie A: Jaký je rozdíl?

Akcie H vs. Akcie A: Jaký je rozdíl?

Akcie H vs. Akcie A: Přehled

Nákup akcií veřejně obchodovaných společností v Čínské lidové republice (ČLR) není tak jednoduchý jako nákup akcií ve Spojených státech. Zatímco akcie obchodované na veřejných trzích ve Spojených státech jsou obecně dostupné professional kohokoli, kdo má peníze na to, aby je mohl zaplatit, čínské akciové trhy mají přísná omezení ohledně toho, kdo může nakupovat a co má k dispozici professional nákup. Rozdíly je důležité vědět, pokud tam chcete začít obchodovat nebo investovat.

Veřejně obchodované společnosti v Číně obecně spadají do tří kategorií akcií:

  • Akcie A představují veřejně kótované čínské společnosti, které obchodují na čínských burzách, jako jsou burzy cenných papírů v Shenzhenu a Šanghaji. Tyto akcie se obchodují v juanech renminbi (CNY)...
  • Akcie B jsou tuzemskými zahraničními investičními akciemi. Seznamují na burzách v Shenzhenu a Šanghaji a obchodují v cizích měnách...
  • Akcie typu H, obchodované na hongkongských burzách, jsou regulovány čínskými zákony a jsou volně obchodovatelné kýmkoli. Tyto akcie se obchodují pomocí hongkonského dolaru (HKD)...

V závislosti na tom, kde jsou uvedeny, mohou mít všechny tři akcie označení renminbi, ale obchodovat v různých měnách.

Akcie A.

Čínské akcie A jsou akcie akciových společností se sídlem v Číně, které jsou kótovány na burzách v Šanghaji nebo Shenzhenu. Akcie A jsou obecně k dispozici pouze k obchodování občanům čínské pevniny. Zahraniční investice do těchto společností však umožňují regulovaná struktura. Někteří institucionální investoři se mohou kvalifikovat jako kvalifikovaní zahraniční institucionální investoři (QFII) nebo jiné přísné obchodní programy. Pouze vybraná skupina institucionálních investorů se kvalifikovala professional position QFII a může nakupovat a prodávat čínské akcie A.....

Po roce 2007 Čína nechala čínské investory z pevniny koupit akcie A nebo H společnosti kótované na šanghajské burze. Před tím mohli čínští investoři na pevnině nakupovat pouze akcie A, přestože byly také nabízeny akcie H..Protože zahraniční investoři mohou obchodovat s akciemi H, jsou akcie likvidnější než akcie A.

Akcie A jsou vydávány v Číně podle čínského práva a jsou kótovány v čínských jüanech nebo renminbi. Professional americké investory, kteří nemají kvalifikaci QFII, může být jediným způsobem, jak získat přístup k těmto akciím, prostřednictvím fondu rozvíjejících se trhů nebo investováním do amerických depozitních certifikátů (ADR).

Index rozvíjejících se trhů MSCI

Bylo vynaloženo velké úsilí, aby jednotliví zahraniční investoři měli větší příležitost vložit své peníze do akcií A. Jedním ze způsobů, jak to investoři mohou udělat, je podívat se na různé investiční příležitosti, které mohou zahrnovat akcie A, jako jsou fondy obchodované na burze (ETF) a další fondy.

Index MSCI Rising Marketplaces má na čínském trhu váhu 33% a částečně zahrnuje velké akcie A z Číny..V únoru 2019 společnost oznámila, že do listopadu 2019 zvyšuje váhu velkých akcií A z 5% na 20% – tento krok byl podle investorů dobře přijat..Na konci tohoto kroku společnost uvedla, že v indexu bude mít 253 akcií s velkým kapitálem a 168 akcií se střední kapitalizací.

B-akcie

Akcie B, které jsou rovněž složeny z registrovaných čínských společností, jsou kótovány v cizích měnách, jako je americký dolar (USD) a HKD, v závislosti na burze cenných papírů. Akcie B jsou pro zahraniční investory dostupnější.

H-akcie

Čínské akcie H představují akcie veřejně obchodovaných čínských společností kótovaných na hongkongské burze cenných papírů. Akcie H jsou vydávány v Číně podle čínských zákonů a podléhají požadavkům na kótování na hongkongské burze.

Pravidla stanoví, že roční účetní závěrky se musí řídit hongkongskými nebo mezinárodními účetními standardy..Stanovy společnosti musí také obsahovat oddíly objasňující různou povahu domácích a zahraničních akcií, včetně akcií H, jakož i práv udělených každému kupujícímu.

Na rozdíl od akcií A kótovaných na burzách v Šanghaji nebo Shenzhenu a obchodování s čínskými renminbi, akcie H kotují a obchodují v nominální hodnotě hongkongských dolarů. Akcie H jsou rovněž otevřeny pro obchodování všem investorům.

Mezi akciemi společnosti A a akciemi H jsou obvykle cenové nesrovnalosti. Akcie A také obecně obchodují s prémií vůči akciím H...

Zvláštní úvahy

Jeden způsob, jak investovat v Číně, je prostřednictvím amerického depozitního dokladu (ADR)..S těmito certifikáty, které představují řadu akcií zahraničních společností, se obchoduje na americkém trhu. ADR odstraní veškerá omezení professional investory, kteří nemohou jinak investovat do zahraničního subjektu. A protože obchodují na amerických burzách, jsou oceňovány v amerických dolarech, takže s cenami a hodnotami měn nebo burzami nejsou problémy.

Další úvahou je Shanghai-Hong Kong Inventory Hook up, systém navržený tak, aby poskytoval investorům vzájemný přístup na trh..Cílem systému bylo propojit burzy cenných papírů v Šanghaji a Hongkongu a dát investorům šanci obchodovat s akciemi na každém trhu pomocí svých vlastních makléřů. Stock Join, který byl založen v roce 2014, poskytuje cizincům příležitost koupit akcie A bez obvyklých omezení, s nimiž přicházejí. Všechny transakce se provádějí v CNY – nikoli v hongkonských dolarech.

Shrnutí

  • Akcie A jsou akcie společností se sídlem v pevninské Číně, které jsou kótovány na burzách v Šanghaji nebo Shenzhenu.
  • Akcie A jsou obecně k dispozici pouze k obchodování občanům čínské pevniny.
  • Akcie H čínských společností kótovaných na hongkongské burze cenných papírů jsou kótovány a obchodují s nominální hodnotou hongkonských dolarů.
  • Akcie H jsou otevřené professional obchodování všem investorům.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: