Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Akcie BAT (Baidu, Alibaba, Tencent)

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > Akcie BAT (Baidu, Alibaba, Tencent)

Akcie BAT (Baidu, Alibaba, Tencent)

Co jsou akcie BAT?

BAT je zkratka označující Baidu Inc. (BIDU), Alibaba Group Keeping Ltd. (BABA) a Tencent Holdings Ltd. (0700. Hong Kong, TCEHY), tři velké čínské internetové internetové akcie, často přirovnávané k dceřiné společnosti Alphabet Inc. (GOOG) Google, Amazon.com Inc. (AMZN) a Fb Inc. (FB). BAT jsou často srovnávány s FANG – nebo variantami – které zahrnují Fb, Amazon, Netflix Inc. (NFLX) a Alphabet.

Porozumění akcieám BAT

Mnoho komentátorů a médií často srovnává úspěch BAT s jejich americkými protějšky, FANG nebo FAANG.

Níže je uveden rozpis některých jejich finančních metrik k březnu 2020:

Skeptici poukazují na to, že čínské akcie často podléhají spekulativním výkyvům a že technologie je v každém případě pěnivý sektor. Professional ty, kteří považují FANG za nadhodnocené, jsou BAT ještě více. Na druhou stranu mají čínské společnosti větší domácí trh a v některých oblastech, jako jsou mobilní platby, předstihly americké firmy.

Baidu

Největší čínský vyhledávač. Google opustil Čínu v roce 2010, což čínské společnosti umožnilo růst s relativně malou konkurencí. Nyní kontroluje přibližně 72% podílu na domácím trhu..Nabízí encyklopedii podobnou Wikipedii, i když oprávnění k úpravám jsou přísněji kontrolována. Mezi další služby patří mapy, sociální média a hudba. Společnost zkoumá umělou inteligenci a samojízdná auta...

Alibaba

Firma v oblasti elektronického obchodování, která provozuje dva hlavní on the web portály: Taobao professional obchod mezi spotřebiteli a protějšek mezi podniky a spotřebiteli, Tmall..Společnost také vyvinula úspěšnou platební službu Alipay, kterou založila jako dceřiná společnost Ant Monetary..Alibaba má divizi cloud computingu a vlastní South China Morning Publish... ..

Tencent

Vlastník služby zasílání zpráv WeChat s 1,2 miliardami uživatelů..Tato aplikace podporuje populární platební službu a řadu dalších funkcí, což společnosti FastCompany říká čínská „aplikace professional všechno“..Společnost také vlastní úspěšné masivně on the internet hry professional více hráčů, jako je Clash of Clans, která se může pochlubit desítkami milionů uživatelů...

 

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: