Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je AI Winter season?

AI zima označuje období, během něhož se zdá, že veřejný zájem o umělou inteligenci slábne spolu s investicemi do těchto technologií mezi obchodními a akademickými komunitami. V zimě umělé inteligence chybí financování aktivit zaměřených na vývoj inteligence podobné člověku ve strojích.

Shrnutí

  • Zima AI nastává, když se zdá, že veřejný zájem slábne o pokračující financování výzkumu a vývoje technologií umělé inteligence.
  • Zatímco umělá inteligence byla původně vyvinuta rychlým tempem v padesátých a šedesátých letech, neuspokojivý pokrok vedl k zimě umělé inteligence během sedmdesátých a devadesátých permit, kdy výzkum a vývoj přeřadil jiné oblasti.
  • V poslední době došlo k velkému oživení AI, ale na obzoru je stále možná další zima AI.

Porozumění AI Winter season

AI zima byla použita k popisu několika permit nebo dokonce desetiletí, během nichž se zájem a rozvoj AI v podstatě zastavil. Umělá inteligence (AI) trpí některými jedinečnými problémy s general public relations, kterým většina technologických oblastí nečelí ve stejné míře. Cíl umělé inteligence si libovolně stanovil v padesátých letech Alan Turing. Navrhl examination imitace hry, kde by počítač musel být k nerozeznání od člověka. Od té doby vidění zkázy AI ukazuje, že nahradí lidstvo, jakmile to dokáže napodobit. Bohužel pro vědce z oblasti umělé inteligence může tato děsivá vize unikající singularity odradit nové financování, i když skutečnost, jak daleko je AI od Turingova testu, může současné finančníky zklamat. Je to spíše zklamání než strach, že na konci 70. permit pokleslo financování umělé inteligence a pak znovu na konci 80. až do začátku 90. allow..Technologie v počítačích se za tu dobu nesmírně zlepšila, ale AI zaostávala.

Když zdroje financování vyschnou a společnosti přestanou investovat do výzkumu a vývoje souvisejícího s umělou inteligencí, rychlost inovací v této oblasti se zpomalí, protože je ponechána pouze na nejoddanější akademické pracovníky. Předpokládá se, že zima AI nastane, když limity současné technologie povedou k méně dramatickému pokroku, takže akademické instituce budou muset pracovat na postupných zlepšováních, dokud nedojde k dalšímu objevu v AI.

Přichází další zimní zima?

Umělá inteligence, jak si Turing pro svůj test představoval, je stále cestou pryč. Počítače využily svou vynikající paměť a výpočetní výkon k překonání špičkových hráčů v šachu, Go a dokonce i Jeopardy, ale ty mají tendenci být omezenými aplikacemi. Koncept AI a jeho cíle prošly pozitivní změnou. Spíše než snažit se přizpůsobit se obecné mysli, jíž bylo lidstvu požehnáno, se nyní AI snaží specializovat na konkrétní úkoly pomocí technik, jako je hluboké učení.

Stroje umělé inteligence nyní mají schopnosti naučit se, jak se zlepšit ve věcech tak rozmanitých, jako je rozpoznávání obsahu obrázků, porozumění přirozenému jazyku a předvídání další akce člověka na mobilním zařízení. Tyto úspěchy odradily příchod další zimy AI, protože jsou komerčně životaschopné. AI, která může uživatele provést on the internet transakcí, stojí za peníze, stejně jako ta, která dokáže odpovědět na otázku v on the net chatu, namísto toho, aby uživatel přišel na fyzické místo nebo telefonoval. Tyto hmatatelné výhody mají společnosti a vlády investující do domácího výzkumu AI i do akademických institucí.

Dokud bude AI nadále postupovat směrem, kde společnosti uvidí potenciální úsporu nákladů nebo zisk, bude odvětví příliš horké na to, aby se do něj mohla nějaká zima AI dostat.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: