Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Adidas vs. Nike vs. Under Armour

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Nejlepší akcie  > Adidas vs. Nike vs. Under Armour

Adidas vs. Nike vs. Under Armour

Adidas vs. Nike vs. Beneath Armour: Přehled

Adidas AG, Nike Inc. (NYSE: NKE) a Less than Armour Inc. (NYSE: UA) jsou tři největší maloobchodníci v konkurenčním odvětví sportovního oblečení. Jsou všudypřítomně nosí v různých sportovních ligách, včetně NBA. Každá společnost získala působivý podíl na trhu v rostoucím a stále inovativnějším odvětví. Která společnost vynikne a jaké jsou klíčové rozdíly – a podobnosti – mezi třemi známými značkami?

Shrnutí

  • Athletic oblečení je velký a rostoucí section maloobchodu ve Spojených státech a po celém světě.
  • Adidas, Nike a Under Armour si navzájem konkurují, aby v tomto lukrativním prostoru získaly podíl na trhu.
  • Navzdory stabilitě, velikosti a růstu společnosti by se investoři mohli chtít vyhnout investicím do Nike professional rok 2019.
  • Zatímco Adidas je také vyspělou oděvní společností, ceny pro rok 2019 se jeví jako atraktivní.
  • Underneath Armour je čistá hra růstu professional rok 2019 a další roky.

Adidas

Společnost Adidas má sídlo v Herzogenaurachu v Německu a obchoduje jako americká depozitní poukázka (ADR) ve Spojených státech. V rámci alternativního řešení sporů společnost Adidas usnadňuje americkým investorům nákup akcií společnosti. Společnost se může pochlubit tržní kapitalizací blížící se 49,4 miliard USD v dubnu 2019 a koncem 12měsíčního výnosu 25,9 miliard USD v prosinci 2018. Akcie v dubnu 2019 činily 124 USD na akcii a poměrem cena / zisk (P / E) jen něco málo přes 25. Společnost vykázala dividendu kolem 1,5%.

Adidas má v evropských zemích zavedenější trh. Mají celoživotní sponzorství s Lionelem Messim, jedním z nejlépe placených fotbalistů. Skupina Adidas vlastní také dvě další široce uznávaná jména v atletice: Reebok a TaylorMade. Zatímco Adidas byl původně známý jako fotbalová značka, jeho vlastnictví těchto dalších značek ji zakládá jako diverzifikovaného hráče atletického oblečení a zboží.

Adidas očekává, že do roku 2020 každoročně zvýší své tržby o 15%. Plánuje tento růst vytvořit prostřednictvím investic určených ke zvýšení rychlosti nových produktů na trh a umožnění společnosti rychleji se přizpůsobit poptávce na trhu. Společnost také hodlá strategicky investovat do marketingu rostoucího městského obyvatelstva po celém světě.

Nike

Nike je největší společností ze tří a možná i společností s největším uznáním značky. Společnost Nike se sídlem v Beavertonu v Oregonu má na konci února 2019 tržní kapitalizaci kolem 132,6 miliard USD a koncem 12měsíčního prodeje více než 38,7 miliard USD. Cena akcií Nike byla k březnu 2019 84 USD a její poměr P / E byla 32,9. Dividendy přinesly 1%.

Nike je dominantní na celém světě zejména si udržuje největší tržní podíl v odvětví atletického oblečení v Severní Americe. Společnost v posledních letech vyvinula značné úsilí k nápravě negativního vnímání svých pracovních postupů ze strany veřejnosti na rozvíjejících se trzích. Společnost Nike prodává většinu svých produktů pod názvem Nike, ale vlastní také menší specializované značky, jako jsou Jordan a Converse. Společnost má v úmyslu výrazně zvýšit své tržby z přímého prodeje a elektronického obchodování na rozvinutých trzích. Společnost také vidí významné příležitosti k růstu v Číně a ve svých produktových řadách zaměřených na ženy.

V brnění

Less than Armour je zdaleka nejmladší ze tří akcií, která se stala veřejnou v roce 2005. Přestože růst společnosti za posledních 10 enable byl pozoruhodný, je nejmenší ze tří společností. Less than Armour má tržní kapitalizaci kolem 8,54 miliardy USD a koncem 12měsíčního výnosu ve výši 5,19 miliardy USD k prosinci 2018. Na začátku dubna 2019 se akcie obchodovaly kolem 21 $ za akcii s poměrem P / E přibližně 81. Jako mladší společnost ve fázi růstu akcie v současnosti neplatí dividendy.

Pod tržbami a růstem čistého příjmu Armouru od jeho počáteční veřejné nabídky (IPO) došlo k exponenciálnímu růstu, což včasné investory odměnilo výrazným růstem cen akcií. Počínaje mezerou na trhu amerického fotbalu, která skvěle prodává základní vrstvy odvádějící vlhkost, společnost neustále hledá způsoby, jak inovovat produkty, které pronikají na vyspělé trhy. Má tendenci přitahovat mladší segmenty trhu a za své vnímané kvality inovativních materiálů a designů často oceňuje své výrobky prémiově.

Ve srovnání s velikostí Nike se zdá, že Below Armour má značný prostor pro růst. Underneath Armour plánuje výrazný růst prodeje obuvi a další zdroje příjmů z většího prodeje přímo spotřebitelům. Společnost bude i nadále vstupovat na nové trhy, naposledy najala talentovaný tým, aby zahájil plán vstupu na trh s oblečením professional outdoorové sporty. Očekávání jsou nastavena vysoká, ale nedávná historie by řekla, že se nesmí vsadit na úspěch Under Armour.

Konkurenční dynamika

Nike je obor v oboru a možná má co ztratit. Projekce růstu společnosti jsou nadále agresivní. Konkurenti jako Beneath Armour budou i nadále inovovat, aby se pokusili ukrást podíl na trhu od společnosti Nike, a mladší generace kupujících může vykazovat známky upřednostňování menších značek a transparentněji získaného zboží, které mohou snadno získat prostřednictvím on the net nakupování.

Adidas je zakořeněný v tržních segmentech doma i v zahraničí, kde má ve srovnání se svou konkurencí značnou loajalitu ke značce. Společnost se však nechlubí úplně stejnou úrovní špičkových sponzorovaných sportovců, což by mohlo poškodit její vnímanou hodnotu ve srovnání s ostatními dvěma společnostmi.

Underneath Armour bude bezpochyby na útoku v nadcházejících letech. Zaplatil nejvyšší dolar za sestavu světových sportovců napříč všemi významnými sporty, která by měla i nadále živit své vnímání toho, že má jedny z nejvýkonnějších, nejaktuálnějších a nejinovativnějších oděvních produktů. Společnost Beneath Armour také získala několik společností zabývajících se exercise aplikacemi, protože se snaží integrovat mobilní technologie k posílení své značky.

Koho koupit a držet v roce 2019

Navzdory stabilitě, velikosti a růstu společnosti by se investoři mohli chtít vyhnout investicím do Nike pro rok 2019. Nike je vyspělá společnost a její akcie dosahují maxima všech dob. Zdá se, že tyto ceny akcií odrážejí její agresivní růstové cíle. Pokud některý z těchto cílů zakolísá, určitě bude následovat korekce ceny akcií.

Zatímco Adidas je také vyspělou oděvní společností, cena pro rok 2019 se jeví jako atraktivní. Jeho poměr P / E je mnohem rozumnější a vyplácí lepší dividendu než Nike. Je nepravděpodobné, že by Adidas pocítil exponenciální růst cen akcií, ale při současné ceně se to zdá být zdravou investicí professional rok 2019.

Less than Armour je čistá hra růstu professional rok 2019 a další roky. Zdá se, že společnost investuje do klíčových oblastí, které značku v příštích letech podpoří. Ačkoli by bylo skvělé být kupujícím před několika lety, tato akcie má stále značný prostor professional růst ceny svých akcií.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: