Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je to ActiveX?

ActiveX je softwarový rámec od společnosti Microsoft (MSFT), který umožňuje aplikacím vzájemně sdílet funkce a facts prostřednictvím webových prohlížečů bez ohledu na to, v jakém programovacím jazyce jsou napsány. Doplňky ActiveX umožnily časným webovým prohlížečům vkládat multimediální soubory nebo doručovat aktualizace softwaru uživatelům.

Microsoft představil ActiveX v roce 1996..Mnoho ovládacích prvků ActiveX běží pouze v systému Windows a s produkty společnosti Microsoft, jako jsou World wide web Explorer, Phrase a Excel. JavaScript, další překladač více jazyků a další podobné platformy jsou široce používány než ActiveX.

Shrnutí

  • ActiveX je platforma professional vývoj malých programů nebo modulů plug-in, které poskytují webovým prohlížečům a produktům Microsoft lepší funkčnost.
  • Společnost Microsoft varuje, že ovládací prvky ActiveX lze použít ke špehování počítače, poškození dat nebo instalaci škodlivého softwaru...
  • Mnoho prohlížečů ve výchozím nastavení nepodporuje ActiveX. Edge, nový prohlížeč společnosti Microsoft, nenabízí podporu professional ovládací prvky ActiveX...

Porozumění ActiveX

Ovládací prvky ActiveX jsou předkódovaný software podobný zásuvným modulům webového prohlížeče. Například webová stránka zobrazující soubor Flash může vyžadovat, aby si uživatel stáhl ovládací prvek Flash ActiveX, aby mohl být soubor přehráván přímo v prohlížeči bez otevření nové aplikace. Ovládací prvky ActiveX rozšiřují funkčnost prohlížeče a umožňují mu provádět úkoly, které by jinak nemohl nativně spustit. Je to zvláště užitečné professional přehrávání videí a dalšího multimediálního obsahu, přeskočení kroku otevření samostatného přehrávače médií.

Technologie ActiveX se stále používá v aplikaci Web Explorer 11, ale není podporována nejnovějším prohlížečem Microsoft Edge... .Prohlížeče jako Mozilla Firefox, Google Chrome, Apple Safari a Opera používají jiné typy zásuvných modulů prohlížeče, JavaScript nebo podobné jazyky professional různé platformy.

ActiveX zůstává užitečný professional uživatele Microsoftu a je součástí systému Windows 10. Důvodem je, že ActiveX stále umožňuje samostatnému softwaru přijímat aktualizace, rozhraní napříč programy a vylepšovat funkčnost. Například ActiveX umožňuje uživatelům vytvářet interaktivnější dokumenty v aplikaci Phrase nebo vytvářet vyplnitelné formuláře v aplikaci Excel.

AxtiveX a počítačová bezpečnost

Společnost Microsoft varuje, že ovládací prvky ActiveX mohou někdy selhat nebo vám poskytnout obsah, který nechcete. Ovládací prvky ActiveX lze také použít k instalaci spywaru, virů a malwaru nebo k poškození dat v počítači. Z tohoto důvodu je důležité instalovat ovládací prvky ActiveX pouze ze zdrojů, kterým důvěřujete...

Částečně kvůli rozšířenému škodlivému používání ovládacích prvků ActiveX mnoho prohlížečů ovládací prvky ActiveX ve výchozím nastavení buď deaktivuje, nebo je vůbec nepodporuje. Uživatelé prohlížeče Google Chrome například musí povolit ActiveX v nastavení zabezpečení prohlížeče Chrome nebo si stáhnout rozšíření pro Chrome.

Zdá se, že i Microsoft se odvrací od ActiveX. Edge, jeho nový prohlížeč, který nahrazuje svůj World wide web Explorer v operačních systémech Home windows, nepodporuje ActiveX...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web