Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč mohou být akcie společnosti nadhodnoceny?

Nadhodnocené akcie a jejich důležitost pro investory

Navzdory 1,5% poklesu hodnoty S&P 500 meziročně do 7. prosince, sedm z devíti metrik, které Goldman studoval, nyní registruje vyšší ocenění akcií než 75% až 98% pozorování provedených od roku 1976. V v případě jedné metriky – výnosu peněžního toku, což je poměr peněžního toku k ceně akcií – čím nižší číslo, tím vyšší je implicitní ocenění. Výnos peněžních toků byl tedy větší, než je nyní 81% času od roku 1976.

Současný býčí trh téměř zčtyřnásobil ceny akcií v United states of america, měřeno indexem S&P 500, protože se rozběhl téměř před 10 lety, v březnu 2009. Vzhledem k tomu, že během tohoto časového období rostl optimismus investorů ohledně budoucího růstu výnosů společností, rostly i ceny akcií. .

Poměr CAPE přilákal v roce 2018 zvláštní pozornost medvědích pozorovatelů, z nichž někteří jej uvedli jako signalizaci hrozícího zhroucení trhu. Začal rok druhým nejvyšším čtením v historii S&P 500, nad úrovní před Velkou havárií v roce 1929, a překročil pouze svou hodnotou před pádem dotcomu v letech 2000-02, jak Investopedia podrobně diskutovala na začátku tohoto roku . Analýza CAPE používá k odvození ocenění akcií průměrný zisk na akcii upravený o inflaci (EPS) z předchozích 10 allow.

3 velká rizika
Riziko 1: Tarify 2019 S&P 500 EPS může být o 7% nižší
Riziko 2: Inflace mezd Mzdové náklady se rovnají 13% tržeb typické firmy S&P 500
Riziko 3: Rostoucí výnosy dluhopisů Rychlý růst výnosů dluhopisů má tendenci snižovat cenu akcií
Zdroj: Goldman Sachs

Zakladatel ukazatele CAPE, nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller z Yale College, varoval, že současné tržní ocenění je dlouhodobě neudržitelné, jak je uvedeno v jiné zprávě Investopedia. Znepokojuje ho zejména „nedostatek zdravého skepticismu ohledně výdělků společností, spolu s absencí populárních příběhů, které spojují zvýšení výdělků s přechodnými faktory,“ jak napsal v eseji publikovaném MarketWatch.

Jednou z největších příčin obav může být poměr celkové kapitalizace amerického akciového trhu k HDP, což je metrika upřednostňovaná hlavním investorem Warrenem Buffettem. I když zjevně nedával k této věci žádné veřejné komentáře, tento indikátor podle dřívějšího článku Investopedia varuje ostatní investory a pozorovatele trhu varovnými signály. Zpráva Goldmana mezitím představuje tři velká rizika pro americké akcie v roce 2019, díky nimž jsou akcie s vysokou hodnotou zranitelnější.

Goldman zjistil, že k měsíční změně výnosu 10letého amerického ministerstva financí o 20 bazických bodů (b / s) nebo více (buď nahoru nebo dolů) došlo ve 44% měsíců od roku 1962. Když se výnos zvýší o méně než 20 b / s v daném měsíci, S&P 500 to může „strávit“, jak píše Goldman. Na druhou stranu index obvykle klesá, když výnos T-Be aware poskočí o více než 20 bps.

Dívat se dopředu

Ve své eseji Shiller píše, že „americký akciový trh [is] nejdražší na světě, “vychází z jeho analýzy poměru CAPE. Vzhledem k několika dalším metrikám oceňování, které jsou také výrazně nad normami nedávné historie, a ve spojení s klíčovými riziky, jako jsou rizika představovaná společností Goldman, by se investoři měli dobře připravit na možnost ještě většího poklesu cen akcií. Pokud začne psychologie investorů dominovat to, co Shiller nazývá „zdravým skepticismem ohledně výnosů společností“, poklesy mohou být dramatické.

 

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: