Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

6 způsobů, jak investovat do zahraničních akcií

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > 6 způsobů, jak investovat do zahraničních akcií

6 způsobů, jak investovat do zahraničních akcií

Dnešní investiční příležitosti nejsou vázány geografií. Pokud vás zajímají rozvíjející se ekonomiky a prudký růst na trzích po celém světě, možná budete chtít investovat do některých z nich. Každý trader má k dispozici šest způsobů, jak investovat do zahraničního růstu:

  1. Americké depozitní certifikáty (ADR)
  2. Globální depozitní certifikáty (GDR)
  3. Přímé investice
  4. Podílové fondy
  5. Fondy obchodované na burze (ETF)
  6. Nadnárodní korporace (MNC)

Rizika zahraničních investic

Pro mnoho investorů jim nákup zahraničních akcií umožňuje diverzifikovat tím, že rozloží jejich riziko, navíc jim umožní vystavit se růstu jiných ekonomik. Mnoho finančních poradců považuje zahraniční akcie za zdravý přírůstek do investičního portfolia. Doporučují alokaci 5% až 10% pro konzervativní investory a až 25% pro agresivní investory.

Mezinárodní investování má však svoji odvrácenou stránku. Pokud jde o volatilitu, rozvíjející se trhy jsou obecně považovány za rizikovější. Mohou zažít dramatické změny tržní hodnoty a v některých případech může politické riziko náhle převrátit ekonomiku národa. Dále je třeba poznamenat, že zahraniční trhy mohou být méně regulované než trhy v United states of america, což zvyšuje riziko manipulace nebo podvodu...

Dnešní investoři mají mimořádný přístup k 24hodinovým globálním zprávám, ale existuje také riziko nedostatečných informací z trhu, který je často tisíce kilometrů daleko. To může omezit schopnost investora interpretovat nebo porozumět událostem.

A konečně existuje měnové riziko vyplývající ze změn směnného kurzu vůči domácí měně investora. Měny se samozřejmě pohybují oběma směry a mohou být také ve prospěch investora.

Pokud máte příležitost a riziko mezinárodního investování, existuje šest způsobů, jak získat expozici růstu mimo Usa

1. Americké depozitní certifikáty (ADR)

Americké depozitní certifikáty (ADR) jsou pohodlným způsobem nákupu zahraničních akcií. Zahraniční společnosti využívají ADR k zajištění přítomnosti na trzích v United states of america a někdy k navýšení kapitálu. Jedním z příkladů je čínský gigant elektronického obchodu Alibaba (BABA), který v roce 2014 získal 25 miliard dolarů (tehdejší největší počáteční veřejná nabídka) a uvedl své ADR na newyorské burze cenných papírů (NYSE).....

ADR mohou být sponzorované ADR nebo nesponzorované ADR a mohou mít tři úrovně.

  • ADR úrovně 1 lze použít k navázání obchodní přítomnosti v United states, ale nelze je použít ke zvýšení kapitálu. Protože nejsou sponzorované, mohou obchodovat pouze na přepážkách (OTC).
  • ADR úrovně 2 lze použít k navázání obchodní účasti na národní burze, jako je NYSE, ale nelze je použít ke zvýšení kapitálu.
  • Úrovně 3 ADR mohou být uvedeny na národních burzách kromě toho, že se používají k získávání kapitálu...

Každé ADR, které zahraniční společnost vydá, představuje podkladovou akcii nebo počet podkladových akcií. Například jedna ADR skupiny Vodafone (VOD) představuje 10 podkladových akcií, zatímco ADR společnosti Sony Corp (SNE) představují podkladové akcie na bázi 1: 1... ..

Tyto ADR jsou kótovány, obchodovány a vypořádány stejně jako akcie domácích amerických společností. Díky tomu jsou pro průměrného investora pohodlným způsobem, jak držet zahraniční akcie.

2. Globální depozitní certifikáty (GDR)

Globální depozitní potvrzení (GDR) je dalším typem depozitního dokladu. Depozitářská banka vydává akcie zahraničních společností na mezinárodních trzích, obvykle v Evropě, a poskytuje je investorům v United states of america i mimo United states. Mnoho NDR je denominováno v amerických dolarech, i když některé jsou denominovány v eurech nebo britské libře. Obvykle se s nimi obchoduje, čistí se a vypořádávají se stejným způsobem jako domácí akcie.

NDR lze nalézt na Londýnské burze cenných papírů a Lucemburské burze cenných papírů, stejně jako na burzách v Singapuru, Frankfurtu a Dubaji. GDR jsou obvykle umístěny u institucionálních investorů do soukromých nabídek před veřejným obchodováním.

3. Přímé zahraniční investice

Existují dva způsoby, jak mohou investoři nakupovat zahraniční akcie přímo. Globální účet si můžete otevřít u brokera ve vaší domovské zemi, například Fidelity, E * TRADE, Charles Schwab a Interactive Brokers. Druhou možností je otevřít si účet u místního makléře v cílové zemi. Například obchodní platforma MONEX Boom se sídlem v Hongkongu poskytuje investorům kromě 11 dalších trhů přístup k hongkonským akciím...

Přímý směr není pro příležitostného investora vhodný. Je třeba vzít v úvahu další náklady, daňové důsledky, potřeby technické podpory, potřeby výzkumu, převody měn a další faktory. Stručně řečeno, přímých zahraničních investic by se měli účastnit pouze aktivní a seriózní investoři.

Investoři si také musí dávat pozor na podvodné makléře, kteří nejsou registrováni u regulačních orgánů na jejich trhu, jako je Komise pro cenné papíry (SEC) v United states of america.

4. Globální vzájemné fondy

Investoři, kteří chtějí prozkoumat globální trhy – ale nechtějí mnoho potíží – se mohou rozhodnout professional vzájemný fond zaměřený na mezinárodní akcie. Jednoduchost je jednou z několika výhod podílových fondů.

Mezinárodně zaměřené podílové fondy přicházejí v různých příchutích, od agresivních po konzervativní. Mohou být specifické professional area nebo zemi. Mohou to být aktivně spravovaný fond nebo pasivní indexový fond sledující zámořský akciový index. Ale pozor na poplatky: Globálně zaměřené podílové fondy mohou mít vyšší náklady a poplatky než jejich domácí protějšky.

5. Fondy obchodované na burze (ETF)

Mezinárodní fond obchodovaný na burze nabízí investorům pohodlný způsob přístupu na zahraniční trhy. Výběr správného fondu obchodovaného na burze (ETF) může být jednodušší než vlastní konstrukce portfolia akcií.

Některé ETF poskytují expozici na více trzích, zatímco jiné se zaměřují na jednu zemi. Tyto fondy pokrývají řadu investičních kategorií, jako je tržní kapitalizace, geografická oblast, investiční styly a odvětví.

Mezi přední poskytovatele ETF patří iShares od BlackRock, Condition Avenue International Advisors, Vanguard, FlexShares, Charles Schwab, Direxion, Initially Believe in, Guggenheim Investments, Invesco, WisdomTree a VanEck. Před nákupem mezinárodního ETF by investoři měli zvážit náklady a poplatky, likviditu, objemy obchodů, daňové záležitosti a držbu portfolia.

6. Nadnárodní korporace (MNC)

Investoři, kterým nevyhovuje přímý nákup zahraničních akcií, a dokonce i ti, kteří si dávají pozor na ADR nebo podílové fondy, mohou vyhledat domácí společnosti, které získávají významnou část prodejů ze zámoří.

K tomuto účelu se nejlépe hodí nadnárodní korporace (MNC). To by mohlo znamenat nákup společnosti The Coca-Cola Enterprise (KO) nebo McDonald’s (MCD), které obě generují většinu výnosů z globálních operací... .Jedná se o přístup zadních dveří a neposkytuje skutečnou mezinárodní diverzifikaci, ačkoli investorům poskytuje mezinárodní expozici.

Závěr

Znalost politických a ekonomických podmínek v zemi, do které investujete, je nezbytná pro pochopení faktorů, které by mohly ovlivnit vaše výnosy. Jako vždy by se investoři měli zaměřit na své investiční cíle, náklady a budoucí výnosy, přičemž tyto faktory vyvažují svou tolerancí vůči riziku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web