Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

6 technologických akcií roste při převzetí po Red Hat

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > 6 technologických akcií roste při převzetí po Red Hat

6 technologických akcií roste při převzetí po Red Hat

Blockbusterová dohoda společnosti Global Business Devices Corp. (IBM) na získání poskytovatele softwaru s otevřeným zdrojovým kódem Crimson Hat za 34 miliard dolarů by mohla vyvolat vlnu podobných převzetí. To je perspektiva softwarového analytika JPMorgan Chase Sterling Auty, který v poznámce pro klienty na začátku tohoto týdne navrhl šest dalších softwarových společností, které by se mohly stát potenciálními cíli po uzavření dohody IBM-Pink Hat. Těchto šest společností zahrnuje Okta Inc. (OKTA), Palo Alto Networks Inc. (PANW), ServiceNow Inc. (NOW), RingCentral Inc. (RNG), Aspen Technological innovation Inc. (AZPN) a DocuSign Inc. (DOCU) , podle Barrona.

6 softwarových akcií, které mohou vykázat velké zisky

Společnost Tržní hodnota
ServiceNow 29,97 miliardy $
Sítě Palo Alto 16,76 miliard $
DocuSign 6,55 miliardy $
RingCentral 5,92 miliardy $
Okta 5,85 miliardy $
Technologie Aspen 5,79 miliardy $

Zdroj: Barron’s, Yahoo! Finance, od 16:00 EST 10/30

“Tato jména nabízejí skutečně jedinečná řešení a / nebo dominantní podíl na trhu v prostorech, které mají atraktivní dlouhodobé příležitosti,” poznamenal Auty.

Co to znamená

Motivací professional IBM při získávání Purple Hatu je získat vedoucí pozici na trhu hybridních cloudů, což je trh zajišťující společnosti s potřebami dat on-premise i cloud computingu. Díky tomu, že IBM prokázala svou vážnost v postavení předního poskytovatele cloudových služeb, je pravděpodobné, že budou postupovat i konkurenční firmy, které chtějí do cloudu posílit vlastní podnikání. Šest společností, které společnost Auty navrhla, by mohlo umožnit potenciálním nabyvatelům udělat právě to a také vstoupit na další rozkvetlé technologické trhy.

IBM platí za Red Hat

Dohoda ve výši 34 miliard dolarů.
63% prémie.
55x očekávaný budoucí zisk Crimson Hat.
10násobný 12měsíční prodej Purple Hat.

Zdroj: Barron’s

Například Okta je poskytovatelem softwaru professional cloudovou identitu „nejlepší ve své třídě“ a nabízí řešení professional společnosti, které chtějí přesunout podnikové aplikace do cloudu. Podniková softwarová firma vzrostla od pátečního uzavření po nedělním oznámení dohody IBM-Crimson Hat o 3%.

Co bude dál

Převzetí společnosti Pink Hat společností IBM přichází uprostřed letošního rozmachu fúzí a akvizic (M&A) softwaru, přičemž celosvětové smlouvy o softwaru v hodnotě 406,9 miliard dolarů byly podepsány od začátku roku 2018. Avšak dohoda IBM-Red Hat je považována za jednu z tím bohatěji oceňovaným nedávným obchodem se softwarem. Vzhledem k tomu, že cena 34 miliard dolarů vyjde na zhruba desetinásobek posledních 12měsíčních tržeb Crimson Hat, řekl viceprezident professional fúze a akvizice technologií v EY Derek van der Plaat: „Myslím, že je to drahá dohoda,“ a poznamenal, že softwarové společnosti historicky prodávaly za zhruba 4,5násobný prodej.

I když spekulace o tom, zda se dohoda nakonec vyplatí, pravděpodobně budou nějakou dobu pokračovat, bohaté ocenění může být professional budoucí potenciální zákazníky v softwarovém prostoru právě teď opatrností. Možná by stálo za to počkat, až se increase fúzí a akvizic trochu ochladí, zejména s ohledem na propad trhů tento měsíc, přičemž obzvláště těžce zasažen je technologický sektor. Mírně oceňovaný cíl na specializovaném trhu samozřejmě nebude trvat dlouho, protože se firmy snaží posílit své softwarové profily.

Porovnat účty

×

Nabídky, které jsou uvedeny v této tabulce, pocházejí z partnerství, od nichž Investopedia dostává náhradu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: