Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

5 způsobů, jak vám dluh může vydělat peníze

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodování s akciemi  > 5 způsobů, jak vám dluh může vydělat peníze

5 způsobů, jak vám dluh může vydělat peníze

Dluh je špinavé čtyřpísmenné slovo, kterého se každý bojí. Existuje tolik televizních pořadů, knih a časopisů věnovaných výuce lidí, jak se zbavit dluhů. Zatímco dluh může být záporný, může být také pozitivní věcí, pokud je používán správně. Zde je pět způsobů, jak vás dluh může obohatit.

V obrazech: Vykopání dluhu v 8 krocích

Dluh lze použít jako páku k exponenciálnímu znásobení vašich výnosů. Co je to pákový efekt přesně? Leverage využívá půjčené peníze ke zvýšení návratnosti investic. Pákový efekt vám umožní dosáhnout výnosů, které jste považovali za nemožné, ale s větším rizikem ztráty kapitálu.

 • Maržové investice
  Investice na marži vám umožní koupit vyšší dolarové akcie, než za které skutečně máte peníze. Pokud jste například měli na svém tradičním zprostředkovatelském účtu 50 000 $, můžete investici využít a otevřít maržový účet. Maržový účet umožňuje umístit pouze maximálně 50% z kupní ceny akcie. Měli byste 50 000 $ v hotovosti a dalších 50 000 $ by vám bylo zapůjčeno od vašeho makléře. Vaše investice ve výši 50 000 USD vám poskytne kupní sílu v hodnotě 100 000 USD. Tyto peníze můžete použít a koupit si akcie v hodnotě 100 000 $.
  Pokud se cena akcií ocení, můžete půjčku splatit a zisk utratit. To zní skvěle! Negativní je, že pokud kapitál na vašem účtu klesne pod určitou hodnotu, může vaše makléřská firma vydat výzvu k dodatkové úhradě. Co je výzva k dodatkové úhradě? Představte si Michaela Douglase ve filmu „Dokonalá vražda“. Váš makléř může zlikvidovat celou vaši pozici na akcii, takže vás zlomí.
 • Pákové ETF
  Pákové ETF umožňují investorům a obchodníkům zesílit jejich výnosy tím, že se u konkrétního indexu prodlouží nebo zkrátí. Investiční společnosti, jako je Proshares, nabízejí ETF využívající pákový efekt, které umožňují investorům znásobit výnosy (a ztráty) o 200% a 300%. Tyto fondy vám umožňují investovat do konkrétních indexů, dluhopisů, komodit nebo sektorů. Pákové ETF jsou atraktivní díky mimořádnému potenciálu zisku. Během tržních rozmachů můžete dosáhnout výnosů s využitím ETF, o kterých sní ostatní investoři.
  Problém je v tom, že stejný způsob, jakým professional vás fungují ETF, je způsob, jakým mohou pracovat proti vám. Pokud nejste skvělí v obchodování s těmito fondy a mimo ně, mohou ETF s pákovým efektem zvětšit ztráty vymazáním celé vaší investice za několik dní. (Další informace v Disekující pákový ETF se vrací.)
 • Zajišťovací fondy
  Jak jsme se všichni dozvěděli během finanční krize, zajišťovací fondy jsou jedny z největších uživatelů pákového efektu. Zajišťovací fondy jsou známé tím, že generují neobvyklé výnosy pomocí pákového efektu. Mnoho zajišťovacích fondů využívá až 10násobek svých celkových aktiv. Manažeři miliardových hedgeových fondů, jako je John Paulson, využili páky k tomu, aby z akreditovaných investorů udělali multimilionáře.
  Pokud je však investiční teze správce fondu špatná, může to vést k vyřazení zajišťovacího fondu z provozu a ke ztrátě kapitálu všech investorů. Zajišťovací fondy, jako je Extensive Expression Capital Management, které potřebovaly finanční výpomoc, byly navýšeny až na 30násobek jejich aktiv. (Více se dozvíte v našem Podívejme se za hedgeovými fondy.)
 • Krátký prodej
  Už jste někdy sledovali finanční software v televizi a slyšeli jste, že je čas, abyste zkrátili trh? Krátký prodej je oblíbený způsob sázení na určitý cenný papír půjčováním akcií od investora a jejich prodejem v naději, že akcie poklesnou.
  Krátcí prodejci jako Bill Fleckenstein si vydělali jmění správným načasováním poklesu cen akcií. Nevýhodou krátkého prodeje je, že ztráty jsou neomezené, což znamená, že krátcí prodejci mohou přijít mnohem víc než počáteční investice.
 • Měna obchodování
  Měnové obchodování umožňuje investorům ovládat velké měnové bloky s malým množstvím peněz. Měnoví investoři mohou zvýšit své účty 100: 1. Výhody obchodování s měnami spočívají v tom, že si můžete vzít malé množství peněz a velmi rychle z nich udělat významné částky. George Soros je známý jako „muž, který zlomil Financial institution of England“ a vsadil proti libře 1 miliardu dolarů. Naopak obchodování s měnami má potenciál vyčistit účet obchodníka během několika minut. (Vyzkoušejte náš simulátor obchodování s měnami ještě dnes a podívejte se, jaké to je být forexovým obchodníkem: FXTrader.)

Sečteno a podtrženo
Může to jít proti konvenční moudrosti, ale pokud se správně použije, dluh vás může zbohatnout za vašimi nejdivočejšími sny. Pokud o tom máte pochybnosti, zeptejte se George Sorose.

Sledujte nejnovější finanční zprávy číst Finance na vodní chladiče: více rozlité ropy, méně pracovních míst.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: