Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

5 způsobů, jak můžete investovat v Panamě ze zahraničí

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > 5 způsobů, jak můžete investovat v Panamě ze zahraničí

5 způsobů, jak můžete investovat v Panamě ze zahraničí

Panama je stále více oblíbená pro zahraniční investice díky stabilnímu politickému prostředí, pro-enterprise vládě, rostoucímu trhu s nemovitostmi a rostoucí ekonomice. Existuje několik způsobů, jak investovat v Panamě, včetně akcií, amerických depozitních certifikátů, nemovitostí a zahájení podnikání.

Investujte do panamských akcií

Panamská burza cenných papírů se nazývá Bolsa de Valores de Panama, která obchoduje s akciemi, podnikovými dluhy a vládními cennými papíry. Ačkoli je relativně nová a menší, Bolsa de Valores de Panama láká více společností, aby uvedly své akcie. Například jednou z nejvíce obchodovaných akcií na burze je Grupo ASSA, SA, velká panamská pojišťovací společnost, která poskytuje služby klientům v Panamě, Kostarice, Nikaragui a Salvadoru.

Kupte si panamskou ADR

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat expozici v konkrétní zemi, je obvykle investovat do fondu obchodovaného na burze (ETF), který se na tuto zemi specializuje nebo má vysokou expozici. Panama však nemá vhodný ETF, který by zcela odpovídal této formě. K 25. lednu 2019 má Invesco Frontier Markets ETF (FRN) nejvyšší expozici vůči Panamě, a to 7,87%.

Investoři, kteří chtějí získat expozici, mohou hledat další vazby na Panamu investováním do amerického depozitního certifikátu nebo ADR. V lednu 2019 byly na amerických burzách k dispozici dvě Panama ADR: Banco Latinoamericano de Exportaciones y Importaciones, SA (BLX) a CopaHoldings SA (CPA).

Investujte na trhu nemovitostí

Panamské nemovitosti jsou na vzestupu a zotavily se z globální finanční krize v roce 2008 rychleji než většina ostatních středoamerických zemí.

Velká část obnovy nemovitostí byla přičítána růstu důchodců pohybujících se v této oblasti a mírnějšímu tropickému počasí. Panama nabízí pobídku k odchodu do důchodu, která zahrnuje dovoz zboží professional domácnost bez daně a mnoho slev na hotely, restaurace, filmy a další profesionální služby.

V zemi je mnoho různých realitních společností, které mohou zahraničním investorům pomoci vybrat správnou nemovitost. Znalost španělštiny není nutností, protože mnoho realitních společností je zvyklých na anglicky mluvící investory.

Panama má také několik pobídek pro stavební projekty. Nová rezidenční výstavba v hodnotě až 120 000 $ získá 20 permit osvobození od daně z nemovitostí. Výstavba v rozmezí od 120 000 do 300 000 $ získá 10 allow osvobození od daně z nemovitosti a vše nad 300 000 $ dostane pět let.

Investujte do zvláštního hospodářského prostoru Panama Pacifico

Zvláštní hospodářský prostor Panama Pacifico je určen k výrobě zboží a služeb, které přidávají hodnotu k panamské ekonomice. Nachází se na bývalé letecké základně Howard a poskytuje zahraničním investorům několik pobídek.

Panama podporuje v této speciální zóně mezinárodní obchod, podnikové kanceláře, contact centra, letecké služby, filmovou produkci a další. Některé daňové pobídky zahrnují osvobození od určitých daní z dovozu, poplatků, nemovitostí, kolků, obchodních a průmyslových daní. Panama také nabízí několik pracovních pobídek, jako jsou pevné sazby za přesčasy a svátky professional zaměstnance a výjimky pro najímání zahraničních dělníků.

Otevřete firmu

Panama umožňuje zahraničním investorům zakládat své podniky v zemi jako jednu ze tří struktur: živnostník, partnerství nebo společnost. Chcete-li zahájit proces, musíte podat a registro fiskálnínebo registr daně z příjmu u vlády. Poté musíte získat komerční licenci a číslo sociálního zabezpečení. Nakonec musíte zaplatit všechny městské daně a všechna nezbytná povolení, která se shodují s typem provozovaného podniku.

Panama je velmi oblíbeným místem, kde se společnosti mohou etablovat jako domovská země, a to díky příznivým daňovým zákonům a finančnímu soukromí. Offshore společnosti a jejich majitelé jsou osvobozeni od daní z příjmů právnických osob, srážkové daně, příjmů, kapitálových zisků a nemovitostí. Panama také udržuje přísné zákony o finančním soukromí, které umožňují korporaci a jejím členům zůstat v případě potřeby zcela anonymní. Panama má navíc s jinými zeměmi uzavřeno několik daňových dohod, takže offshore bankovnictví má s tím spojené jen malé nebo žádné ohlašovací požadavky.

Při otevírání firmy v Panamě je znalost španělštiny užitečná, ale není nutná. Důrazně doporučujeme dobrého obchodního právníka, který pomůže zajistit, aby podnik procházel správným procesem s národními i místními vládami.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: