Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

5 zemí, které produkují nejvíce solární energie

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Udržitelné investování  > Obnovitelné zdroje  > 5 zemí, které produkují nejvíce solární energie

5 zemí, které produkují nejvíce solární energie

Ačkoli je možné udělat více professional využití energie z této jasné ohnivé koule na obloze, několik zemí se ujalo vedení v zachycování sluneční energie a používá ji jako životaschopný zdroj elektřiny. Podle všeho slunce v dohledné době nikam nevede. Pokud jde o solární energii, Amerika by se mohla naučit něco od Německa, Číny, Itálie a Japonska. Ačkoli byla sluneční energie kdysi považována za mezeru na trhu, tyto země dokazují, že solární energie je legitimní odpovědí na celosvětové hledání alternativ k fosilním palivům.

1. Německo

Německo je již dlouho v čele solární energie a v roce 2014 vyprodukovalo celkem 38,2 gigawattů (GW) ze 177 globálně vyprodukovaných na celém světě. Abychom to uvedli v perspektivě, 1 GW je kolem produkce velké zemní plyn nebo jaderné elektrárny. Při několika příležitostech Německo splnilo více než 50% denní energetické potřeby země ze solární energie. Díky dlouhodobému přechodu Německa na čistší energii se jeho ekonomika stala největší na světě, která se tak výrazně spoléhá na obnovitelnou energii.

Přestože Německo není zdaleka národem zalitým sluncem, jeho cílem je spoléhat se na 100% své elektrické energie do roku 2050 na solární a jiné obnovitelné zdroje energie. Je zřejmé, že Německo je světovým lídrem v rozvoji solární energie a rychle se přidává k své solární kapacity každý den k dosažení tohoto cíle.

2. Čína

Jako národ s největší populací a uhlíkovou stopou je jasný závazek Číny k obnovitelné energii povzbudivý. Od roku 2015 je Čína největším výrobcem a kupujícím solárních panelů. Drtivá většina fotovoltaických produktů neboli solárních panelů je instalována v odlehlých oblastech obřími solárními farmami, které prodávají energii energetickým společnostem. Satelitní snímky ukazují neuvěřitelný růst těchto obrovských solárních farem, které se stále objevují po celé Číně.

Drastické zvýšení solární energie v Číně pramení ze zoufalé potřeby elektřiny a vážné krize znečištění ovzduší. Zatímco Německo a další národy potlačily pobídky k instalaci solárních panelů, čínská vláda agresivně vybízí finanční instituce, aby poskytovaly pobídky pro solární zařízení.

3. Japonsko

Japonsko jako jedna z nejlidnatějších zemí světa nemá luxus pokrýt obrovské pásy půdy solárními panely. I přes nedostatek hojného otevřeného prostoru je Japonsko stále mezi světovými lídry, pokud jde o celkovou vyrobenou sluneční energii, s výkonem 23,3 GW v roce 2014.

Po katastrofě jaderné elektrárny Fukušima v roce 2011 se Japonsko vážně zavázalo k solární energii v rámci plánu zdvojnásobení své obnovitelné energie do roku 2030. Japonsko z nutnosti našlo kreativní místa professional instalaci solárních panelů. Growth level of popularity golfu v Japonsku v 80. letech vedl k nadbytku golfových hřišť, z nichž byla od roku 2015 zcela opuštěna. Mnoho z těchto zapomenutých hřišť je nyní zcela pokryto fotovoltaickými produkty.

Ostrovní národ zašel dokonce tak daleko, že vytvořil plovoucí „solární ostrovy“ s tisíci voděodolných solárních panelů. Tyto solární farmy nové generace mají několik výhod, včetně schopnosti účinnějšího chlazení vodou.

4. Itálie

I když Itálie nevytváří téměř celkové množství solární energie jako ostatní přední národy, 18,5 GW Itálie vytvořená v roce 2014 představovala téměř 10% z celkové energetické potřeby národa, více než kterákoli jiná země. Daňové úlevy poskytované solárním farmám již vypršely, což způsobilo, že mnohé z nich byly prodány nebo dokonce zabaveny. V důsledku toho se očekává pokles působivé produkce solární energie v Itálii.

5. Usa

Usa pokračovaly ve zlepšování svého postavení lídra v solární energii rozšířením své produkce o 30% v roce 2014 s investicí 18 miliard dolarů. Značnou část nárůstu lze připsat významným vládním pobídkám poskytnutým rezidenčnímu sektoru, který je nejrychleji rostoucím tržním segmentem. Síť veřejných služeb se také zlepšila, když byly v roce 2014 instalovány 3,9 GW projektů v oblasti veřejných služeb. Vzhledem k tomu, že náklady na solární energii budou nákladově konkurenceschopnější s neobnovitelnými zdroji, očekává se, že produkce v United states vzroste výrazně výše než 18,3 GW vykázaných v roce 2014.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web