Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

5 tipů pro diverzifikaci vašeho portfolia

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Risk management při obchodování  > 5 tipů pro diverzifikaci vašeho portfolia

5 tipů pro diverzifikaci vašeho portfolia

Když trh zažívá boom, zdá se téměř nemožné prodat akcie za jakoukoli částku nižší, než je cena, za kterou jste je koupili. Jelikož si však nikdy nemůžeme být jisti, co trh kdykoli udělá, nemůžeme zapomenout na důležitost dobře diverzifikovaného portfolia za jakýchkoli tržních podmínek.

Pro stanovení investiční strategie, která tlumí potenciální ztráty na medvědím trhu, káže investiční komunita to samé, co trh nemovitostí káže při koupi domu: „lokalita, lokalita, lokalita.“ Jednoduše řečeno, nikdy byste neměli dávat všechna vejce do jednoho košíku. Toto je ústřední teze, na které spočívá koncept diverzifikace.

Čtěte dále, abyste zjistili, proč je diverzifikace pro vaše portfolio důležitá, a pět tipů, které vám pomohou udělat chytrá rozhodnutí.

Shrnutí

  • Investoři jsou varováni, aby nikdy nevkládali všechna svá vajíčka (investice) do jednoho koše (cenného papíru nebo trhu), což je ústřední teze, na níž spočívá koncept diverzifikace.
  • Chcete-li dosáhnout diverzifikovaného portfolia, hledejte třídy aktiv, které mají nízkou nebo negativní korelaci, takže pokud se jeden posune dolů, druhý má tendenci působit proti němu.
  • ETF a podílové fondy jsou snadné způsoby, jak vybrat třídy aktiv, které diverzifikují vaše portfolio, ale člověk si musí být vědom skrytých nákladů a obchodních provizí.

Co je to diverzifikace?

Diverzifikace je bojovým pokřikem professional mnoho finančních plánovačů, správců fondů i jednotlivých investorů. Jedná se o strategii řízení, která spojuje různé investice do jednoho portfolia. Myšlenka diverzifikace je, že různé investice přinesou vyšší návratnost. Rovněž naznačuje, že investoři budou čelit nižšímu riziku investováním do různých vozidel.

Diverzifikujte své portfolio: 5 snadných kroků

Naučte se praktikovat disciplinované investice

Diverzifikace není nový koncept. S luxusem zpětného pohledu můžeme sedět a kritizovat pohyby a reakce trhů, které začaly klopýtat během krachu dotcomů a znovu během Velké recese.

Měli bychom si pamatovat, že investování je umělecká forma, ne reakce na kolena, takže čas na procvičení disciplinovaného investování s diverzifikovaným portfoliem je dřív, než se diverzifikace stane nutností. V době, kdy průměrný trader „zareaguje“ na trh, je již 80% škod způsobeno. Tady, více než většina míst, je dobrým útokem vaše nejlepší obrana a dobře diverzifikované portfolio v kombinaci s investičním horizontem po dobu pěti enable dokáže odolat většině bouří.

Zde je pět tipů, které vám pomohou s diverzifikací:

Akcie mohou být úžasné, ale nedávejte všechny své peníze do jedné akcie nebo jednoho sektoru. Zvažte vytvoření vlastního virtuálního podílového fondu investováním do několika společností, které znáte, kterým důvěřujete nebo které dokonce používáte ve svém každodenním životě.

Akcie však nejsou jen jedinou věcí, kterou je třeba vzít v úvahu. Můžete také investovat do komodit, fondů obchodovaných na burze (ETF) a fondů investujících do nemovitostí (REIT). A nedržte se jen své vlastní domovské základny. Přemýšlejte nad to a jděte globálně. Tímto způsobem rozložíte svá rizika, což může vést k větším odměnám.

Lidé budou tvrdit, že investice do toho, co víte, způsobí, že průměrný trader bude příliš orientovaný na maloobchod, ale znalost společnosti nebo používání jejích produktů a služeb může být zdravým a zdravým přístupem k tomuto odvětví.

Přesto nepadněte do pasti příliš daleko. Ujistěte se, že máte portfolio, které je zvládnutelné. Nemá smysl investovat do 100 různých vozidel, když opravdu nemáte čas ani prostředky, abyste udrželi krok. Zkuste se omezit na přibližně 20 až 30 různých investic.

  • Zvažte indexové nebo dluhopisové fondy

Možná budete chtít do mixu přidat indexové fondy nebo fondy s pevným výnosem. Investice do cenných papírů, které sledují různé indexy, je pro vaše portfolio skvělou dlouhodobou investicí do diverzifikace. Přidáním některých řešení s pevným výnosem dále zajišťujete své portfolio proti volatilitě a nejistotě trhu. Tyto fondy se snaží srovnávat výkonnost širokých indexů, takže spíše než investují do konkrétního sektoru, snaží se odrážet hodnotu dluhopisového trhu.

Tyto prostředky často přicházejí s nízkými poplatky, což je další bonus. Znamená to více peněz v kapse. Náklady na správu a provoz jsou minimální vzhledem k tomu, co je potřeba ke správě těchto fondů.

  • Pokračujte v budování svého portfolia

Přidejte své investice pravidelně. Pokud máte 10 000 $ na investování, použijte průměrování dolarových nákladů. Tento přístup se používá k vyhlazení vrcholů a údolí vytvořených volatilitou trhu. Myšlenkou této strategie je snížit investiční riziko investováním stejného množství peněz po určitou dobu.

Při průměrování nákladů dolaru pravidelně investujete peníze do specifikovaného portfolia cenných papírů. Pomocí této strategie koupíte více akcií, když jsou ceny nízké, a méně, když jsou ceny vysoké.

Nákup a držení a průměrování nákladů v dolarech jsou zdravé strategie. Ale to, že máte své investice do autopilota, ještě neznamená, že byste měli ignorovat pracovní síly.

Zůstaňte v obraze se svými investicemi a držte krok s jakýmikoli změnami v celkových tržních podmínkách. Budete chtít vědět, co se děje se společnostmi, do kterých investujete. Tímto způsobem také poznáte, kdy je čas snížit ztráty, prodat a přejít na další investici.

  • Dávejte pozor na provize

Pokud nejste obchodním typem, pochopte, co za poplatky, které platíte, dostáváte. Některé firmy účtují měsíční poplatek, jiné transakční poplatky. Ty se určitě mohou sčítat a odštěpovat ve vašem spodním řádku.

Uvědomte si, co platíte a co za to dostáváte. Pamatujte, že nejlevnější volba není vždy nejlepší. Průběžně informujte, zda nedošlo ke změnám poplatků.

Závěr

Investování může a mělo by být zábavné. Může to být vzdělávací, informativní a obohacující. Díky disciplinovanému přístupu a použití diverzifikace, průměrování strategií nákupu a držení a průměrných nákladů v dolarech se vám investice mohou vyplatit i v nejhorších dobách.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web