Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

5 tipů ke sledování trhů pro zaneprázdněné investory

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > 5 tipů ke sledování trhů pro zaneprázdněné investory

5 tipů ke sledování trhů pro zaneprázdněné investory

Aktivní investoři musí neustále sledovat změny svého portfolia. Pasivní investoři nebo investoři s dlouhodobějším horizontem si však mohou dovolit klidnější přístup. Ale všichni investoři si občas musí udělat domácí úkol.

Následující pět tipů vám pomůže správně spravovat čas a investice.

Zaměření na úrokové sazby a trendy komodit (denně)

Abyste byli úspěšní jako investoři, nemusíte denně sledovat změny na trhu, ale znalost trendů na trhu vám může pomoci omezit naslouchání „horkým tipům“ nebo fámám po celý den. Dobrým způsobem, jak zastavit úzkost způsobenou investujícími drby, které slyšíte, je honit 10 správný druh informací hned teď.

Dvě velké oblasti, na které je třeba se zaměřit, jsou úrokové sazby a náklady na komodity / pracovní sílu.

Vyšší úrokové sazby obvykle přinášejí nižší ceny akcií, protože obecně, když společnosti utrácejí více peněz za splátky půjček, snižuje to jejich výdělky – a nižší výdělky se rovnají nižším cenám akcií. Naopak nižší sazby mohou znamenat, že společnosti i jednotlivci utratí méně za splátky úroků, zvýší se zisk a vyšší výdělky se promítnou do vyšších cen akcií. Vědomí, že většina zpráv o úrokových sazbách se nyní započítává do tržních cen a schopnost vidět, jak to může ovlivnit budoucí ceny, vám pomůže vyřadit všechny tipy na drby, které nyní můžete obdržet.

Investoři by měli sledovat náklady na palivo a další ceny komodit, aby zjistili, jak mohou tyto výkyvy ovlivnit jejich držení. Například některá průmyslová odvětví, jako je nákladní doprava, zaznamenávají dramatický pokles jejich zisků, když se zvýší ceny ropy. Jiným, jako jsou společnosti na průzkum ropy, se daří lépe, když se ropa obchoduje výše. Rostoucí ceny oceli a řeziva nepříznivě ovlivní stavební a výrobní společnosti.

Rostoucí náklady na pracovní sílu pohřbí každého, zejména maloobchodníky, kteří obvykle najímají pracovníky za minimální mzdu. Pokud předem víte, co je ve vašem portfoliu, můžete snížit úzkost v jeho stopách a podle toho upravit své portfolio.

Držte krok s fashionable na trhu (týdně)

Nemusíte mít televizi neustále naladěnou na CNBC, ale měli byste být informováni o nejnovějších zprávách z finančních médií a alespoň jednou týdně se snažit sledovat videa zaměřená na finance. Web, včetně sociálních médií, je dalším úžasným místem, kde si můžete přečíst o strategiích investování a získat představu o tom, co odborníci říkají o očekávaném směru trhu. Chcete-li překonat veškerou přebytečnou četbu, ujistěte se, že máte přehled o tom, která průmyslová odvětví jsou v laskavosti nebo ne, spolu se zdravím celého trhu.

Pamatujte, že geopolitický vývoj může ovlivnit vaše držení portfolia – stejně tak i zprávy o vyšších daních nebo fluktuacích měn. To znamená, že byste měli přinejmenším dohnat rekapitulaci vývoje na konci každého týdne. Cílem je získat celkový obraz nebo craze a podle toho provést změny ve svém portfoliu.

Snažte se ale nenechat se nalákat na rozhodování kvůli „novinkám dne“. Jinými slovy, finanční komentář, který vidíte v televizi nebo on the net, je někdy zkrášlen, aby přilákal větší publikum. Pokuste se tedy dešifrovat dlouhodobější fashionable a odstranit každodenní nesmysly, které finanční média používají k šíření svého vysílání. Při sledování nebo poslechu finančního komentáře byste si měli vždy položit otázku – jak to ovlivní mě nebo moje portfolio?

Zkontrolovat finanční výkazy (čtvrtletně)

Toto pravidlo platí hlavně pro investory, kteří nakupují jednotlivé akcie. Investoři by měli zkontrolovat část diskuse a analýzy managementu (MD&A) ve finančních výkazech společnosti, stejně jako prohlášení 10-K, 10-Q a proxy (které jsou uloženy u SEC), aby získali lepší představu o tom, jak vedení příležitosti a rizika professional společnost a její nedávný výkon.

Při tomto výzkumu si položte následující otázky:

  • Je administration optimistický ohledně budoucnosti společnosti?
  • Udělal nějaké důvtipné poznámky o budoucím potenciálu výdělků?
  • Přemýšlíte nad velkou akvizicí nebo prodejem aktiv, které by mohly ovlivnit výdělky?
  • Je úvěr společnosti v dobrém nebo špatném stavu? Může to ovlivnit budoucí růst společnosti?

To jsou všechno problémy, které mohou být řešeny v účetní závěrce a které jsou užitečné při rozhodování investora. Staňte se detektivem a pokuste se projít všechny chmýří general public relations, abyste zjistili, co vedení skutečně říká.

Někdy je psané slovo nejlepším prostředkem professional investory, aby získali cenné informace o vnitřním fungování společnosti, protože osobní schůzky a některé konferenční hovory jsou velmi skriptované, zejména s ohledem na nárůst soudních sporů zahájených akcionáři.

Kontaktujte fondy nebo firmy nebo s nimi pohovořte (jednou nebo dvakrát ročně)

Snažit se dohonit profesionály zodpovědné za fondy nebo firmy může být práce na plný úvazek, takže je často nejlepší zvolit si, když se pokusíte o tyto typy korespondence. Vyberte si roční období, kdy jsou s vámi pomalejší nebo schopnější s vámi mluvit – a jakmile je získáte, načerpejte informace o tom, kam směřuje trh nebo konkrétní odvětví nebo akcie. Někdy vám poskytnou cenný vhled, o kterém jste dosud neuvažovali – nebo nemáte čas zkoumat.

Když mluvíte s těmito profesionály, zkuste se zeptat na otevřené otázky, jako například:

  • Kam podle vás společnost směřuje?
  • Jaká jsou největší rizika do budoucna?
  • Co si myslíte, že analytici z Wall Avenue přehlížejí nebo podhodnocují, pokud jde o společnost?

Možná vás překvapí upřímnost odpovědí, které obdržíte – bez nákladů v reálném čase.

Poslechněte si konferenční hovory (ročně)

Nenechte se zastrašit. Zavolejte zástupce professional vztahy s investory ve společnosti, ve které vlastníte akcie, a zjistěte, zda můžete poslouchat konferenční hovor společnosti na konci roku. Můžete také zkontrolovat sekci vztahů s investory společnosti na její webové stránce, která často poskytne informace o datu příštího hovoru spolu s odkazem na poslech hovoru on line. Vzhledem k tomu, že nařízení Fair Good Disclosure a společnosti, které se v současnosti zaměřují na zveřejňování informací jednotlivým i institucionálním investorům najednou, umožní mnoho firem účast individuálního investora, pokud trader požádá o účast předem, aby se společnost mohla dohodnout samostatný řádek...

To, co v této výzvě nasloucháte, je to, co vedení říká o budoucnosti společnosti, ale také způsob, jakým to říkají. Věří tomu, co říkají? Jsou nadšení nebo jen procházejí pohyby? Tyto informace vám mohou poskytnout přání buď koupit více akcií, nebo zcela zlikvidovat vaši pozici.

První část výzvy bude věnována finančním prostředkům společnosti za dané období spolu s jakýmkoli dalším souvisejícím vývojem. Poté následuje relace otázek a odpovědí, obvykle s analytiky, což je často nejdůležitější část hovoru, protože můžete vidět, jak vedení reaguje na tyto náročné otázky.

(Poznámka: Jak již bylo zmíněno výše, mnoho hovorů je skriptováno a vedení je někdy upřímné, pokud jde o budoucnost, protože nechtějí být obviňováni ze selhání. S ohledem na to by investor neměl hledat pouze to, co je řekl, ale co se také neříká. Pokud společnost obvykle každé čtvrtletí provádí finanční projekce, ale najednou se zastavila, může to být professional společnost špatné znamení, ale také dobré znamení, abyste se dostali ven.)

Závěr

Určení, kdy jsou vaše informace nejcennější, vám pomůže zkrátit hodiny, které strávíte tříděním zpráv a financí. Letní měsíce jsou na trhu obvykle slabé měsíce a nakoupené akcie mohou ubývat. Září a říjen jsou také historicky obtížné měsíce – a prodej daňových ztrát na konci roku může akcie ještě více stlačit. Pokud jste spokojeni s tím, že akcie, které vlastníte nebo si přejete koupit, jsou na pevném základě, můžete s nákupy pokračovat, ale při pokusu o načasování nákupu nebo prodeje zvažte sezónní faktory.

Být investorem neznamená, že musíte každý den číst Wall Avenue Journal nebo neustále kontrolovat aplikaci professional obchodování s akciemi na svém mobilním telefonu. Pokud však doufáte, že se vám bude dařit stejně dobře nebo lépe, než je průměr na trhu, z dlouhodobého hlediska vám může dávat smysl (nebo centy) správa vašeho času při správě vašeho portfolia.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: