Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

5 Podílové fondy alternativních zdrojů energie pro rok 2020

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > 5 Podílové fondy alternativních zdrojů energie pro rok 2020

5 Podílové fondy alternativních zdrojů energie pro rok 2020

Jak aktivisté prosazují, aby se alternativní energie stala všudypřítomnou, zaznamenávají společnosti v energetickém sektoru také poptávku po zelených produktech, od solárních panelů po větrné turbíny. To může vést k vyšším ziskům a oživení tržních hodnot některých alternativních energetických společností, které v posledních několika letech nedosahují dobrých výsledků.

Akciové podílové fondy alternativní energie poskytují investorům profesionálně řízenou expozici mnoha společnostem zapojeným do různých obchodních aktivit souvisejících s čistou energií, jako jsou solární, vodíkové, větrné, geotermální a vodní elektrárny. Investoři, kteří se chtějí připravit na potenciální růst akcie alternativní energie, by měli tyto vzájemné fondy zvážit. Všechny údaje jsou k 13. lednu 2020.

Shrnutí

  • Pro ty, kteří hledají investice do zelené nebo obnovitelné energie, nyní existuje několik vzájemných fondů.
  • Mnoho z těchto fondů je považováno za speciální podílové fondy, a proto nesou vyšší než průměrný poměr výdajů a zatížení.
  • Každý fond vychází ze své investiční strategie různými způsoby a nabízí různé úrovně diverzifikace oproti zaměření na investice do alternativní energie.

Fidelity Select Environment and Alternative Energy Portfolio

Fidelity Select Environment and Alternative Energy Portfolio (FSLEX) bylo vydáno společností Fidelity Investments 29. června 1989..Od května 2020 dosáhl FSLEX od svého založení průměrného ročního výnosu 4,40%. Za poslední pět let vygeneroval anualizovaný celkový výnos 5,52% a za poslední tři roky anualizovaný výnos 1,59%..Díky pokračujícím diskusím o změně klimatu je FSLEX připraven dlouhodobě růst. FSLEX má však betu 1,14, takže je riskantnější než index S&P 500.

Fondu poskytuje poradenství společnost Fidelity Management & Research Company LLC (FMR) a další investiční poradci..Ve srovnání s podobnými fondy účtuje FSLEX relativně nízký poměr čistých ročních výdajů ve výši 0,85%..Není nutná žádná minimální investice.

FSLEX usiluje o dosažení svého investičního cíle investováním nejméně 80% svých celkových čistých aktiv do běžných akcií společností zapojených do obchodních aktivit souvisejících s obnovitelnou a alternativní energií, kontrolou znečištění, recyklačními technologiemi, energetickou účinností nebo jinými službami podporujícími životní prostředí.

K březnu 2020 představovala 10 největších účastí FSLEX 48,83% portfolia fondu, mezi něž patří: Honeywell International Inc; Eaton Corp; 3M; Trane Technologies, Emerson Electric, Dover Corp, IDEX Corporation, Innospec Inc, TE Connectivity a Cummins Inc...

Guinness Atkinson Alternativní energie

Guinness Atkinsonův alternativní energetický fond (GAAEX) byl vydán Guinness Atkinsonovými fondy dne 31. března 2006..GAAEX má vyšší než průměrný roční poměr čistých výdajů 1,98%. GAAEX je doporučován společností Guinness Atkinson Asset Management Inc. a vyžaduje minimální investici 5 000 $... .Vysoký roční poměr čistých výdajů GAAEX a minimální investiční požadavek nemusí být vhodný pro průměrného investora.

Investičním cílem GAAEX je poskytovat dlouhodobé zhodnocení kapitálu. Aby dosáhla svého investičního cíle, GAAEX investuje nejméně 80% svých celkových čistých aktiv do majetkových cenných papírů amerických a zahraničních společností zabývajících se alternativní energií..Největší alokace fondu pro průmysl je 31,15% průmyslová odvětví, 24,28% technologie, 22,91% veřejné služby, 10,85% cyklické pro spotřebitele a 5,68% základní materiály...

V lednu 2020 měl GAAEX beta 1,14 a od počátku vrátil ztrátu 8,27% ročně, což je zaostávání oproti S&P 500 – mějte však na paměti, že referenční index GAAEX indexů zelené energie ztratil 13% stejné období, takže ve skutečnosti překonala... .. ..

Fond alternativní energie z první ruky

Fond alternativní energie z první ruky (ALTEX) byl vydán 29. října 2007 společností Firsthand..Poradenství společnosti ALTEX je společnost Firsthand Capital Management Inc. Míra obratu společnosti ALTEX byla v roce 2019 0%. Účtuje si vysoký roční poměr čistých výdajů 1,98%..Fond vyžaduje minimální investici ve výši 2 500 USD. Od března 2020 má fond celková čistá aktiva ve výši 4,5 milionu USD a drží 35 kmenových akcií společností zabývajících se alternativní energií...

ALTEX usiluje o dlouhodobé zhodnocení kapitálu investováním nejméně 80% svých celkových čistých aktiv za normálních tržních podmínek do alternativních energií a společností zabývajících se alternativními energetickými technologiemi. Mezi pět největších průmyslových alokací společnosti ALTEX patří 41,4% obnovitelné energie, 12% ostatní elektronika, 11,4% polovodiče, 8,70% energetická účinnost a 2,9% pokročilé materiály..Mezi jejích prvních pět podílů patří SolarEdge Technologies, Inc. na 12,7%, Power Integrations, Inc. na 11,4%, Itron, Inc. na 6,9%, Cree, Inc. na 6,3% a Vestas Wind Systems AS na 5,4%...

Při srovnání s indexem S&P 500 má ALTEX beta 1,19 a od počátku ztratil 2,06%...

Nové alternativy Třída fondu A

Fond nových alternativních fondů třídy A (NALFX) byl vydán v roce 1982 společností New Alternatives Fund Inc..NALFX je prvním environmentálním podílovým fondem a prvním podílovým fondem, který soustředí přidělení portfolia na alternativní energii. Doporučuje ji společnost Accrued Equities Inc. a účtuje roční poměr čistých výdajů 1,12% a 3,5% prodejní zátěž. K investování do NALFX je nutná minimální investice 2 500 $.

NALFX usiluje o dlouhodobé zhodnocení kapitálu investováním nejméně 25% svých celkových čistých aktiv za normálních tržních podmínek do majetkových cenných papírů alternativních energetických společností..K březnu 2020 má odvětví přidělené 65,3% výrobců energie z obnovitelných zdrojů, 8,4% větrné turbíny, 8,2% úspory energie, 4,4% finanční služby pro udržitelnou energii, 4,3% vodní systémy a veřejné služby, 3,3% akcieování energie, 0,8% doprava , 0,3% solární fotovoltaika a 5% ostatní aktiva..Od počátku se vrátila o 10,4% a za posledních 5 let na ročním základě 10,4% s beta 0,74.....

Shelton Green Alpha Fund

Shelton Green Alpha Fund (NEXTX) byl vydán společností Shelton Capital Management dne 12. března 2013..Vzhledem k tomu, že NEXTX je poměrně nový podílový fond, je nejvhodnější pro vysoce sofistikované investory s vysokou mírou rizika. Poradci společnosti NEXTX je společnost Shelton Capital Management a dále jí poskytuje společnost Green Alpha Advisors LLC..Fond účtuje nadprůměrný roční poměr čistých výdajů ve výši 1,34%.

NEXTX investuje do běžných akcií společností, které jeho subadvisor považuje za vůdce v řízení environmentálních příležitostí a rizik, mají nadprůměrný růstový potenciál a nejsou nadhodnoceni. Společnosti vybrané jejím subadvisorem jsou součástí proprietární skupiny společností zelené ekonomiky.

I když NEXTX není čistým alternativním energetickým fondem, přiděluje velkou část společnostem v tomto odvětví. Jeho pět nejlepších sektorových alokací je 14,77% průmyslových, 46,34% technologií, 6,19% veřejných služeb a 12,14% cyklických pro spotřebitele. Mezi 10 nejvýznamnějších kapitálových účastí patří společnosti Vestas Wind Systems A / S, Tesla, Moderna Inc a Applied Materials. Fond od svého založení vrátil téměř 12% s beta 1,26...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web