Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

5 nejlepších knih o fintech průmyslu

5 nejlepších knih o fintech průmyslu

Finanční technologie, běžně označovaná zkratkou „fintech“, poskytuje podporu a pomocné služby pro finanční sektor a je jedním z nejrychleji rostoucích průmyslových odvětví na světě. Pro investory, kteří chtějí lépe porozumět tomuto odvětví, je zde pět napsaných nejlepších knih vysvětlujících, o čem fintech je a jak mění sektor finančních služeb.

Kniha FINTECH od Susanne Chisti a Janose Barberise

S názvem „Příručka finanční technologie pro investory, podnikatele a vizionáře“ je tato kniha komplexním průvodcem po fintech průmyslu. Jejím cílem je poskytovat informace a užitečné rady bankéřům, fintech podnikatelům a investorům, kteří sledují ziskové příležitosti ve fintech průmyslu. Kniha nabízí kompilaci znalostí a poznatků od předních autorit fintech průmyslu.

Materiál obsažený v „The FINTECH Book“ byl sám o sobě crowdsourcingem, odrážejícím jeden z hlavních ekonomických trendů souvisejících s fintech, a editovali jej dva přední fintech autority. Chisti je výkonným ředitelem (CEO) FINTECH Circle, první sítě andělských investorů v Evropě se zaměřením na fintech. Barberis je zakladatelem SuperCharger, fintech akcelerátoru se sídlem v Hongkongu.

„Breaking Financial institutions: The Innovators, Rogue, and Strategists Rebooting Banking“, Brett King

Velká část finančních technologií poskytuje podpůrné služby bankám a dalším tradičním finančním institucím. Řada fintech firem však narušuje sektor finančních služeb a tyto společnosti jsou předmětem Kingovy knihy. Kniha poskytuje zasvěcené rozhovory a příběhy o fintech podnikatelích, kteří jsou v čele poskytování finančních služeb novými, netradičními prostředky, a zkoumá jevy, jako je vzestup půjček typu peer-to-peer (P2P) a robo-poradci.

King je uznávanou autoritou v oblasti měnící se tváře bankovnictví a financí, autorem několika knih o technologickém pokroku v bankovnictví a v roce 2012 byl zvolen Americkým bankéřovým inovátorem roku.

„Chytřejší banka: Proč je správa peněz důležitější než pohyb peněz do lender a spořitelních a úvěrních družstev,“ Ron Shevlin

Shevlinův text „Chytřejší banka“ se nezaměřuje na disruptory, které se objevují jako konkurenti tradičních bank, ale na to, jak se nejlepší a nejchytřejší banky přizpůsobují technologickým inovacím ve finančních službách a jak je využívají. Shevlin dabuje ty banky „chytřejšími“, které využívají nejnovější technologie a přizpůsobují své obchodní modely tak, aby lépe odpovídaly inovacím finančních služeb a měnícímu se finančnímu trhu. Ukazuje, jak přední banky využívají fintech produkty a služby ke zlepšení jak vztahů se zákazníky, tak ziskovosti. Kniha se věnuje široké škále témat, včetně inovací ve využívání velkých objemů dat, zapojení zákazníků, rostoucího významu mobilního bankovnictví a on line platebních služeb a finančního chování tisíciletí. Rozhodně se jedná o doporučené čtení pro vedoucí pracovníky v bankovnictví.

Shevlin, dlouholetý marketingový konzultant a analytik bankovního průmyslu, byl v roce 2014 zařazen na 2. místo v seznamu Financial institution Innovation „30 inovátorů ke sledování: klíčoví manažeři utvářející odvětví“.

„Digital Bank: Techniques to launch or Turn out to be a Electronic Lender,“ Chris Skinner

Skinner navázal na svou devátou knihu „Budoucnost bankovnictví v globalizovaném světě“ knihou „Digital Bank“, jejímž cílem bylo ambiciózně nabídnout plán professional vytvoření toho, co Skinner předpokládá jako banku budoucnosti. Kniha je v podstatě rozšířením práce, kterou Skinner již roky provádí prostřednictvím finančního klubu, síťového fóra pro profesionály v oblasti finančních služeb, které založil v roce 2004. Zaměřuje se na pomoc odborníkům v bankovním sektoru, aby si více uvědomovali dopad digitální revoluce v bankovnictví – která zahrnuje mobilní zařízení, připojení na sociální média, cloud computing a analýzu dat – a zejména způsob, jakým mobilní a internetové bankovnictví mění způsoby interakce jednotlivců i společností s jejich bankami. Skinner nabízí ilustrace a reálné příklady měnící se tváře bankovních a finančních služeb prostřednictvím zkoušek on-line financial institution, jako je Ally Financial institution ve Spojených státech, německá Fidor Bank a hlavní evropská společnost poskytující půjčky typu peer-to-peer Zopa.

„Věk kryptoměny: Jak bitcoiny a digitální peníze zpochybňují globální ekonomický řád“ – Paul Vigna a Michael Casey

Jak název napovídá, kniha Vigny a Caseyho se zaměřuje na vzestup kryptoměn, jako jsou bitcoiny. Vigna a Casey, reportéři Wall Street Journal, vysvětlují význam alternativních měn a způsob, jakým mohou způsobit revoluci v základním měnovém systému světa tím, že prostřednictvím rychle se rozvíjející technologie blockchainu poskytnou zcela nový finanční systém, který otevře nabídku základních finančních služeb professional velkou část světové populace, která je bez bankovního účtu. Autoři poskytují jasné vysvětlení původu digitálních kryptoměn a jejich fungování při poskytování transakcí a dalších finančních služeb mimo centrální banku a nezávisle na ní. Kniha zejména poskytuje důkladné prozkoumání bitcoinů, přičemž uznává jeho slabosti, ale důrazněji uznává, že hlavní kryptoměna si vybudovala pevné postavení v měnovém světě a je pravděpodobné, že bude i nadále stoupat v přijímání a důležitosti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: