[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

5 filmů a dokumentů, které musíte denně sledovat

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Day trading  > 5 filmů a dokumentů, které musíte denně sledovat

5 filmů a dokumentů, které musíte denně sledovat

Velmi málo filmů zachycuje podstatu života denního obchodníka. Tlak krácení po laně mezi ziskovostí a hrozícími ztrátami je ve filmech hlavního proudu zřídka zachycen.

Zatímco filmy jako „Wall Street“ a „Boiler Room“ okouzlují životní styl hromadění bohatství jakýmikoli nezbytnými prostředky, nezachycují podstatu skutečného obchodování s příkopy. Těchto pět filmů však ilustruje klíčové lekce, které si každý obchodník může vzít s sebou, aby pochopil více o své kariéře.

Shrnutí

  • Je dobré zůstat informováni o světě financí, abyste mohli přijímat rozumná obchodní rozhodnutí a porozumět ekonomickému prostředí, které může ovlivnit vaše investice.
  • Zatímco mnozí z nás znají velkorozpočtové filmy zobrazující životní styl vysokých financí, jako je „Wall Street“ nebo „The Significant Short“, existují lepší filmy professional pochopení toho, jaké je to vlastně žít život obchodníka.
  • Zde uvádíme 5 filmů zabývajících se určitými aspekty financí nebo trhů, které by měl každý obchodník v určitém okamžiku sledovat.

1. „Rounders“: Správa peněz a spotting fades

Tento movie je oblíbený mezi hráči pokeru a ilustruje paralely mezi hraním pokeru a obchodováním na trzích. Dvě hlavní postavy doslova představují dvě strany, které existují v psychice každého obchodníka. Kontrast stylů mezi „bruskou“ a kovbojem a dopady těchto stylů jsou ilustrovány v celém filmu. Skvrna „říká“ v pokeru je podobná skvrnám „slábne“ v obchodování, aby se určil skutečný tlak toku objednávky za cenovou akcí. „Nemůžete ztratit, co nedáte do banku,“ rezonuje obchodování a poker stejně.

2. „Revolver“: strategie, transparentnost, laterální myšlení a ego

Taktická aplikace šachové strategie protkaná celým tímto filmem podtrhuje, jak je laterální myšlení využíváno k dešifrování transparentnosti. Největší nepřítel se skrývá tam, kde to nejméně podezíráte: moi. Účelně se zdá, že je slabá až maskovací síla a naopak, je motorem cenové akce. Obchodníci se mohou ztotožnit s tím, jak blízko se obchodní strategie vyrovná šachové strategii. To, co se objeví na povrchu, je zřídka skutečný záměr. To je příkladem mentality ztělesněné zkušenými obchodníky.

3. „Rogue Trader“: End Losses

Tento film je varovným příběhem obchodníka Nicka Leesona, který zbankrotoval Barings Lender v roce 1995 poté, co nashromáždil skryté obchodní ztráty 1,3 miliardy dolarů. Film zpočátku zachycuje radost z přeměny velké ztráty na stejně velkou výhru. Tato falešná důvěra nakonec vede ke zhroucení nejstarší anglické bankovní instituce. Film zachycuje důsledky toho, že na ztroskotanou pozici připadá naprostý nedostatek řízení obchodu. Každý obchodník, který vyhodil účet, může potvrdit, že zoufalé peníze nikdy nevyhrají. Toto věčné připomenutí rezonuje celým filmem, když diváka umístí do kokpitu závodního vozu jedoucího přes útes přes útes. Obchodníci se mohou ztotožnit se všemi známými příznaky hrozícího výbuchu. Dobře spravovaná zastávka trumfne nad špatně zvládnutou výhrou.

4. „Dva za peníze“: spokojenost, pokora a příprava

Tento film pojednává o cestě sportovního handicapu v oblasti sportovních sázek. Obchodníci se mohou vztahovat k euforii, která doprovází nadměrně vysoké výhry, a otupující nedůvěru v důsledku velkých ztrát poté. Tento varovný příběh zobrazuje kluzký charakter toho, jak se pruhy výhry mohou projevit v mnohem větší pruhy ztráty, protože spokojenost vytváří slepá místa v obchodníkově psychice.

5. „Floored“: Emocionální vzestupy a pády obchodování

Tento dokument zachycuje všechny vzestupy a pády obchodníka, který se pohybuje od zákopů obchodních jám k obrazovkám elektronického obchodování. Důsledky professional staré školní obchodníky, které zanechala revoluce elektronického obchodování, jsou jasně zobrazeny. Jejich horlivá tvrdohlavost ilustruje jejich pád. Adaptovat nebo být vyloučen je univerzální téma v tomto filmu, velmi podobné trhům. Upřímné rozhovory s úspěšnými i bojujícími obchodníky poskytují vzácný pohled na dopad této profese na životní styl, rodinu a celkovou psychiku. Obchodníci se budou inspirovat mnoha aspekty tohoto filmu, který skutečně zachycuje podstatu obchodování na živobytí.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: