Průvodce » Investování » Alternativní investice » 5 Alternativní investice pro rok 2019

5 Alternativní investice pro rok 2019

Většina lidí si o investování myslí, že nakupuje akcie, dluhopisy, podílové fondy nebo fondy obchodované na burze (ETF). Ti odvážnější by mohli přemýšlet o investici do nemovitostí (REIT). Někteří lidé by také mohli zvážit nákup akcií těžebních společností nebo investování do ETF kovů jako způsob, jak investovat do zlata, stříbra, platiny a dalších kovů.

Ale co když se chcete vyhnout všemu, co obchoduje prostřednictvím brokera nebo on the web brokera se slevou? To je místo, kde přicházejí alternativní investiční příležitosti. Některé z nich vám mohou vydělat spoustu peněz a některé vám mohou přinést skromnější zisk. Ať tak či onak, nejste uvězněni ve výběru akcií, dluhopisů, podílových fondů a ETF, které jsou veřejně obchodovány.

Když začnete přemýšlet o alternativních místech, kam své peníze dát, musíte se vyvarovat podvodů a rychlých schémat zbohatnutí. Místo toho se zaměřte na legitimní investiční nástroje, které vám mohou pomoci prosperovat. Zde jsme vybrali pět typů legitimních alternativních investic, které je třeba zvážit v roce 2020.

1) Půjčky typu peer-to-peer

Půjčky typu peer-to-peer, známé také jako půjčky P2P, jsou relativně novým fenoménem. On the net P2P služby nabízejí půjčky pro firmy, osobní použití nebo cokoli jiného, co si dokážete představit. Pokud se připojíte ke skupině investorů, kteří jsou ochotni půjčit peníze jiným, pak můžete půjčku financovat, jakmile se dlužník kvalifikuje...

Existuje mnoho půjčovacích společností P2P, z nichž si můžete vybrat, včetně LendingClub, Prosper a Peerform...

Na půjčování P2P není zapojena žádná banka. Vaše peníze jsou obvykle spojeny s penězi jiných investorů a společně půjčíte jednotlivci, který žádá o finanční prostředky. Poté každý měsíc obdržíte pevnou splátku, která zahrnuje úroky, které dlužíte..Výnosy, které získáte z půjček P2P, mohou být často vyšší než ty, které získáte ze standardních spořicích nástrojů.

Hlavní riziko půjček P2P spočívá v tom, že půjčujete lidem, kteří možná nebyli schopni získat půjčku od banky nebo jinak nemohou projít tradičními výpůjčkami, což by mohlo zvýšit jejich pravděpodobnost selhání. Můžete však rozhodnout o úvěrovém hodnocení a dalších parametrech, které pro dlužníka zvážíte, a máte na výběr, zda budete financovat nebo nefinancovat.

2) Nemovitosti

Když investujete do nemovitostí, můžete si koupit a vlastnit nemovitost. Koupíte si dům, mezonetový dům nebo byt professional více rodin, například bytový komplex, necháte tam bydlet nájemníky a sbíráte nájemné. V mnoha případech provedete zálohu a zbytek financuje banka. Získáte příjem z pronájmu a zhodnocení z nemovitosti.

Než začnete uvažovat o koupi nemovitosti, zeptejte se sami sebe, jestli máte na to, abyste byli pronajímatelem. Může to mít spoustu bolestí hlavy: Věci se lámou, stávají se nehody a lidé zaostávají za nájemné. Pokud chcete získat finanční výhody plynoucí z vlastnictví nemovitosti bez veškeré odpovědnosti, která s sebou přináší, že jste pronajímatelem, máte několik dalších možností.

Můžete si najmout společnost professional správu nemovitostí, která vám předá mnoho odpovědností, které s vlastnictvím nemovitosti přicházejí, včetně jednání s nájemci, výběru nájemného, provádění oprav atd. To samozřejmě bude stát peníze, ale z dlouhodobého hlediska by vám to mohlo stát za to.

Můžete také uzavřít partnerství s podobně smýšlejícími investory, abyste společně koupili a spravovali nemovitost. To vám pomůže rozšířit některá rizika a můžete najít lidi, kteří mají lepší znalosti než vy, pokud jde o správu nemovitostí a nemovitostí.

Další možností je použití on-line investiční platformy zaměřené na nemovitosti. Společnosti jako PeerStreet a Fundrise vám umožňují investovat do rezidenčních nemovitostí, aniž byste se museli vypořádat s povinnostmi být pronajímatelem....Tyto typy investic však přicházejí s určitými poplatky a riziky, která budete chtít prozkoumat, než se ponoříte dovnitř.

3) Zlato

Zlato je všeobecně považováno za hmatatelné zajištění inflace, likvidní aktivum a dlouhodobý zdroj hodnoty. Ve výsledku je často vyhledávanou třídou aktiv a může být silným konkurentem akcií.

Zlato je považováno za velký diverzifikátor kvůli své nízké korelaci s ostatními třídami aktiv, zejména s akciemi..To se stává výraznějším v těžších dobách, kdy zlato může fungovat jako záchranné aktivum.

Pro investory existují různé způsoby, jak se dostat ke zlatu, jako je nákup a držení fyzického zlata, jako jsou mince nebo cihly, fondy obchodované se zlatem (ETF), zlaté účty nebo nepřímé investice prostřednictvím akcií těžby zlata nebo futures a opcí.

Pokud jste však malým investorem, je rozumné zvolit přímé metody investování do zlata. To obvykle zahrnuje nákup zlatých prutů – mincí, prutů nebo jiných fyzických forem zlata. Alokace 5% až 10% ve zlatě je professional portfolio jednotlivce považována za zdravou. (Pro související informace, přečtěte si o tom, co hýbe cenami zlata.)

4) Vlastnění vlastního podnikání

Peníze můžete použít k investování do vlastního podnikání, které má potenciál přinést nejvyšší výnosy ze všech vašich investičních možností. Může také selhat a stát vás spoustu peněz a smutku. Je však možné, že vaše firmy produkují stálý příjem a postupem času rostou.

Některé podniky mají velmi nízké počáteční a průběžné náklady. Patří mezi ně virtuální nebo on-line podniky, jako je výuka, poradenství, koučování a podpora IT.

Jedním ze způsobů, jak k tomu přistupovat, je investovat část svých peněz do podnikání a zbytek investovat jinde. Tento přístup vám může ušetřit několik bezesných nocí.

Dalším přístupem je vytvoření podnikání na částečný úvazek, což můžete dělat večer a víkendy. Tímto způsobem se nemusíte vzdát bezpečnosti své běžné práce a vyděláte peníze navíc.

5) Akciové crowdfunding

Pokud nechcete vlastnit své vlastní podnikání, možná budete chtít zvážit vlastnictví části někoho jiného. Začínající společnosti, které potřebují peníze, mohou nabízet akcie svých společností na webových stránkách o hromadném financování akcií. Mezi tyto weby patří AngelList, CircleUp, SeedInvest a Wefunder a další.

Pokud investujete do společnosti prostřednictvím webu s hromadným financováním akcií, vlastníte její část a budete odměněni, pokud společnost uspěje. Existuje riziko, že pokud společnost propadne, přijdete o část nebo všechny své peníze.

Byly zaznamenány některé úspěšné příběhy týkající se financování vlastního kapitálu, například Cruise Automation. Tato společnost vyvíjí technologii vozidel s vlastním pohonem a byla z velké části vyvinuta prostřednictvím crowdfundingu kapitálových investic..Společnost Normal Motors koupila společnost v roce 2016, vytvářela zisky pro investory a dávala vzduchu legitimity odvětví crowdfunding...

Můžete začít investovat své peníze do hromadného financování akcií s pouhými několika stovkami dolarů...

Vaše investiční portfolio by mělo být diverzifikováno. To znamená, že byste měli zvážit různé akcie, ale také to znamená, že můžete investovat do neakcieových investičních nástrojů. Zvažte, kde by vaše peníze nejlépe rostly na základě vaší tolerance k riziku. Pamatujte: čím vyšší riziko, tím větší potenciální odměny.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.