Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

4 úžasné technologie Amazon (a jedna bomba)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > 4 úžasné technologie Amazon (a jedna bomba)

4 úžasné technologie Amazon (a jedna bomba)

Společnost Amazon.com Inc. (AMZN) byla uvedena do provozu v roce 1995 a od té doby společnost se sídlem v Seattlu systematicky způsobovala revoluci ve způsobu, jakým lidé konzumují. Jeho generální ředitel a zakladatel Jeff Bezos se v roce 1994 rozhodl, že společnost založí, takže se nikdy nemusel ohlédnout s lítostí nad tím, že nevyužil increase dotcomu.

Nyní je nejbohatším mužem na světě.

Shrnutí

  • Tlačítko Amazon Sprint žije ve virtuální podobě.
  • AmazonFresh se rozšířil do 15 oblastí metra v Usa
  • Amazon Air si klade za cíl dodat dronem za 20 minut.
  • Fireplace Tv set má podstatný podíl na podnikání se streamovacími zařízeními.

Ačkoli jeho zahájení podnikání bylo náhodné a impulzivní, Bezos se od té doby metodicky zaměřil na budování své značky. Během 21. století si společnost Amazon vedla na mnoha technologických frontách, od cloudových počítačů přes elektronické čtečky, on line nakupování, streamování videa a hraní her. Nejčastěji jde o způsoby, jak přijímat, konzumovat a ukládat informace, zábavu a produkty prodávané společností Amazon. Společnost má v plánu řadu nových technologií, které procházejí různými fázemi vývoje.

1. Tlačítko Amazon (Virtual) Sprint

Když společnost Amazon na konci března 2015 oznámila svou novou technologii Dash Button, myšlenka se zdála tak přitažlivá, že ji mnozí považovali za vtip aprílového blázna. Společnost musela vydat prohlášení objasňující, že zařízení je skutečné.

Dash Button začal svůj život jako jednofunkční ovladač o velikosti balíku gumy, který mohli členové Amazon Primary umístit po celém domě. Každé tlačítko odpovídalo potřebě domácnosti podle názvu značky. Uživatel právě stiskl tlačítko Sprint a změnil pořadí čisticích nebo žiletek.

Někdy v blízké budoucnosti Amazon doufá, že dodá Key objednávky za 30 minut bez použití bezpilotních dronů.

Amazon ukončil fyzická zařízení v roce 2019. Pokračuje v podpoře zavedených tlačítek, včetně těch, která do zařízení nainstalovali jejich výrobci.

Společnost uvedla, že prodala miliony tlačítek Dash Buttons po 5 $. Ale zdá se, že jeho hlasový asistent Alexa nahradil funkce tlačítek. Název a design and style jsou zveřejněny ve Virtual Dash Buttons, stránce professional opětovné objednání, která obsahuje seznam minulých nákupů professional objednávání jedním kliknutím.

2. AmazonFresh

On the web nakupování se datuje do 90. let. Amazon je však jedinou společností, která dokázala s tímto obchodním modelem dosáhnout trvalého úspěchu.

Její dceřiná společnost AmazonFresh umožňuje uživatelům na určitých geografických trzích zadávat objednávky potravin z rozsáhlého inventáře čerstvých produktů, značkového baleného zboží a jídel značky Amazon připravených k ohřevu a připravených k jídlu. Nákladní vůz doručí objednávku do dvou hodin.

Služba byla spuštěna v roce 2007 na předměstí Seattlu. Od roku 2013 se dceřiná společnost rychle rozšiřuje a nyní dosahuje přibližně 15 metropolitních oblastí. Nákup společnosti Entire Meals společností Amazon v roce 2017 rozšířil produktovou řadu této služby.

3. Amazon Prime Air

Někdy v blízké budoucnosti, říkají vedoucí společnosti Amazon, zákazníci budou moci přijímat své objednávky Prime za 30 minut a společnost nebude muset překonávat žádné rychlostní limity, aby se tam dostali.

Tajemstvím společnosti jsou bezpilotní vzdušné prostředky, známé také jako drony. Zatímco tato zařízení zůstávají zahalena kontroverzí, společnost je optimistická v tom, že se lidé budou dívat na drony, které jim přinášejí věci, které chtějí, v příznivějším světle než drony používané ke špionáži nebo rozmisťování zbraní.

V dubnu 2020 to ještě nebylo možné kliknout, ale společnost má vývojová centra Primary Air v United states of america, Velké Británii, Rakousku, Francii a Izraeli.

4. Amazon Hearth Tv set

Hearth Tv set je reakcí Amazonu na podobné produkty od konkurence, jako je Apple Tv Apple a Google Android Roku. Produkt rychle spolkává podíl na trhu. Do poloviny roku 2019 měla více než 34 milionů aktivních uživatelů.

Streamovací průmysl měří podíl na trhu samostatně pro box a hůl. V United states of america měl Amazon Fireplace Tv set box 28,5% podíl na trhu, ale 57% trhu s tyčemi.

Jeho univerzálnost sbírala nadšené recenze od průmyslových analytiků: Box Hearth Television streamuje živé televizní vysílání a umožňuje uživatelům sledovat stovky pořadů a filmů ve frontě. Je to také populární a dobře přijímané herní zařízení.

5. Amazon Fire Mobile phone

Ani Amazon je nemůže vyhrát všechny. V červnu 2014 společnost poprvé uvedla na trh smartphonů uvedením telefonu Amazon Hearth.

Vypadalo to jako přirozené: Zařízení provozovalo stejný operační systém, Fireplace OS, jako populární e-čtečka Kindle Hearth od společnosti. Měl řadu inovativních funkcí, jako je Dynamic Viewpoint, který vytvořil vzhled hloubky, a Mayday, 24hodinová aplikace zákaznických služeb. Telefon byl schopen stáhnout a spustit jakoukoli aplikaci určenou pro Google Android. A samozřejmě mělo užitečné vazby na nákupní služby Amazon.

Bombardovalo to. O něco více než rok později Amazon přerušil Fireplace Cell phone a od té doby se na toto území neodvážil.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web