Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

4 Nejlepší podílové fondy amerického akciového indexu

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > 4 Nejlepší podílové fondy amerického akciového indexu

4 Nejlepší podílové fondy amerického akciového indexu

Odvětví indexových podílových fondů rostlo co do velikosti a attractiveness jen od doby, kdy začal indexovým fondem Vanguard 500 v roce 1976. Indexové fondy sledují složky tržního indexu, jako je index Typical & Poor’s 500, a podílové fondy jsou investiční nástroje obsahující fond fondů shromážděných od mnoha investorů. Investoři jsou stále častěji přitahováni k indexování podílových fondů professional své nízké provozní náklady, nízký obrat portfolia a širokou a diverzifikovanou expozici na trhu, stejně jako příležitost pasivně investovat.

Zde se podíváme na pouhé čtyři nejlepší podílové fondy amerického akciového indexu: Vanguard 500 Index Fund (VFINX), Vanguard Total Stock Industry Index Fund (VTSMX), Fidelity 500 Index Fund (FXAIX) a Schwab Total Inventory Sector Indexový fond (SWTSX). Všechny zde uvedené informace byly přesné k březnu 2020.

Shrnutí

  • Indexové fondy se v posledním desetiletí staly mezi investory stále populárnější.
  • Tyto levné podílové fondy jsou pasivní investice, které se snaží replikovat hlavní index akciového trhu, spíše než se ho snažit porazit.
  • Zde se podíváme na čtyři vynikající indexové podílové fondy, které možná budete chtít zvážit.

Indexový fond Vanguard 500 (VFINX)

Indexový fond, který to všechno zahájil, zůstává jedním z nejlepších professional svou celkovou dlouhodobou výkonnost a nízké náklady. Indexový fond Vanguard 500 poslušně odpovídal výnosům indexu S&P 500 po více než čtyři desetiletí, přičemž účtoval poplatky za správu pouhých ,14%. Její aktiva v hodnotě více než 500 miliard USD jsou investována do 508 různých velkých společností s váženým kapitálem podle tržní kapitalizace na základě skutečného indexu S&P 500. Indexový fond Vanguard 500 od svého založení vracel v průměru ročně kolem 11%.

Fond Vanguard Full Stock Industry Index Fund (VTSMX)

Fond Vanguard Full Stock Sector Index Fund byl mezi prvními fondy, které investovaly na celkový akciový trh, a to zahrnutím akcií se střední a malou kapitalizací, což mu umožnilo překonat S&P 500 za posledních několik allow. Ve skutečnosti fond drží 3 561 jednotlivých akcií, což je zhruba 7krát více než u fondu Vanguard 500. Tento fond ve výši 840 miliard USD místo toho sleduje MSCI US Wide Current market Index, který zahrnuje téměř 100% celkové tržní kapitalizace amerických akcií obchodovaných na New York Stock Trade (NYSE) a NASDAQ. Fond Vanguard Overall Inventory Industry Index Fund vracel průměrně 9,65% ročně od svého vzniku a stejně jako indexový fond Vanguard 500 má také poměr výdajů ,14%.

Indexový fond Fidelity 500 (FXAIX)

Vedle společnosti Vanguard nabízí Fidelity nejširší škálu indexových fondů dostupných v tomto odvětví. Jeho vlajkovým indexovým fondem je indexový fond Fidelity 500, který má aktiva investovaná do 505 akcií v hodnotě více než 219 miliard dolarů, s nakloněním směrem k sektoru informačních technologií, financí, zdravotnictví a diskrečnímu sektoru. Protože fond může investovat až 20% svých aktiv mimo index S&P 500, má tendenci být trochu volatilnější než index, ale také nabízí potenciál překonat index. Fond od svého založení vracel v průměru 12,3% ročně a jeho poměr výdajů ,015% je jedním z nejnižších dostupných.

Schwab Overall Stock Industry Index Fund (SWTSX)

Vanguard a Fidelity mohou dominovat v odvětví indexových fondů, pokud jde o velikost, ale Schwab se prosadil díky své vlastní nabídce nízkonákladových fondů, vedené Schwab Full Stock Sector Index Fund. Tento fond sleduje index amerického akciového trhu Dow Jones United states, který se skládá z celého amerického akciového trhu. Fond smí investovat do krátkodobých derivátových a futures kontraktů, aby vyrovnal výkonnostní rozdíl, který obvykle existuje mezi fondem a indexem. Může se také rozhodnout zaměřit investice do konkrétního sektoru nebo skupiny sektorů na základě jejich relativní váhy v indexu. Od založení Fond Schwab Whole Inventory Marketplace Index Fund vrátil roční průměr 6,7% a má velmi nízký poměr výdajů ,03%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web