Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

4 nejlepší fondy celkového indexu trhu

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > 4 nejlepší fondy celkového indexu trhu

4 nejlepší fondy celkového indexu trhu

Fond celkového tržního indexu je podílový fond nebo fond obchodovaný na burze (ETF), který jako svůj referenční ukazatel sleduje akciový index, jako je Russell 3000 Index, S&P 500 nebo Wilshire 5000 Total Market Index. Investicí do akcií spojených s daným indexem má výkonnost fondu celkového tržního indexu za cíl zrcadlit výkonnost daného indexu.

Podkladové akcie, do kterých tyto typy fondů investují, jsou často velmi různorodé a mohou zahrnovat jak společnosti s velkým kapitálem vydané známými společnostmi, tak i akcie s nízkým kapitálem vydané méně známými společnostmi.

Níže jsou čtyři nejvýznamnější dnešní. Celková aktiva, hodnocení Morningstar, meziroční výnosy (YTD) a údaje o poměru nákladů jsou aktuální k červenci 2020.

Shrnutí

 • Fondy celkového tržního indexu sledují akcie daného akciového indexu.
 • Hlavními široce založenými indexy používanými jako měřítka jsou Russell 3000, S&P 500 a Wilshire 5000 Total Market Index.
 • Mezi nejlepší populační fondy celkového indexu trhu patří Vanguard Total Stock Market Index (VTSMX), Schwab Total Stock Market Index Fund (SWTSX), iShares Russell 3000 (IWVB) a Wilshire 5000 Index Investment Fund (WFIVX).

1. Vanguard Total Stock Market Index (VTSMX)

Index Vanguard Total Stock Market (VTSMX) se snaží sledovat investiční výsledky indexu CRSP US Total Market, který zahrnuje přibližně 100% investovatelného amerického akciového trhu. Její společnosti, které představují průřez tržními kapitalizacemi, obchodují především na newyorské burze cenných papírů a NASDAQ.

Největší podíl na portfoliu VTSMX tvoří technologické společnosti, a to 22,3%. Zdravotnické společnosti mají alokaci 15,5%, zatímco finanční služby mají 13,4%. Spotřebitelské cyklické a průmyslové podniky doplňují pět nejlepších sektorů s alokací 10,6% a 9%.

Index Vanguard Total Stock Market Market je považován za směs velkých společností, o čemž svědčí jeho pět největších holdingů: Microsoft Corp., Apple, Inc., Amazon.com, Facebook Inc A a Alphabet Inc A. Ve skutečnosti 20% akcií VTSMX aktiva leží v jeho top 10 pozicích...

 • Spravovaná aktiva: 872,08 miliardy USD
 • Návratnost 2019: 30,65%
 • Poměr nákladů: 0,04%
 • Hodnocení Morningstar: 4 hvězdičky..

2. Schwab Total Stock Market Index (SWTSX)

Schwab Total Stock Market Index (SWTSX) sleduje celkovou návratnost celého amerického akciového trhu měřenou indexem amerického akciového trhu Dow Jones. SWTSX se v současné době zaměřuje na technologie (22,3% alokace), zdravotnictví (15,4%), finanční služby (13,6%), cyklický spotřebitel (10,65%) a komunikační služby (10,1%).

Téměř totožný s výše uvedeným fondem Vanguard Total Stock Market Index, nejvyšší podíly společnosti SWTSX jsou v společnostech Microsoft, Apple, Amazon, Facebook Inc A a Berkshire Hathaway Inc B, přičemž také jejich prvních 10 podílů tvoří 20% portfolia...

 • Spravovaná aktiva: 10,7 miliard $
 • Návratnost 2019: 30,88%
 • Poměr výdajů: 0,03%
 • Hodnocení Morningstar: 4 hvězdičky..

3. iShares Russell 3000 ETF (IWV)

IShares Russell 3000 (IWV) je fond obchodovaný na burze, který sleduje výkonnost indexu Russell 3000, který měří investiční výsledky širokého amerického akciového trhu.

Stejně jako ostatní partneři používá IWV indexační přístup k výběru vzorku akcií, které představují základní referenční hodnotu. Alokace sektoru IWV a nejvyšší podíly jsou podobné jako u fondů Vanguard a Schwab.

V čele IWV jsou investice přidělené 23,5% do technologií, 14,9% do zdravotnictví, 13,1% do finančních služeb a 11,1% do spotřebitelských cyklů. Má jen o něco více aktiv vážených v top 10 podílech: 23%. Fond investuje přibližně 77% svých aktiv do společností s velkým kapitálem...

 • Aktiva ve správě: 9,3 miliardy USD
 • Návratnost 2019: 30,78%
 • Poměr nákladů: 0,20%
 • Hodnocení Morningstar: 4 hvězdičky..

Malé akcie uvedené v indexovém fondu celkového trhu se často obchodují jen zřídka, což může mít za následek vysoké obchodní spready a značné transakční náklady.

4. Investiční fond indexu Wilshire 5000 (WFIVX)

Investiční fond indexu Wilshire 5000 (WFIVX) je vzájemný fond, který sleduje investiční výsledky indexu Wilshire 5000, což je index vážený kapitalizací tržní hodnoty všech aktivně obchodovaných akcií se sídlem v USA.

Zatímco index se skládá z přibližně 3 115 společností, fond obvykle drží 1 000 až 2 500 akcií. Fond zdůrazňuje velké společnosti s tržní kapitalizací s tržními hodnotami vyššími než 10 miliard USD.

Stejně jako ostatní fondy na seznamu se WFIVX zaměřuje na technologie, finanční služby, zdravotnictví, spotřebitelské cykly a průmyslová odvětví, ačkoli jeho prvních deset podílů tvoří 24% jejího portfolia. Na rozdíl od ostatních fondů samotný WFIVX zahrnuje Alphabet Inc Class C do svého nejvyššího kvintetu držby akcií...

 • Spravovaná aktiva: 185,07 milionů USD
 • Návratnost 2019: 29,74%
 • Poměr výdajů: 0,60%
 • Hodnocení Morningstar: 3 hvězdičky..

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web