Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

4 nejlepší akciové fondy s výplatou dividend

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Dividendové akcie ("Dividend stocks")  > 4 nejlepší akciové fondy s výplatou dividend

4 nejlepší akciové fondy s výplatou dividend

Byly doby, kdy akcie vyplácející dividendy vyšly z módy. Tvrdilo se, že nejžhavější společnosti rostly tak rychle, že je nebylo nutné platit. Dividendy byly pro náročné staré zavedené společnosti.

Tehdy to byla technologická akciová bublina a všichni víme, jak to skončilo.

Časy se změnily. Apple vyplácí dividendu 0,73% na akcii. Microsoft vyplácí dividendu 0,43% na akcii. Amazon nevyplácí dividendu, ale cítí tlak na vidličku. Společnosti vyplácející dividendy jsou podle definice společnosti, které vytvářejí zisk, nashromáždily spoustu peněz a sdílejí je se svými investory.

Pro tyto investory jsou dividendy příjmovým tokem nebo, ještě lépe, reinvesticí, která dlouhodobě přeplácí výnosy portfolia.

Nejlepší dividendové fondy

Pro investory, kteří neradi létají samostatně, nabízejí dividendové fondy způsob, jak investovat do akcií vyplácejících dividendy ve společnostech, které mají potenciál pro dlouhodobý růst.

Jak si ze zbytku vyberete to nejlepší? Podívejte se na dlouhodobou a nedávnou výkonnost fondu. Zkontrolujte, jak se tento výkon srovnává s jeho benchmarkem a širšími tržními indexy. Podívejte se na náklady fondu, abyste se ujistili, že se váš zisk nedostane pryč.

Níže jsou uvedeny čtyři fondy, které se zaměřují na investice do pevných společností, které přinášejí dobré dividendy. Všechny vykazují vynikající průměrné roční výnosy za desetileté období. Všechny mají nízké náklady. Všichni si vedli dobře ve srovnání se svými referenčními hodnotami.

A všechny vypadají na 12měsíční období končící 27. února 2019, což je období použité níže pro meziroční srovnání výkonu, ošklivé.

Ve stejném období 12 měsíců index S&P 500 klesl o 4,38%. Průmyslový index Dow Jones vzrostl o 5,27%. Dlouhodobé investování není pro slabé povahy.

Vanguard Dividend Appreciation ETF (VIG)

Mnoho investorů má rádi fondy obchodované na burze (ETF), protože nabízejí expozici vůči široké škále cenných papírů a zároveň udržují náklady na minimu. Podle definice ETF sledují konkrétní tržní index s cílem sladit jeho výkonnost. Je snadné je sledovat, protože se s nimi obchoduje jako s akciemi. A mají nízké náklady, protože nejsou aktivně spravovány.

Vanguard Dividend Appreciation ETF používá jako měřítko NASDAQ US Dividend Achievers Select. Podíly v tomto ETF jsou rozsáhlé s největší koncentrací v průmyslu, spotřebním zboží, spotřebitelských službách a technologiích. Jeho největší podíly jsou v akciích společností Microsoft, Walmart a Johnson & Johnson.

VIG má poměr výdajů 0,08%.

Průměrné roční výnosy

Níže jsou uvedeny výnosy indexu ve srovnání s jeho referenční hodnotou k 27. únoru 2019. (Vrácení srovnávacího indexu jsou kurzívou.)

Vanguard Dividend Ocenění ETF (NASDAQ Vybere si dividendu v USA)

  • Jeden rok: -2,02 (-1,98)
  • 10 let: 11,70 (11,81)

Fidelity Equity Dividendový výnosový fond (FEQTX)

Fidelity Equity Dividend Income Fund je aktivně spravovaný vzájemný fond, jehož cílem je překročit výnos indexu S&P 500. Jako měřítko používá Russell 3000, široký index akciového trhu.

FEQTX obvykle investuje 80% svých aktiv do akcií, které nabízejí dividendy a mají potenciál pro dlouhodobé zhodnocení kapitálu. Asi 85% jejích podílů jsou americké akcie, vedené společnostmi Verizon, Wells Fargo a Chevron.

FEQTX má roční poměr čistých výdajů 0,62%.

Průměrné roční výnosy

Níže jsou uvedeny výnosy indexu ve srovnání s jeho referenční hodnotou k 27. únoru 2019. (Vrácení srovnávacího indexu jsou kurzívou.)

Fidelity Equity Dividendový výnosový fond (Russell 3000)

  • Jeden rok: -9,74% (-8,58%)
  • 10 let: 10,25 (11,12%)

Investiční akcie fondu Vanguard Equity Income Fund (VEIPX)

Fond Vanguard Equity Income Fund investuje především do podhodnocených akcií se střední a velkou kapitalizací, které vyplácejí nadprůměrné úrovně dividendových výnosů ve srovnání s konkurencí. Investuje především do majetkových cenných papírů v USA a přiděluje pouze 9,1% svého portfolia zahraničním cenným papírům. Současná směs je těžká pro zdravotnictví, finance a spotřební zboží. Jeho největší podíly jsou v akciích JP Morgan Chase, Johnson & Johnson a Verizon.

VEIPX účtuje roční poměr čistých výdajů 0,27%.

Průměrné roční výnosy

Níže jsou uvedeny výnosy indexu ve srovnání s jeho referenční hodnotou k 27. únoru 2019. (Vrácení srovnávacího indexu jsou kurzívou.)

Vanguard Equity Income Fund (Spojený index kapitálových výnosů)

  • Jeden rok: -5,72 (-5,85%)
  • 10 let: 12,17 (10,51%)

Fidelity Strategic Dividend & Income Fund (FSDIX)

Fidelity Strategic Dividend & Income Fund je aktivně spravovaný fond, který hledá solidní společnosti vyplácející dividendy, ale do svého mixu přidává dávku dluhopisů. Asi 70% jejích celkových aktiv je v kmenových akciích, ale až 20% přiděluje podnikovým dluhopisům. V současné době jsou její největší akciové společnosti v oblasti nemovitostí, spotřebního zboží a zdravotnictví.

FSDIX účtuje poměr nákladů 0,71%.

Průměrné roční výnosy

Níže jsou uvedeny výnosy indexu ve srovnání s jeho referenční hodnotou k 27. únoru 2019. (Výsledky srovnávacího indexu jsou kurzívou.)

Fidelity Strategic Dividend & Income Fund (Fidelity Strategic Dividend & Income Composite Index)

  • Jeden rok: -4,49% (-2,47%)
  • 10 let: 11,88% (11,79%)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: