Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

4 inteligentní beta verze ETF, které vyplácejí dividendy

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Základy ETF investování  > 4 inteligentní beta verze ETF, které vyplácejí dividendy

4 inteligentní beta verze ETF, které vyplácejí dividendy

Investoři, kteří se chtějí zaměřit na dividendové investice, mohou chtít zvážit inteligentní fondy obchodované na burze (ETF). Zatímco tradiční ETF sledují běžné indexy, inteligentní beta ETF se řídí alternativní váhovou strategií a kombinací pasivního a aktivního investování. Poskytují investorům, kteří se domnívají, že ceny na trzích jsou neefektivní, nákladově efektivní produkt, jehož cílem je maximalizovat výnosy, snížit riziko a zajistit diverzifikaci.

Tyto čtyři inteligentní beta verze ETF se zaměřují na poskytování investorům silné expozice dividend. Zde uvedené informace byly přesné k 1. říjnu 2018.

iShares Vyberte dividendu ETF

IShares Pick Dividend ETF (NASDAQ: DVY) zahájila společnost iShares v listopadu 2003. Cílem fondu je sledovat investiční výsledky indexu Dow Jones US Pick Dividend, který zahrnuje americké akcie, které poskytly trvale vysoké relativní dividendové výnosy dlouhé časové období. Jeho podíly zahrnují společnosti v různých odvětvích, včetně veřejných služeb, volného uvážení spotřebitelů, energetiky a financí.

IShares Decide on Dividend ETF je jedním z největších fondů své kategorie s čistými aktivy ve výši 17,29 miliardy USD. Má poměr výdajů ,39%, což je mírně pod průměrem kategorie. Fond má průměrnou roční návratnost 8,36% od počátku a vyplácí investorům výnos 3,29%.

SPDR S&P Dividenda ETF

SPDR S&P Dividend ETF (NYSE: SDY) byla založena v roce 2005 a snaží se replikovat cenovou a výnosovou výkonnost indexu S&P Large Generate Dividend Aristocrats Index. Tento index je navržen tak, aby měřil výkon 50 akcií S&P Composite 1500 Index s nejvyššími dividendami, které v minulosti každoročně zvyšovaly své dividendy po dobu nejméně 20 po sobě jdoucích let. Mezi holdingy patří mimo jiné společnosti v průmyslovém, spotřebitelském sektoru, ve finančním sektoru, ve veřejných službách a v oblasti nemovitostí.

SPDR S&P Dividend ETF má čistá aktiva ve výši 16,23 miliardy USD a poměr nákladů ,35%. Fond vyplácí 2,35% výnos a má průměrnou roční návratnost 9,18% od počátku.

Vanguard Substantial Dividend Yield ETF

Vanguard High Dividend Generate ETF (NYSE: VYM) byl vytvořen společností Vanguard v roce 2006. Fond přijímá strategii, která sleduje výkonnost FTSE Significant Dividend Generate Index, který se skládá z akcií, které vyplácejí nadprůměrné dividendy. Podíly fondu zahrnují velké společnosti v mnoha odvětvích, včetně financí, zdravotnictví, technologií, spotřebního zboží a ropy a zemního plynu.

Vanguard Superior Dividend Yield ETF má velmi nízký poměr nákladů ,08% a poskytuje výnos 3,17%. Má čistá aktiva 30,50 miliard dolarů a průměrnou roční návratnost 9,18% od počátku.

Initial Trust Benefit Line Dividend ETF

První dividendová linka Have confidence in Line Dividend ETF (NYSE: FVD), která byla uvedena na trh v roce 2003, sleduje index dividendové linie hodnot. Index je tvořen akciemi, které vyplácejí nadprůměrné dividendy a mají potenciál pro zhodnocení kapitálu.

Portfolio je postaveno na proprietárním systému hodnocení manažera. Podíly fondu zahrnují akcie s kapitalizací na akciovém trhu více než 1 miliardu USD napříč několika odvětvími, včetně veřejných služeb, financí, průmyslu, zdravotnictví a informačních technologií.

První dividendová dividendová ETF má čistá aktiva 1,79 miliardy USD s poměrem nákladů ,70% a poskytuje výnos 2,37% a průměrnou roční návratnost 9,93% od počátku.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: