Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

4 faktory, které je třeba vědět o reformě peněžního trhu z roku 2016

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Fixní výnosy  > 4 faktory, které je třeba vědět o reformě peněžního trhu z roku 2016

4 faktory, které je třeba vědět o reformě peněžního trhu z roku 2016

14. října 2016 byly provedeny široce očekávané reformy bezpečnostní a směnné komise professional fondy peněžního trhu..Tato reformní pravidla drasticky změnila způsob, jakým investoři a dotčení poskytovatelé fondů považují fondy peněžního trhu za alternativu professional krátkodobé investování v hotovosti. Mnoho investorů, zejména institucí, čelilo zvýšeným rizikům nebo nižším výnosům svých krátkodobých peněz, zatímco poskytovatelé fondů znovu zvážili hodnotu svých nabídek.

Vzhledem k tomu, že do fondů peněžního trhu byly investovány přibližně 3 biliony dolarů, měli investoři i poskytovatelé hodně v sázce na změny ve způsobu správy fondů..Reforma peněžního trhu z roku 2016, i když je nominální pro většinu individuálních nebo retailových investorů, pro institucionální investory a poskytovatele fondů, vyžadovala významné přehodnocení hodnoty fondů peněžního trhu.

Shrnutí

  • V roce 2016 Komise pro cenné papíry (SEC) provedla reformy s cílem posílit stabilitu fondů peněžního trhu a snížit rizika investorů.
  • Jako prostředek k zabránění narušení fondu vyžadují předpisy, aby poskytovatelé fondů peněžního trhu zavedli poplatky za likviditu a pozastavení plateb.
  • Klíčovou změnou bylo vyžadovat přechod fondů peněžního trhu z pevné ceny akcie v hodnotě 1 $ na pohyblivou čistou hodnotu aktiv (NAV).
  • SEC se rozhodla provést tyto změny poté, co finanční krize v roce 2008 způsobila, že velký newyorský správce fondu snížil NAV svého fondu peněžního trhu pod 1 $, což byl pohyb, který způsobil panický prodej mezi institucionálními investory.

Důvod reformy fondu peněžního trhu

Na vrcholu finanční krize v roce 2008 byl Reserve Principal Fund, velký správce fondu se sídlem v New Yorku, nucen snížit čistou hodnotu aktiv (NAV) svého fondu peněžního trhu pod 1 $ kvůli masivním ztrátám způsobeným neúspěšnými krátkodobými termínované půjčky vydané Lehman Brothers. Bylo to poprvé, co velký fond peněžního trhu musel prolomit hodnotu 1 USD, což vyvolalo paniku mezi institucionálními investory, kteří začali hromadné odkupy. Fond ztratil dvě třetiny svých aktiv za 24 hodin a nakonec musel zastavit operace a zahájit likvidaci...

O šest let později v roce 2014 vydala Komise professional cenné papíry (SEC) nová pravidla professional správu fondů peněžního trhu s cílem zvýšit stabilitu a odolnost všech fondů peněžního trhu. Pravidla obecně kladla přísnější omezení na držení portfolia a současně zvyšovala požadavky na likviditu a kvalitu. Nejzásadnější změnou byl požadavek, aby fondy peněžního trhu přešly z pevné ceny akcie v hodnotě 1 $ na plovoucí NAV, což představovalo riziko jistiny tam, kde nikdy neexistovala...

Pravidla navíc vyžadovala, aby poskytovatelé fondů zavedli poplatky za likviditu a pozastavení jako prostředek k zabránění narušení fondu. Mezi požadavky patřily spouštěče na úrovni aktiv pro uložení poplatku za likviditu ve výši 1% nebo 2%. Pokud týdenní likvidní aktiva klesla pod 10% celkových aktiv, vyvolalo to poplatek 1%. Pod 30% se poplatek zvýšil na 2%. Fondy také pozastavily odkupy až na 10 pracovních dnů v 90denním období..I když se jedná o základní změny pravidel, existuje několik faktorů, které investoři potřebují vědět o reformě a o tom, jak by se jich mohla dotknout.

Retailoví investoři nejsou zcela ovlivněni

Nejvýznamnější změna pravidla, plovoucí NAV, neměla vliv na investory investující do fondů peněžního trhu professional retail. Tyto fondy udržovaly hodnotu 1 USD NAV..Stále však museli zavést spouštěcí splátky professional účtování poplatku za likviditu nebo pozastavení splácení. Mnoho z větších skupin fondů podniklo kroky k omezení možnosti spuštění splácení nebo se jí úplně vyhnulo převedením svých fondů na vládní fond peněžního trhu, který neměl žádný požadavek.

Totéž nelze říci o lidech, kteří investují do prvotřídních fondů peněžního trhu v rámci svých plánů 401 (k), protože se obvykle jedná o institucionální fondy podléhající všem novým pravidlům. Sponzoři plánu museli změnit možnosti svého fondu a nabídnout vládní fond peněžního trhu nebo jinou alternativu.

Institucionální investoři mají dilema

Protože cílem nových pravidel jsou institucionální investoři, byli nejvíce zasaženi. Professional ně to přišlo na výběr zajištění vyššího výnosu nebo vyššího rizika. Mohli investovat na peněžních trzích americké vlády, které nepodléhaly plovoucí NAV nebo spouštěcím faktorům vyplacení. Museli však přijmout nižší výnos. Institucionální investoři, kteří usilují o vyšší výnosy, museli zvážit další možnosti, jako jsou bankovní depozitní certifikáty (CD), alternativní primární fondy, které investovaly především do aktiv s velmi krátkou splatností, aby omezily úrokové a úvěrové riziko, nebo fondy s velmi krátkou dobou trvání, které nabízejí vyšší výnosy ale také měl větší volatilitu.

Skupiny fondů se musí přizpůsobit fondům peněžního trhu nebo se z nich dostat

Poté, co SEC oznámila své reformy peněžního trhu, většina hlavních skupin fondů, jako jsou Fidelity Investments, Federated Traders Inc. a Vanguard Team, uvedla, že plánuje nabídnout životaschopné alternativy svým investorům. Fidelity přeměnila svůj největší hlavní fond na vládní fond Usa..Federated podnikla kroky ke zkrácení splatnosti svých hlavních fondů, aby usnadnila udržení hodnoty 1 NAV..Společnost Vanguard ujistila své investory, že její hlavní fondy mají likviditu více než dost, aby se vyhnuly spuštění poplatku za likviditu nebo pozastavení odkupu...

Mnoho skupin fondů však muselo posoudit, zda náklady na dodržování nových předpisů stojí za to, aby si jejich prostředky ponechaly. V očekávání nových pravidel prodala Bank of The usa Corp. (BAC) v roce 2016 své podnikání na peněžním trhu společnosti BlackRock Inc. (BLK)..Bez ohledu na přístup, který zvolila konkrétní skupina fondů, zažili investoři hromadu komunikací vysvětlujících jakékoli změny jejich fondů a jejich možností.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: