Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

4 biliony dolarů zpětný odchod akcií způsobil nárůst hotovosti do největšího ETF na světě

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > 4 biliony dolarů zpětný odchod akcií způsobil nárůst hotovosti do největšího ETF na světě

4 biliony dolarů zpětný odchod akcií způsobil nárůst hotovosti do největšího ETF na světě

Rychlý obrat trhu v letošním roce, který přidal hodnotu 4 biliony dolarů na index S&P 500, začíná uvolňovat příliv peněz do fondů obchodovaných na burze (ETF) a také do fondů zaměřených na růstové akcie. Největším příjemcem byl největší ETF na světě, SPDR S&P 500 ETF Rely on (SPY), který sleduje 500 akcií v referenčním indexu. SPY, jak je známo, přilákala za poslední týden více než 5,6 miliardy dolarů, což je největší příliv hotovosti od doby, kdy trh na konci prosince dosáhl dna a podle podrobného příběhu agentury Bloomberg přichází po měsících čistého odlivu.

S&P 500 již letos vzrostl asi o 16%, takže investoři by se mohli „dívat na titulky a říkat:„ No, možná to má dalších 10 procent, “řekla Delores Rubin, vedoucí obchodnice s akciemi v Deutsche Bank Wealth Administration,“ řekla Bloomberg.

Investoři nalévají peníze zpět do největšího ETF na světě

  • Příliv 5,6 miliard USD do SPY
  • Největší příliv hotovosti od dna trhu koncem prosince
  • SPY přitéká během jednoho týdne přibližně jedna třetina celkového odlivu akcií ETF během dvou měsíců
  • ETF vzrostl o 16,3% od začátku roku

Zdroj: Bloomberg, Barron’s.

Co to znamená professional investory

Před pouhým měsícem se analytici pokoušeli pochopit síly, které vyvolaly odliv ETF, rychle se rozvíjejícího odvětví, které za poslední desetiletí zaznamenalo roční kombinovaný růst aktiv o 16,8%. Zatímco celkové toky do amerických akciových ETF v prosinci byly kladné a pohybovaly se kolem 15 miliard USD, propad trhu zaznamenal v prvních měsících roku 2019 záporný tok těchto toků, i když se trh zotavil.

Není jasné, jak moc se nejnovější nárůst peněz šíří nad rámec SPDR S&P 500 ETF Trust na další akciové ETF. Ale celkový odliv 17,5 miliard USD z amerických akciových ETF mezi začátkem roku a 12. březnem se zdá méně významný vzhledem k přílivu 5,6 miliard USD do jediného ETF, i když největšího na světě, za pouhý týden. Vzhledem k tomu, že si oživení trhu udržuje sílu, investoři jsou stále optimističtější. “Lidé uznávají, že růst stále existuje,” řekl Rubin.

Tento optimismus doprovází obnovený zájem o fondy spravující růstové akcie, které zaznamenaly tři přímé týdny přílivu v období, které skončilo 12. dubna. To znamená jejich nejdelší sérii od listopadu, kdy se růstové fondy nastavily na nejlepší měsíc roku, podle Bloomberg.

Dívat se dopředu

Velká část optimismu ohledně růstu přichází v době, kdy začíná sezóna příjmů, a je poháněna očekáváním některých investorů, že první čtvrtletí bude pro tento rok nejnižším bodem. Tento názor byl z velké části formován očekáváním, že nová holubičí politika Fedu rozšíří ekonomickou expanzi, a tím posílí výdělky. “Do budoucna vidíme jen zpomalení výdělků a věci se pravděpodobně znovu zrychlí do zadní poloviny roku 2019,” vysvětlil Jeff Schulze, investiční stratég společnosti ClearBridge Investments. Pokud má pravdu, mohou akciové ETF jako SPY zaznamenat větší příliv, protože úzkost investorů ohledně výhledu trhu stále klesá.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: