Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 způsoby, jak můžete investovat na Kostarice ze zahraničí

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > 3 způsoby, jak můžete investovat na Kostarice ze zahraničí

3 způsoby, jak můžete investovat na Kostarice ze zahraničí

Cizinci, kteří chtějí investovat na Kostarice, mohou tak učinit prostřednictvím akcií, a to s určitými obtížemi. Nebo mohou investovat do rezidenčních nebo komerčních nemovitostí, kde je mnoho příležitostí. Mohli by však také zvážit založení podniku nebo pobočky tam, s pomocí uvítacích a daňově přívětivých vládních politik.

Shrnutí

  • Kostarická rezidenční nemovitost se stala oblíbenou volbou professional sněhové ptáky a důchodce.
  • Několik místních firem obstarává komerční investory do nemovitostí ze zahraničí.
  • Řada zeměpisných „svobodných zón“ se zvláštními daňovými úlevami a dalšími pobídkami láká nové podniky vytvářející pracovní místa.

Kostarika nabízí atraktivní nabídku přímých zahraničních investic díky zřízení několika svobodných zón. Jedná se v zásadě o bezcelní geografické oblasti, kde nyní působí přibližně 400 podniků ze zahraničí i z tuzemska, bez cel, bez daně z obratu a v některých případech bez daně z příjmu výměnou za vytváření pracovních míst pro Kostaričany.

Provedení zákona o volném obchodu mezi Dominikánskou republikou a Střední Amerikou (CAFTA-DR) navíc pomohlo podpořit silnější obchod a stabilitu mezi Kostarikou a Salvadorem, Guatemalou, Hondurasem, Nikaraguou a Dominikánskou republikou.

Investice do kostarických akcií

To je vlastně nejsložitější ze tří možností investování v Kostarice.

Kostarická burza se nazývá Bolsa Nacional de Valores, nebo zkráceně Bolsa. Burza je extrémně malá, pouze přibližně 60 společností uvádí akcie. Zastoupena je řada průmyslových odvětví s velkým důrazem na finance.

Zahraniční investoři, kteří hledají expozici na Kostarice prostřednictvím tohoto akciového trhu, mohou mít těžký čas získat přístup, protože ve srovnání s většími burzami není velká likvidita.

Mnoho dalších zemí nabízí snadnější přístup zahraničním akciovým investorům pomocí amerického potvrzení o vkladu (ADR) nebo fondu obchodovaného na burze (ETF). Jelikož však Kostarika má tak malý akciový trh, nezdálo se, že by na konci roku 2020 byly professional veřejnost k dispozici žádné ADR nebo kostarické ETF.

Investice do nemovitostí

Nejpopulárnějším způsobem, jak investovat na Kostarice, je investice do nemovitostí, a jsou k tomu dobré důvody. Země je stále oblíbenější u generace boomů pro svůj výběr domovů pro dovolenou a důchodce. Spolu s krásným celoročním počasím nabízí Kostarika nízké životní náklady, nízké daně, stabilní vládu a dostupnou vysoce kvalitní zdravotní péči.

Kostarika má extrémně nízkou sazbu daně z nemovitosti ve výši ,25% z hodnoty registrované nemovitosti. Daňové úspory v kombinaci s nízkými životními náklady jsou velkou pobídkou pro důchodce, kteří hledají vyšší hodnotu za svůj dolar.

Kostarická agentura professional podporu investic (CINDE) je on the net zdroj pro zahraniční podniky.

Vzhledem k tomu, že malá Kostarika zabírá méně než 20 000 čtverečních mil půdy, nabízí mimořádně rozmanitou geografii. Na plážích, u jezer a na úbočí hor jsou možnosti professional kupce domů. Ale polovina populace asi 5 milionů žije v hlavním městě San Jose v Central Valley a jeho okolí.

Komerční nemovitosti

Několik realitních společností se sídlem na Kostarice obstarává zahraniční investory. K dispozici jsou nemovitosti s příjmem z pronájmu, farmy, hotely, bary a restaurace.

Projekty územního rozvoje si získaly oblibu u investorů s možností nákupu práv, která lze použít buď pro rezidenční nebo komerční výstavbu.

Zdroje pro podnikání na Kostarice

Kostarická agentura professional podporu investic (CINDE) je skvělým zdrojem pro investory, kteří hledají v kterémkoli z růstových sektorů Kostariky.

Stránka nabízí informace o příležitostech v řadě odvětví, včetně:

  • Služby včetně back workplace, regionální kanceláře, phone centra, kanceláře lidských zdrojů nebo poboček digitálních technologií.
  • Pokročilá výroba v kovovém, automobilovém, elektronickém, elektronickém a leteckém průmyslu.
  • Odvětví biologických věd professional výrobu zdravotnických prostředků, biotechnologií a léčiv.
  • Lehký výrobní sektor pro společnosti v oblasti plastů, oděvů, stavebnictví, textilu a obalových materiálů.
  • Potravinářský sektor, od zemědělství po zpracování a distribuci.

Kostarická vláda vyvinula řadu pobídek k přilákání podniků v těchto odvětvích. Nabízí například 100% osvobození od daně ze všech daní z dovozu, úroků, srážkových daní, kolků a prodeje. K dispozici je také 10letý zámek daní z převodu majetku.

Investoři v odvětví služeb a výroby dostávají ještě více pobídek. Za prvních osmileté období dostávají tyto společnosti 100% osvobození od daně z příjmu, po kterém následuje čtyřleté období 50% osvobození od daně z příjmu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: