Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 značky krásy řeší problém s balením

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Udržitelné investování  > Sociálně odpovědné investování  > 3 značky krásy řeší problém s balením

3 značky krásy řeší problém s balením

Balení je prvním představením produktu zákazníkem. U prestižních kosmetických značek může tento první dojem definovat zážitek spotřebitele: jelikož mnoho tvrzení o složkách mezi výrobky na pokožku může být pro spotřebitele obtížné rozeznat, obal je okamžitě zapamatovatelný a vytváří spolehlivý způsob rozlišení mezi různými možnostmi. Spotřebitelé, kterým záleží na udržitelnosti, se však stále častěji ptají značek jako Estee Lauder, Aveda a Origins, z čeho jsou jejich obaly vyrobeny.

Tomu se nelze vyhnout: kosmetický průmysl má problém s balením. Plasty, které jsou v kosmetických obalech všudypřítomné – od tenkých celofánových obalů na očních stínech až po plastové lahve a pumpy na krémy a šampony – prošly důkladnou kontrolou negativních vlivů na životní prostředí. Studie Science Improvements z roku 2017 ve skutečnosti ukázala, že obaly jsou na celém světě professional plasty jedničkou.

Plastická krize

Countrywide Geographic odhaduje, že lidé každoročně přispívají do oceánů 18 miliard liber plastového odpadu. To je ekvivalent pěti sáčků s potravinami z plastového odpadu, které zabírají každou nohu pobřeží po celém světě.

Vlády podnikly malé kroky k zákazu plastů, s určitým úspěchem. Zákon Usa z roku 2015 přinutil výrobce do poloviny roku 2017 vyloučit mikrokuličky – drobné exfoliační plastové částice – z oplachovací kosmetiky. Zákaz udržuje mikroplasty, které nemohou být odfiltrovány mnoha čistírnami odpadních vod, mimo vodní cesty a případně žaludky ryb a jiných mořských živočichů. Kanada, Nový Zéland a Spojené království podobné zákazy schválily, přičemž mnoho společností je dobrovolně úplně zrušilo.

Podle zprávy Greenpeace jsou bohužel zákazy a zástavy často plné mezer. A mikroplasty, i když jsou velkým problémem, jsou poklesem kbelíku ve srovnání s plastovými obaly.

Zatímco mnozí spotřebitelé rychle poukazují na recyklaci jako na potenciální lék, ve Spojených státech se každý rok recykluje pouze devět procent plastového odpadu. A nedávná dovozní omezení recyklace ze strany Číny mohou recyklaci ztížit: United states of america vyvážejí značné množství svého plastového odpadu.

Estee Lauder dělá z udržitelného balení prioritu

S tolika odpočinkem na obalu má smysl, že kosmetické značky mohou váhat s jakýmikoli náhlými změnami. Estee Lauder však učinila z udržitelnosti životního prostředí klíčový pilíř svého podnikání. V říjnu 2019 oznámila, že do roku 2025 vyvine podpisové plnitelné obaly Estee Lauder, které budou opakovaně použitelné.

Značka krásy ví, že design and style a estetika jejího obalu musí odrážet prestiž jejích produktů. Dnešní spotřebitelce, zejména mladým lidem vstupujícím do luxusní kosmetiky, však záleží nejen na ochraně její pokožky, ale také na ochraně životního prostředí. Zatímco trend udržitelnosti je v módě po celá desetiletí, dnes je výraznější a vyspělejší než kdy dříve. Kosmetický průmysl uznává důležitost řešení udržitelnosti v obalech a v celém hodnotovém řetězci.

Zatímco specializované kosmetické značky jsou zdánlivě všude, značky Estee Lauder mají široké přitažlivost. Spotřebitel si možná ani neuvědomuje, že kupuje produkt spojený s impériem: Produktová kombinace Estee Lauder zahrnuje Avedu, Bobbie Browna, La Mer, Origins a Smashbox. Celkově Estee Lauder vlastní 29 známých značek prodávaných ve více než 150 zemích. Je to jediná společnost na světě, která se zaměřuje výhradně na prestižní líčení, péči o pleť, vůně a péči o vlasy.

Přístup Estee Lauder k udržitelnosti vyžaduje neustálé pochopení globálních očekávání spotřebitelů ohledně udržitelnějších produktů při současném uspokojování jejich měnících se potřeb po celém světě. A vyžaduje vědecký a inovativní style and design. Skupina EL uvádí na trh tisíce balíčků pro své produkty péče o pleť, make-up, vůně a péči o vlasy. Řízení složitosti jim poskytuje konkurenční výhodu, pokud jde o inovaci produktů i obalů.

Představenstvo společnosti vyvinulo postupy správy a řízení společnosti, aby plnilo své povinnosti vůči akcionářům při zajišťování vedení a dohledu nad vedením společnosti. Cílem Estee Lauder je být do roku 2020 nulovou hodnotou uhlíku a zároveň splňovat nejvyšší normal v každém místě, kde působí a prodává. Snížením závislosti na plastových obalových materiálech z fosilních paliv může společnost EL smysluplně snížit svůj celkový dopad na změnu klimatu.

Estee Lauder používá software program pro analýzu životního cyklu (LCA) ke sledování dopadů svých možností balení a designu na životní prostředí. Ve spolupráci s dodavateli společnost testuje udržitelné materiály: plasty pocházející z rostlin, nové formáty obalů včetně náplní a recyklovaný obsah od spotřebitele.

Za účelem snížení své ekologické stopy uvádí Estee Lauder ve své zprávě CSR z roku 2019 následující udržitelné obalové přístupy: získávání zdrojů s nízkým dopadem nebo udržitelnost jako jedno ze základních kritérií při rozhodování o cenách využití biologických zdrojů recyklace nahrazování materiálů pocházejících z materiálů méně náročných na uhlík prosazování recyklovatelnějších primárních obalů snižování celkové stopy odstraněním obalových komponentů, kdykoli je to možné.

Prostřednictvím vztahů s klíčovými dodavateli biomasy se EL snaží lépe porozumět výzvám, nákladům a vlastnostem těchto materiálů a hodnotit lidské zdraví a environmentální bezpečnost surovin, které nakupují. Výsledky jsou v číslech. Ve fiskálním roce 2019 snížila Estee Lauder své emise uhlíku o 24% od roku 2016 a 39% svých obalů zdrojů získala z recyklovaného obsahu nebo z obnovitelných materiálů.

Aveda’s CSR: Committed to Sustainability

Řada Aveda Estee Lauder je také skvělým příkladem značky, která staví udržitelnost do popředí své produkce. Aveda nachází inspiraci v přírodě – nejen něco, co je třeba chránit a chránit, ale také být napodobováno jako model udržitelnosti. Aveda byla první kosmetickou společností, která používala 100% recyklovaný PET od spotřebitele. Dnes více než 85% jejích PET lahví a sklenic pro péči o pleť a úpravu vlasů obsahuje 100% recyklovaných materiálů od spotřebitelů.

Počáteční balení

Existuje mnoho přístupů, které mohou luxusní značky přijmout, aby byly udržitelné. Zatímco Aveda zahrnuje přístup cirkulární ekonomiky a nabízí obaly, které lze recyklovat, kdykoli je to možné, značka Origins společnosti EL také motivuje zákazníky k vrácení prázdných kontejnerů a recykluje vše, co přinesete. K dnešnímu dni společnost Origins také vysadila přes milion stromů, aby pomohla vyrovnat jeho emise uhlíku.

Professional každého spotřebitele, který si zakoupil produkt péče o pleť nebo make-up Origins, vždy existuje přetrvávající otázka: z čeho je vyroben obal Origins? Jedinečný vzhled lahví a sklenic je dán skokem v jejím balení: do roku 2023 se značka zavazuje zajistit, aby alespoň 80% hmotnostních jejích obalů bylo recyklovatelných, znovu naplnitelných, opakovaně použitelných, recyklovaných nebo využitelných. U všech kartonů s certifikací FSC je to již 55%.

To nemluvě o tom, že značka již ve svých výrobních zařízeních používá 100% obnovitelnou elektřinu a jejím cílem je dosáhnout nulového průmyslového odpadu na skládky do konce roku 2020.

Závěr

Estee Lauder není jediná kosmetická společnost, která se zaměřuje na udržitelnost. Jak bylo původně uvedeno v Teenager Vogue, Unilever i L’Oréal se zavázaly, že učiní všechny své obaly opakovaně použitelnými, kompostovatelnými, opakovaně použitelnými nebo jinak udržitelnějšími, než tomu bylo v minulosti. Takové přístupy jsou nejen udržitelné, ale podporují věrnost značce, takže je to výhra pro životní prostředí, obchod a zákazníka.

A co je nejdůležitější, luxusní kosmetické společnosti musí vyzvat své obalové partnery, aby splnili stejné standardy. Být udržitelný přesahuje rámec řešení potřeb spotřebitelů. Zohledňuje zaměstnance, dodavatele, akcionáře a manažery institucionálního portfolia, z nichž všichni inteligentněji rozhodují o tom, co koupit, kde pracovat a jak investovat.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web