Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 věrnostní fondy hodnocené 5 hvězdičkami společností Morningstar

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Podílové fondy wiki  > 3 věrnostní fondy hodnocené 5 hvězdičkami společností Morningstar

3 věrnostní fondy hodnocené 5 hvězdičkami společností Morningstar

Fidelity Investments je čtvrtý největší správce podílových fondů v zemi s více než 3 biliony dolarů ve správě aktiv, k 30. září 2019, což jsou nejnovější dostupné informace. Fidelity obsluhuje 30 milionů individuálních investorů. Zde je pohled na tři z jeho fondů, které jsou hodnoceny 5 hvězdičkami od sledování fondů Morningstar. Všechny informace jsou přesné k 31. prosinci 2019.

Shrnutí

  • Fidelity Money je jednou z největších rodin fondů na světě s celkovými aktivy zákazníků přes 7,8 bilionů dolarů a spravovanými aktivy přes 3 biliony dolarů.
  • Fidelity má od roku 2019 504 podílových fondů a 31 z nich je hodnoceno 5 hvězdičkami podle sledování fondů Morningstar.
  • Mezi nejvýznamnější patří dva fondy v vyvážené kategorii, Fidelity Balanced a Fidelity Capital & Profits.
  • Dalším 5hvězdičkovým fondem pro investory, který je třeba zvážit, je Fidelity Mid Cap Improved Index, který sleduje index Russell Mid Cap.

Věrnost vyvážená

Vyvážené fondy investují do kombinace akcií, dluhopisů a hotovosti, proto se jim říká „vyvážené“ fondy. Vyvážené fondy jsou dobrou volbou professional investory, kteří buď chtějí mít menší počet fondů, a proto mají rádi přístup typu „vše v jednom“, který vyvážený fond nabízí, nebo chtějí fond, který může představovat základnu, na které mohou stavět zbytek jejich portfolia.

Fidelity Balanced padá uprostřed z hlediska rizikovosti. Je to rizikovější než čistý dluhopisový fond, ale ne tak riskantní jako čistý akciový fond. Je považován za středně alokační fond, což znamená, že nabízí alokaci aktiv se středním rizikem, což jsou zhruba dvě třetiny akcií a jedna třetina dluhopisů.

Od založení fondu v roce 1986 zaznamenal průměrný výnos zhruba 9%, podobně jako by to mohl vidět akciový fond. Poměr výdajů professional FBALX je ,53% a minimální počáteční nákup je ,00 $. Výnos v roce 2019 činil 21,45%. Tříletý roční výnos je 11,21% a pětiletý výnos je 7,79%.

Věrný kapitál a příjem

Fidelity Capital & Income Fund (FAGIX) je další vyvážený fond, který je více ovlivňován dluhopisy, přičemž zhruba 20% portfolia je zaměřeno na akcie a 80% na alokaci dluhopisových aktiv. Fond poskytuje dobrou kombinaci růstu a příjmů. Tržní riziko je vyšší než riziko čistého dluhopisového fondu, ale nižší než riziko čistého akciového fondu. Dlouhodobé výnosy jsou vyšší než u většiny dluhopisových fondů.

Poměr výdajů professional FAGIX je ,69% a minimální počáteční nákup je ,00 $. Výnos v roce 2019 činil 16,03%. Tříleté a roční výnosy jsou 7,46% a 5,83%.

72 milionů $

Celková částka na zákaznických účtech vedených společností Fidelity, od roku 2019.

Vylepšený index Fidelity Mid Cap

Další 5hvězdičkový fond Fidelity, který společnost Morningstar zdůraznila, index Fidelity Mid Cap Increased Index (FMEIX) je dobrou volbou professional investory, kteří chtějí být vystaveni akciím se střední kapitalizací. FMEIX sleduje index Russell Mid Cap, což investorům umožňuje vystavit se zhruba 300 akcím střední kapitalizace. Akcie se střední tržní kapitalizací mají potenciál pro větší růst než jejich bratři s velkou tržní kapitalizací, ale jsou také náchylné k velkým krátkodobým poklesům. FMEIX je více agresivní alternativa než zvýrazněné dva vyvážené fondy.

Poměr výdajů pro FMEIX je ,59% a minimální počáteční nákup je ,00 $. Výnos v roce 2019 činil 24,78%. Roční a tříletá návratnost činí 3, 80 a 7,69%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web