Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 „odolné“ softwarové akcie pro zpomalující se ekonomiku: Morgan Stanley

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie  > 3 „odolné“ softwarové akcie pro zpomalující se ekonomiku: Morgan Stanley

3 „odolné“ softwarové akcie pro zpomalující se ekonomiku: Morgan Stanley

Tři vůdci softwarového průmyslu mají potenciál neustále zvyšovat své příjmy a ceny akcií, i když ekonomika zpomaluje. Technologické společnosti včetně Palo Alto Networks Inc. (PANW), Salesforce.com Inc. (CRM) a Microsoft Corp. (MSFT) mají zabudovaný stabilizátor – téměř 80% průměrného prodeje softwaru se nyní opakuje a může se pochlubit mírou obnovy více než 90%. To by mělo těmto technologickým hráčům umožnit růst alespoň o 20% v době zvýšené volatility trhu, kdy se větší počet investorů odvrací od kdysi rychle se rozvíjejícího technologického prostoru k obrannějším jménům.

„Poptávka po strategických snahách o digitalizaci by se měla ukázat jako trvalá i ve zpomalujícím se makro prostředí, které podporuje růst dobře umístěných prodejců softwaru,“ napsal Morgan Stanley v nedávné zprávě pro Barron’s.

3 technické akcie, jak ekonomika zpomaluje

  • Sítě Palo Alto Akcieová výkonnost od začátku: 6,9%
  • Microsoft Corp . 3,8%
  • Salesforce.com Inc . 8,5%

Odvětví s odolností proti výdělkům

V době, kdy je trh znepokojen zpomalením příjmů a růstu tržeb, analytici Morgan Stanley tvrdí, že výdělky ze softwaru mají tendenci být odolnější než ostatní průmyslová odvětví. Pokud jde o špičkový růst, analytici, kteří předpovídají, že tyto tři společnosti dosáhnou dvouciferného nárůstu, a to díky „relativně trvalé“ povaze toků příjmů ze softwaru během hospodářských cyklů. Mezitím se předpokládá, že průměrná společnost S&P 500 zaznamená v letech 2019 a 2020 nárůst tržeb o 5,3%, což je zpomalení z 9,3% růstu v roce 2018. Mezitím se očekává zisk na 21,8% v roce 2018, následovaný 6,5% v roce 2019 a 11,1% v roce 2020, na MarketWatch.

I když vyhlídky na výdělky a růst vypadají u softwarových společností silně, jejich ocenění byla také významně snížena po sérii poklesů od loňského roku.

Více atraktivní ocenění

“S nedávným návratem zpět vidíme příležitosti se zajímavými cenami u silných sekulárních pěstitelů,” napsal Keith Weiss z Morgan Stanley a poznamenal, že ocenění sektoru se blíží jeho historickým průměrům.

Od konce září do konce středy poklesl iShares Expanded Tech-Software package Sector ETF (IGV) o 9,8%. Průmysl se v posledním období vrací, ale program a služby XSW S&P ETF vzrostly za dva týdny o 8,8%, ve srovnání s rally S&P 500 o 6,9%.

Vedoucí technické analýzy společnosti Oppenheimer Ari Wald je dalším býkem softwarového průmyslu a v rozhovoru pro „Trading Nation“ CNBC poznamenal, že „náš celkový makro pohled [is] že na tyto rychle rostoucí společnosti ve světě s nízkým růstem bude i nadále kladen velký důraz. “Doporučuje získat akcie společností Salesforce, Microsoft, PayPal Holdings (PYPL) a Adobe (ADBE).

Sázka na cloudovou bezpečnost

Morgan Stanley vyzdvihuje cloudovou společnost Palo Alto v oblasti kybernetické bezpečnosti jako nejlepší výběr a hodnotí akcie na vyšší výkon. Jeho cenový cíl 266 $ znamená 32% nárůst oproti současným úrovním.

„S portfoliem řešení rozšiřujícím se ze sítě na koncové system a do veřejného cloudu – vede Palo Alto Networks v závodě na komplexní inteligentní bezpečnostní platformu,“ napsal Weiss. Analytik očekává, že Palo Alto zvýší své tržby o více než 20% ročně.

Vedoucí cloudového průmyslu

Průkopník cloudového marketingu Salesforce by měl podle Morgan Stanley vidět, že jeho akcie rostou o 19,5% za 12 měsíců a dosáhnou 178 USD, protože firma nadále expanduje do své příležitosti pro koncový trh v hodnotě 200 miliard USD.

„Díky cloudové platformě, která automatizuje a optimalizuje všechny fáze životního cyklu zákazníka, vypadá Salesforce.com nejlépe, aby z těchto iniciativ mohl těžit,“ napsal Weiss.

Wald zopakoval pozitivní sentiment na Salesforce a ukázal na graf akcií.

„Salesforce„ v prosinci dosáhla vyššího minima, zatímco zbytek trhu se rozprodával a klesl na toto extrémní dno, “řekl Wald.„ Nyní, když se trh otáčí výš, začínáte vidět, jak Salesforce vychází z konsolidace vzor, ​​ve kterém je, “řekl Wald.

Dívat se dopředu

Je důležité si uvědomit, že prudký ekonomický pokles může zákazníky přinutit snížit poptávku po produktech těchto softwarových společností dříve, než nastane jiná situace. Stejně jako je tomu v technickém prostoru, i ty nejsilnější a dominantní společnosti jsou vždy zranitelné vůči rozsáhlým technologickým změnám, které hrozí, že je převezmou. Jak již bylo řečeno, starší IT gigant Microsoft může být nejlepší dlouhodobou hrou, protože ukázal, že ví, jak se přizpůsobit tváří v tvář narušení.

 

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: