Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 nejlepší ETF, na které můžete vsadit

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > Nejlepší ETF  > 3 nejlepší ETF, na které můžete vsadit

3 nejlepší ETF, na které můžete vsadit

Průzkumníci a producenti břidličné ropy patří mezi nejvolnější společnosti v energetickém sektoru. Pokud jsou tyto společnosti zabaleny do fondů obchodovaných na burze (ETF), mohou si investoři vybrat mezi strategiemi zahrnujícími nepřímou účast, zajištěná portfolia a přímou expozici s vysokou úrovní volatility. Pokud se odvětví břidlicového průmyslu odskočí k 10. březnu 2016, jsou pro využití těchto strategií obzvláště tři ETF.

SPDR S&P Oil & Gasoline Products & Solutions ETF

Pokud by došlo k oživení v ropném průmyslu v břidlicích v Usa, měly by z toho mít prospěch také společnosti, které tvoří podíly SPDR S&P Oil & Fuel Gear & Products and services ETF (NYSE ARCA: XES). Na rozdíl od konvenčních vrtů s vrtnými soupravami, které mohou čerpat relativně konzistentní hladiny ropy po dobu 20 a více enable, ztrácí typický břidlicový ropný vrt v prvním roce asi 70% těžby. Do třetího roku je výroba omezena na pramínek. Potřeba nahradit ztracenou produkci staví břidlicové ropné společnosti do stálého stavu vrtání nových vrtů, ale s cenou ropy v polovině 30 $ a rentabilní cenou břidlicové ropy kolem 50 $ za barel producenti ropy zpomalili vývoj nových studní.

Zvýšení cen ropy až do bodu, kdy lze břidlicovou ropu těžit a vyrábět se ziskem, by však pravděpodobně zahájilo nové kolo výstavby vrtných souprav, protože společnosti se snaží dohnat nahrazení ztracené těžby a znovu sestavit své bilance. SPF S&P Oil & Gasoline Tools & Companies ETF by také mohla těžit z nižších nákladů na produkci břidlicové ropy díky vylepšeným technologiím. V průměru výrobní náklady na břidlicovou ropu klesly ze 100 USD v roce 2006 na 50 USD za barel do konce roku 2015, protože pokrok v technologii frakování vedl k nižším počátečním nákladům a větší produkci na vrt. Pokračování tohoto trendu by snížilo bod zlomu výrobních nákladů, což by mělo za následek ziskové vrtání za ceny ropy nižší než 50 USD za barel.

Invesco S&P SmallCap Strength ETF

ETF, který poskytuje čistou hru společnostem na břidlicovou ropu nejblíže, je Invesco S&P SmallCap Strength ETF (NASDAQ: PSCE), který se zaměřuje na společnosti zabývající se průzkumem, výrobou, službami a vybavením v indexu Regular & Poor’s Tiny-Cap 600. Největším podílem fondu s alokací 13,8% je společnost PDC Electricity Inc. (NASDAQ: PDCE), která provozuje břidlicovou ropu na Wattenberg Field v Coloradu a na Utica Field v Ohiu. Druhou největší pozicí ve fondu je společnost Carrizo Oil & Gas Inc. (NASDAQ: CRZO) s alokací 10,01%, která se zaměřuje především na operace s břidlicovou ropou v Texasu, Ohiu, Coloradu a Pensylvánii.

Vystavení portfolia energetickým společnostem s malou tržní kapitalizací obecně, jakož i konkrétně průzkumníkům a producentům břidlicové ropy má za následek ETF s vysokou volatilitou, která není pro slabé povahy. Například beta verze fondu je 1,7, což znamená, že je o 70% volatilnější než na běžném trhu. Tento fond však stojí za zvážení pro investory tolerující riziko, kteří usilují o sázku na oživení amerického břidlicového průmyslu.

Nekonvenční ropné a plynové ETF na trhu

Jako tržně vážený fond Industry Vectors Unconventional Oil & Gasoline ETF (NYSE ARCA: FRAK) soustřeďuje 58,48% svých 10 největších podílů ve společnostech s velkým kapitálem, které získávají malé procento výnosů z břidlicové ropy a distribuují zůstatek jeho podíly na menších průzkumných a produkčních společnostech. Například největším holdingem fondu je Occidental Petroleum Corp. (NYSE: OXY), který působí ve třech odlišných segmentech: ropa a plyn, chemikálie, střední very pleased a advertising and marketing. Společnost v říjnu 2015 oznámila, že snižuje svou expozici břidlicové ropě prodejem svých operací v oblasti Bakken v Severní Dakotě. Tyto operace představovaly největší podíl společnosti Occidental na ropě z břidlic.

V důsledku koncentrovaného držení integrovaných ropných pozic s velkou kapitalizací v kombinaci s malou kapitalizací v ropném a plynárenském odvětví nabízí ETF zajištěnou expozici vůči břidlicovým ropným společnostem s relativně nižší volatilitou než portfolio složené výhradně z průzkumníků s malou kapitalizací a producenti. Například její návratnost za rok 2015 činila -34,01% oproti ztrátě Invesco S&P SmallCap Strength ETF ve stejném období 48,3%. Výkonnostní poměr těchto fondů je na vzestupu podobný, protože měsíční návratnost pro ETF Sector Vectors Oil & Gasoline činila 17,48%, zatímco Invesco S&P SmallCap Strength ETF získal ve stejném období 24,41%.

Závěr

Tyto ETF poskytují investorům tři strategie, jak vsadit na oživení amerického břidlicového průmyslu. Jako nepřímá hra bude mít SPDR S&P Oil & Gas Tools & Services ETF prospěch, protože producenti rozšíří své vrtací operace. Nekonvenční ropný a plynový ETF na trhu nabízí zajištěnou expozici s relativně menší volatilitou. Pro investory tolerantní k riziku bude přímá a vysoká volatilita vystavená ETF Invesco S&P SmallCap Strength pravděpodobně způsobovat největší cenové výkyvy z těchto tří ETF, a to jak vzhůru, tak dolů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: