Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 fondy Dodge & Cox hodnocené společností Morningstar 5 hvězdičkami

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Nejlepší podílové fondy  > 3 fondy Dodge & Cox hodnocené společností Morningstar 5 hvězdičkami

3 fondy Dodge & Cox hodnocené společností Morningstar 5 hvězdičkami

Dodge & Cox je vynikající společnost zabývající se správou majetku v odvětví fondů, která má za sebou dlouhou historii úspěchu. Vedoucí tým společnosti inklinuje ke společnému přístupu s širokým procesem generování nápadů. Manažeři Dodge & Cox jsou také investováni do svých fondů, a proto mají silnou motivaci maximalizovat výnosy akcionářů. Společnost byla mnohokrát uznána analytickou společností podílových fondů Morningstar jako příkladná firma a tři z jejích hlavních fondů získaly od společnosti Morningstar celkové hodnocení pěti hvězdiček. Podíváme se na ně zde.

Shrnutí

  • Dodge & Cox je známá aktivně spravovaná společnost podílových fondů, která nabízí řadu investičních produktů.
  • Z jeho rodiny podílových fondů jsou tři velmi dobře hodnocené a vydělávají 5 hvězdiček od společnosti Morningstar, Inc.
  • Zde se podíváme na tři z těchto fondů: Vyvážený fond Dodge & Cox, Akciový fond a Příjmový fond.

Vyvážený fond Dodge & Cox (DODBX)

S aktivy ve správě (AUM) ve výši 14,4 miliardy USD k 16. březnu 2020 usiluje Dodge & Cox Well balanced Fund o pravidelný příjem a do jisté míry o zhodnocení kapitálu investováním do kombinace majetkových a dluhových cenných papírů. Fond nepřijímá typický přístup 60%, 40% dluhopisy. Spíše může držet kdekoli od 25% do 75% svých aktiv v akciích. V březnu 2020 měl fond přibližně 2/3 aktiv přidělených na běžné akcie, zatímco dluhopisy měly 1/3 alokaci. Nejvyšší koncentrace aktiv byla ve finančním sektoru, a to 26,5%. Fond obvykle drží vysoce kvalitní akcie s velkou kapitalizací a jeho držba dluhopisů je většinou investičního stupně.

Zatímco výnosy fondu jsou nadprůměrné, jeho oportunistický přístup při přijímání vyšších majetkových podílů může vytvořit vyšší volatilitu, než by se projevil u fondu s více obligacemi. Od března 2010 do března 2020 fond vyprodukoval průměrný roční výnos 7,7% a směrodatnou odchylku 9,31%, což mělo za následek nepříznivý 10letý Sharpeův poměr ,35. Fond má poměr výdajů ,52% a vyžaduje minimální investici 2 500 USD.

Díky své dlouhodobé pověsti, důslednému investičnímu procesu a nízkým poplatkům získal fond celkové hodnocení pěti hvězdiček od společnosti Morningstar.

Akciový fond Dodge & Cox (DODGX)

Akciový fond Dodge & Cox měl k 16. březnu 2020 AUM 64,9 miliard USD a investuje do diverzifikovaného portfolia kmenových akcií velkých společností, které vykazují hodnotové charakteristiky. Největší koncentrace byla ve finančních a 26,1% zdravotnických akcích, 23%. Vedení je známé tím, že zaujímá protikladné pozice u nelíbených akcií, které se někdy dobře vyplácejí. S mírou obratu 17% je fond aktivní, ale stále daňově efektivní.

Akciový fond Dodge & Cox využívá konzistentní investiční přístup, který z dlouhodobého hlediska překonává hlavní indexy, jako je index S&P 500 a index hodnoty Russell 1000. Fond prokázal průměrný roční výnos 8,89% od března 2010 do března 2020 a 14,57% 10letou standardní odchylku, což má za následek Sharpeův poměr pouhých ,27. Fond má hodnocení pěti hvězdiček od společnosti Morningstar, nízký poměr čistých výdajů ,52% a neúčtuje žádné poplatky za naložení, vyžaduje však minimálně 2 500 investovaných dolarů.

Dodge & Cox Revenue Fund (DODIX)

S AUM ve výši 66 miliard $ k 16. březnu 2020 usiluje fond Dodge & Cox Earnings Fund o vysoký a stabilní současný příjem investováním do diverzifikovaného portfolia vysoce kvalitních cenných papírů s pevným výnosem. Asi 57% aktiv fondu mělo v březnu 2020 hodnocení AAA a 27,5% držených dluhopisů bylo hodnoceno BBB. Průměrná durace fondu byla 4,3 roku a 30denní výnos SEC ve výši 2,75%.

Stejně jako ostatní fondy Dodge & Cox využívá fond Dodge & Cox Cash flow Fund časově prověřený investiční přístup, který dlouhodobě dobře funguje. Fond vytvořil od března 2010 do března 2020 průměrný roční výnos 4,16% a standardní odchylku 2,18%, čímž dosáhl Sharpeho poměru 1,47. Morningstar udělil fondu celkové hodnocení pěti hvězdičkami, nemá žádné poplatky za naložení a přichází s poměrem čistých výdajů ,42% a minimální investicí 2 500 USD.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: