Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 ETP pro hraní Buffett’s Moat Advantage

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > 3 ETP pro hraní Buffett’s Moat Advantage

3 ETP pro hraní Buffett’s Moat Advantage

Legendární investor Warren Buffett věří, že nejdůležitějším faktorem při výběru úspěšné investice je určení trvanlivosti konkurenční výhody nebo „příkopu“ společnosti. Ekonomický příkop označuje schopnost společnosti udržovat konkurenční výhodu nad svými konkurenty, aby chránila své zisky a podíl na trhu.

Společnost může vytvořit příkop prostřednictvím nákladových výhod, které mají výhodu velikosti, zajištění vysokých nákladů na přepínání a vlastní jedinečná nehmotná aktiva, jako jsou patenty a povědomí o značce. Například společnost Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) vytvořila ekonomický příkop díky své vnímané kvalitě a povědomí o značce, což společnosti umožnilo chránit podíl na trhu před konkurencí nabízejícími produkty za nižší cenu. (Viz také: Jak si Warren Buffett vybírá své akcie?)

Investoři, kteří chtějí přijmout ústřední pilíř investiční strategie společnosti Buffett, by měli zvážit tyto tři produkty obchodované na burze (ETP), které poskytují expozici společnostem, které mají udržitelné ekonomické příkopy. (Viz také: Výhody širokých příkopů.)

Cílem VanEck Vectors Morningstar Extensive Moat ETF, vytvořeného v roce 2012, je poskytnout podobné výnosy jako index Morningstar Broad Moat Aim Index. Fond to dělá investováním minimálně 80% svých aktiv do cenných papírů, které tvoří podkladový index. Tyto cenné papíry jsou společnosti, které společnost Morningstar Inc. považuje za podstatnou konkurenční výhodu získanou z vlastních operací a aktiv, jako jsou patenty a vysoké náklady na změnu. Mezi klíčové akcie v portfoliu ETF patří Twenty-Very first Century Fox, Inc. třída A (NASDAQ: FOXA), Campbell Soup Corporation (NYSE: CPB), Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN) a Dominion Electricity, Inc. ( NYSE: D). Celkově koš fondu obsahuje 47 akcií. (Viz také: Amazon: 10 tajemství, které jste nevěděli.)

VanFck Vectors Morningstar Large Moat ETF má aktiva pod správou (AUM) ve výši 1,41 miliardy USD. Poměr nákladů ,48% je vyšší než průměr kategorie ,33%. K červenci 2018 má fond pětiletý a tříletý anualizovaný výnos 13,73%, respektive 14,05%. Rok od information (YTD), MOAT vrátil 2,61%. Investoři také obdrží dividendu ve výši 1,05%.

Společnost VanEck Vectors Morningstar Intercontinental Moat ETF, která byla zahájena v roce 2015, usiluje o sledování výkonnosti globálního indexu příkopu Morningstar Global ex-United states. Správce toho dosahuje investováním většiny aktiv fondu do cenných papírů, které tvoří referenční index. Jedná se především o mezinárodní společnosti, o nichž Morningstar věří, že mají konkurenční výhodu a atraktivní ocenění. První tři podíly ETF v Rolls-Royce Holdings PLC (OTC: RYCEF), Naturgy Electricity Team SA (BCN: NTGY) a LINE Corporation (NYSE: LN) mají kumulativní váhu 6,95%.

VanEck Vectors Morningstar Global Moat ETF má čistá aktiva ve výši 97,79 milionů USD a účtuje investorům roční poplatek za správu ve výši ,56%. Přestože má fond zklamáním výnos od začátku roku -4,48%, za posledních 12 měsíců k červenci 2018 dosáhl výnosu 3,48%. (Další informace: 5 nejlepších ETF s výplatou dividend.)

Things Morningstar Vast Moat Aim Total Return Index ETN (NYSEARCA: WMW)

Vytvořený v roce 2007, ETN se pokouší replikovat výnosy indexu Morningstar Large Moat Focus Overall Moat Focus Index. Dělá to investováním do cenných papírů, které tvoří sledovaný index. Patří sem společnosti s velkou kapitalizací, které mohou využít své konkurenční výhody. Mezi nejlepší alokace patří Twenty-First Century Fox Inc. třída A na 2,92%, Eli Lilly and Enterprise (NYSE: LLY) na 2,90% a Biogen Inc. (NASDAQ: BIIB) na 2,78%. Burza obchodovaná na burze (ETN) drží celkem 46 cenných papírů. (Viz také: Jak Fox 21. století vydělává své peníze.)

Index ETN Features Morningstar Large Moat Concentration Full Return Index je mnohem menší než u prvních dvou fondů, s pouhými 19,87 miliony USD v AUM. Má relativně vysoký poměr nákladů ,75%, ale odměnil investory silným výkonem po delší dobu s 10letým výnosem 13,47%, pětiletým výnosem 12,54% a tříletým výnosem 14,7%. ETN má také působivý YTD výnos 6,63%.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: