Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 ETF s největší pozicí v Tesle

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > 3 ETF s největší pozicí v Tesle

3 ETF s největší pozicí v Tesle

Tesla zůstává jednou z nejžhavějších společností na trhu s neuvěřitelným poměrem P / E 1 076,31. Je to však také jedna z nejvíce volatilních akcií, což znamená, že investoři, kteří chtějí nákladově efektivní způsob získání expozice vůči společnosti Tesla, by měli zvážit investování do jednoho z těchto tří fondů obchodovaných na burze (ETF), které zahrnují kalifornskou společnost s elektromobily jako hlavní holding.

VanEck vektory s nízkou uhlíkovou energií ETF (SMOG)

Společnost VanEck Vectors Minimal Carbon Strength ETF, která byla zahájena v roce 2007, usiluje o poskytnutí obdobných výnosů jako Ardor International Index More Liquid (AGIXLT). Fond toho dosahuje investováním minimálně 80% svých aktiv do nízkouhlíkových energetických společností s nízkou a střední kapitalizací, které působí primárně v alternativním energetickém prostoru, který zahrnuje energii získávanou hlavně z biopaliv (jako je ethanol), větru, solární energie, vodní a geotermální zdroje. Tesla, nejvýznamnější alokace fondu, tvoří 14,21% jeho portfolia, což investorům poskytuje dostatečnou expozici vůči výrobci elektromobilů. Mezi další nejvýznamnější podíly ve fondu patří Vestas Wind Techniques A / S (VWDRY) na 10,15% a Eaton Corporation PLC (ETN) na 8,15%.

VanEck Vectors Small Carbon Vitality ETF účtuje investorům roční poplatek za správu ve výši ,62% a má čistá aktiva ve výši 142,6 milionu USD. Od září 2020 má GEX pětiletý roční výnos 10,73% a tříletý roční výnos 16,02%. Fond má také 30denní výnos SEC ,20%.

ARK Průmyslová inovace ETF (ARKQ)

ARK Industrial Innovation ETF, která byla založena v září 2009, investuje do společností, které budou pravděpodobně těžit z automatizace nebo jiných forem technologických inovací a vylepšení. Ačkoli fond investuje do domácích i zahraničních cenných papírů, většina jeho expozice (86,12%) je zaměřena na americké společnosti. Tesla je nejvyšší alokací fondu ve výši 9,5%. Materialise NV (MTLS) a 2U Inc. (TWOU) doplňují tři nejlepší podíly ETF.

Společnost ARK Industrial Innovation ETF, která byla hodnocena pěti hvězdičkami společností Morningstar, má aktiva pod správou (AUM) ve výši 317 milionů USD. Poměr výdajů ,75% je vyšší než průměr kategorie ,55%, ale vynikající výkonnost fondu zaručuje vyšší poplatky za správu. Od září 2020 má ARKQ roční a roční výnosy 25,47%, respektive 26,1%. Výnosy fondu od začátku roku ve výši 11,87% také vypadají působivě ve srovnání s širším trhem – index Normal and Poor’s 500 (S&P 500) za stejné období vrátil 5,97%.

To start with Have confidence in NASDAQ Clear Edge Inexperienced Energy ETF (QCLN)

Prvním cílem společnosti Trust Have confidence in Inexperienced Energy Eco-friendly Vitality Primárním cílem ETF je sledovat index zelené energie NASDAQ Clear Edge. Fond založený v roce 2007 toho dosahuje investováním většiny svých aktiv do cenných papírů, které tvoří podkladový index. Patří sem společnosti uvedené v United states, které vyrábějí, vyvíjejí a instalují technologie čisté energie. QCLN má 13,42% svého portfolia v Tesle. Mezi další významné podíly ETF patří NIO Inc ADR (NIO) s váhou 9,59%, Albemarle Corporation (ALB) s váhou 5,45% a SolarEdge Technologies Inc (SEDG) s váhou 5,33%.

Initially Have confidence in NASDAQ Clean Edge Green Electrical power ETF účtuje investorům roční poplatek za správu ve výši ,6% avšak dividendový výnos fondu ve výši ,85% tyto náklady většinou kompenzuje. V AUM má 464 milionů $. Vzhledem k prudkému růstu Tesly má fond k září 2020 62,33% YTD výnos, stejně jako 32,33% výnos za poslední tři roky, což povzbudilo investory.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: