Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 ETF s velkým přídělem na Walmart Stock

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > 3 ETF s velkým přídělem na Walmart Stock

3 ETF s velkým přídělem na Walmart Stock

Když investoři přemýšlejí o nadnárodní společnosti professional elektronický obchod, obvykle jako první se objeví název Amazon.com, Inc. Společnost, která se původně otevírala jako on the web knihkupectví, byla po dvě desetiletí v čele on the internet obchodu. Tradiční maloobchodní diskontní prodejna Walmart Inc. (WMT) však drží tempo i on the net – možná jako největší hrozba Amazonu. Maloobchodník otočil hlavu, když oznámil, že jeho on the net prodej se ve druhém čtvrtletí roku 2018 zvýšil o 40%, a zároveň zopakoval očekávání 40% nárůstu prodeje elektronického obchodování za celý rok.

Aby zvýšil svůj on the net prodej, společnost Walmart vylepšila style svých webových stránek a na mezinárodní trhy se prosadila zakoupením Flipkartu, největšího webu elektronického obchodování v Indii, a přidala další možnosti dopravy, díky nimž bude nakupování on line pohodlnější. Marc Lore, vedoucí amerického obchodu s elektronickým obchodem Walmart, uvedl, že značky mají větší zájem o prodej na Walmart.com, protože net je professional zákazníky snadnější navigovat a má lokalizované dotyky, podle článku CNBC.

Rostoucí on the net prodej společnosti Walmart ukazuje, že investice společnosti do posílení její přítomnosti na internetu, aby konkurovala Amazonu, vyplácí dividendy. Investoři, kteří se chtějí vystavit společnosti Walmart, by měli zvážit přidání jednoho z těchto tří fondů obchodovaných na burze (ETF) do svého portfolia.

VanEck Vectors Retail ETF (RTH)

VanEck Vectors Retail ETF se snaží sledovat výkonnost indexu Retail 25 uvedeného v seznamu MVIS Usa. Za tímto účelem fond, který byl založen v roce 2011, investuje většinu svých aktiv do cenných papírů, které tvoří podkladový index. To zahrnuje 25 největších akcií kótovaných v United states, které generují alespoň 50% jejich příjmů z maloobchodu. Ačkoli Amazon ovládá lví podíl expozice na 22,24%, Walmart stále představuje 9,25% portfolia fondu.

VanEck Vectors Retail ETF má 30denní výnos SEC ,88% a spravovaná aktiva (AUM) 167,3 milionu USD. Poměr výdajů fondu ve výši ,35% je nižší než průměr kategorie ,53%. K září 2020 RTH za posledních pět let vrátil 16,77% a za poslední tři roky 24,04%. Rok od info (YTD) fond těžil z velkých spotřebitelských výdajů a vracel působivých 24,22%.

Fidelity MSCI Buyer Staples ETF (FSTA)

Společnost Fidelity MSCI Purchaser Staples ETF, která byla zahájena v roce 2013, si klade za cíl poskytovat podobné výnosy jako index MSCI United states IMI Purchaser Staples. Fond to dělá investováním minimálně 80% svých aktiv do cenných papírů, které jsou součástí sledovaného indexu. Fond drží akcie v sektoru spotřebního zboží v United states, přičemž Walmart tvoří 9,35% portfolia ETF. Mezi další nejvýznamnější podíly patří společnost Procter & Gamble Organization (PG) ve výši 15,77% a nápojový gigant Coca-Cola Business (KO) a PepsiCo, Inc. (PEP) ve výši 9,62%, respektive 8,89%.

Fidelity MSCI Buyer Staples ETF má čistá aktiva ve výši 792,2 milionů USD a účtuje investorům nízký roční poplatek za správu, jen ,084%. Tento čtyřhvězdičkový fond Morningstar má k září 2020 tříletý anualizovaný výnos 8,53% a pětiletý anualizovaný výnos 9,67%. Dividendový výnos 2,46% pomáhá vyrovnat nevýraznou výkonnost fondu.

Vanguard Consumer Staples ETF (VDC)

Vanguard Client Staples ETF, vytvořený v roce 2004, je navržen tak, aby replikoval výnosy indexu S&P 1500 Disadvantages Staples TR. Fondu toho dosahuje investováním většiny svých aktiv do cenných papírů, které zahrnují srovnávací index, konkrétně amerických akcií v sektoru spotřebního zboží. Walmart tvrdí čtvrtou největší alokaci v koši akcií ETF s váhou 8,70%. Portfolio společnosti VDC je špičkové a její prime 10 holdingů má kumulativní váhu 65%. Fond má celkem 94 akcií.

Vanguard Customer Staples ETF účtuje poplatek za správu ,1% a má podstatnou základnu aktiv 5,7 miliardy dolarů. Vyplácí také 2,43% dividendu. VDC má k září 2020 pětiletý a tříletý anualizovaný výnos 9,54%, respektive 8,39%. Od začátku roku fond vrátil 4,91%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: