[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 ETF ke koupi po zrušení neutrality sítě

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > 3 ETF ke koupi po zrušení neutrality sítě

3 ETF ke koupi po zrušení neutrality sítě

Koncept neutrality sítě existuje již od úsvitu internetu. Stručně řečeno, síťová neutralita znamená, že poskytovatelé internetových služeb (ISP) poskytují stejný přístup k veškerému obsahu na webu, aniž by omezovali obsah a / nebo blokovali určité webové stránky. (Viz také: Co byste měli vědět o neutralitě sítě.)

Pravidla neutrality sítě zavedla Obamova administrativa v roce 2015. V prosinci 2017 však americká Federální komunikační komise (FCC) hlasovala professional odstranění zákonů o neutralitě sítí. Předseda FCC Ajit Pai věří, že předchozí pravidla stojí ISP peníze a neposkytují žádnou pobídku k investování do infrastruktury, která rozšiřuje a zlepšuje konektivitu, což v konečném důsledku přináší výhody spotřebitelům. „Spotřebitelé budou těžit z větších investic do digitální infrastruktury, která vytvoří pracovní místa, zvýší konkurenci a povede k lepšímu, rychlejšímu a levnějšímu přístupu k internetu – zejména na venkově v Americe.“ Pan Pai řekl The Wall Street Journal. (Viz také: Potlačuje neutralita sítě investice a inovace?)

Zastánci neutrality sítě se domnívají, že online by měl mít každý přístup a používání zdarma. Tvrdí, že odstranění zákonů o neutralitě sítí bude mít za následek, že velké telekomunikační společnosti budou mít moc potlačovat názory a poskytovat on the web hlas pouze těm, kteří mohou platit prémii. (Viz také: Problém čisté neutrality (opět): klady a zápory.)

Odstranění zákonů o neutralitě sítí má přímý prospěch z předních ISP v zemi, jako jsou AT&T Inc. (NYSE: T), Verizon Communications Inc. (NYSE: VZ) a Comcast Corporation (NASDAQ: CMCSA), protože jim umožňuje upřednostňovat jejich vlastní obsah nad konkurencí a vytvořením „rychlých cest“ pro on the net obsah, za který mohou účtovat vyšší ceny.

Investoři, kteří chtějí být vystaveni těmto telekomunikačním konglomerátům nebo předním společnostem vyrábějícím obsah, které se mohou stát akvizičními cíli, by měli zvážit nákup jednoho z těchto fondů obchodovaných na burze (ETF).

Společnost Vanguard Conversation Products and services ETF, založená v roce 2004, si klade za cíl poskytovat obdobné výnosy jako index přechodu na index 25/50 MSCI US Investable Market place Communication Services. Fond to dělá investováním lvího podílu svých aktiv do cenných papírů, které tvoří podkladový index. Tento index se skládá z velkých, středních a malých kapitalizačních společností v United states, které působí v sektoru telekomunikačních služeb. Mezi nejvýznamnější podíly v portfoliu ETF patří Verizon, AT&T a Fb, Inc. (NASDAQ: FB).

Vanguard Interaction Services ETF má aktiva ve správě (AUM) ve výši 995,27 milionů USD a účtuje investorům nízký roční poplatek za správu ve výši ,1%, což je výrazně pod průměrem kategorie ,45%. V červenci 2018 má VOX roční a pětileté výnosy ve výši 5,31%, respektive 3,27%. Přestože fond má meziroční zklamáním (YTD) návratnost -5,16%, za poslední tři měsíce si vedl lépe a vrací 2,41%. ETF také nabízí dividendový výnos 4,1%. (Viz také: Vytáčené telekomunikační ETF.)

Fidelity MSCI Telecommunication Providers ETF, vytvořený v říjnu 2013, se snaží zrcadlit výkonnost indexu MSCI United states of america IMI Telecommunication Services 25/50. Fond toho dosahuje investováním nejméně 80% své základny aktiv do srovnávacího indexu. Podkladový index zahrnuje akcie v sektoru telekomunikačních služeb v Usa. Fond má silně koncentrované portfolio – jeho dva nejvyšší podíly společností AT&T a Verizon mají celkovou váhu 46,34%.

Fidelity MSCI Telecommunication Products and services ETF má fond aktiv 115,17 milionu USD. FCOM má také nízké poplatky za správu s poměrem nákladů pouhých ,08%. Za poslední tři roky fond vrátil 6,15%. Podobně jako VOX, výkonnost fondu od začátku roku -6,49% od července 2018 zklamala investory. Zdá se však, že se štěstí v poslední době změnilo – ETF za poslední měsíc vrátila 2,83%. Pro srovnání, SPDR S&P 500 ETF (NYSEARCA: SPY) za stejné období vrátil jen ,58%. Fond vyplácí dividendu ve výši 3,36%. (Další informace: 5 největších telekomunikačních ETF.)

Společnost iShares Advanced US Media and Leisure ETF, která byla zahájena v březnu 2018, investuje většinu svých aktiv do amerických mediálních a zábavních společností s velkou, střední a malou kapitalizací, jak jsou definovány algoritmy strojového učení. Metodika těchto algoritmů má za cíl poskytnout tržní expozici mediálním a zábavním firmám na rozdíl od výběru akcií s lepším výkonem. Mezi první tři alokace ETF patří Twenty-Initial Century Fox, Inc. třída B (NASDAQ: FOX) na 6,26%, 20-1st Century Fox, Inc. třída A (NASDAQ: FOXA) na 6,21% a The Walt Disney Corporation (NYSE : DIS) na 6,11%.

IShares Advanced US Media and Enjoyment ETF má AUM 5,4 milionu USD a účtuje roční poplatek za správu ,18%. IEME za poslední tři měsíce vrátil 12,28% a za poslední měsíc se vrátil impozantních 10,7%. Nyní, když již neexistují pravidla neutrality sítě, mohou mít poskytovatelé internetových služeb, jako jsou AT&T a Verizon, motivaci k získání společností produkujících obsah, aby nabízeli vícevrstvý on the net obsah. Díky tomu mohou být společnosti jako CBS Corporation (NYSE: CBS) a Viacom, Inc. (NASDAQ: VIAB) možnými cíli převzetí. Portfolio IEME poskytuje expozici oběma těmto producentům obsahu s alokací 5,14%, respektive 4,28%. (Viz také: Ochranné známky cíle převzetí.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: