Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

3 ETF k získání expozice na hraničních trzích

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Investování do ETF  > 3 ETF k získání expozice na hraničních trzích

3 ETF k získání expozice na hraničních trzích

Země jako Čína, Mexiko a Brazílie často kradou titulky, pokud jde o rozvíjející se trhy. Vzestup střední třídy v těchto zemích představuje ohromující investiční příležitosti, které mnozí investoři nechtějí nechat ujít.

Investoři by také měli zvážit investice na „hraničních trzích“ – trzích, které jsou zavedenější než méně rozvinuté země (LDC), ale menší než tradiční rozvíjející se trhy. V lednu 2018 měly akcie na hraničním trhu kombinovanou tržní kapitalizaci ve výši více než 700 miliard USD, což je jejich nejvyšší hodnota za posledních deset let, a začaly překonávat akcie rozvíjejících se trhů poprvé za poslední tři roky, jak uvádí Bloomberg. (Další informace: Rozdíl mezi rozvíjejícími se a hraničními trhy.)

Katalyzátory zvýšeného apetitu na hraničních trzích souvisí s řadou makroekonomických reforem v těchto menších rozvojových ekonomikách, jako je zásadní přepracování argentinského daňového systému, tlak na privatizaci ve Vietnamu a liberalizace měny v zemích jako Maroko a Nigérie. Šéf akcií společnosti Blackfriars Asset Management Ltd. v Londýně řekl agentuře Bloomberg: „Posílení cen ropy může být jedním širokým tématem, ale jinak existují konkrétní prvky, jako jsou měnové reformy, které řídí konkrétní trhy.“

Investoři, kteří chtějí přidat do svého portfolia akcie na hraničním trhu, mohou tak učinit levně investováním do jednoho z těchto tří fondů obchodovaných na burze (ETF). (Viz také: 5 ETF na rozvíjejících se trzích, které je třeba sledovat v roce 2018.)

Společnost iShares MSCI Frontier 100 ETF, která byla zahájena v roce 2012, si klade za cíl poskytovat podobné výnosy jako index MSCI Frontier Markets 100. Fond to dělá investováním většiny svých aktiv do cenných papírů, které tvoří podkladový index. Tento index sleduje nevyužité a rychle rostoucí trhy klasifikované společností MSCI Inc. (NYSE: MSCI). Mezi klíčové alokace v portfoliu fondu patří Countrywide Bank of Kuwait SAKP (KW: NBKK) na 5,93%, Vietnam Dairy Goods JSC (HCM: VNM) na 4,44% a Kuwait Finance Residence KSCP (KW: KFH) na 4,36%. V košíku ETF je celkem 118 akcií.

IShares MSCI Frontier 100 ETF má aktiva pod správou (AUM) ve výši 565,9 milionů USD. Její poměr výdajů ,8% je vyšší než průměr kategorie ,58%, ale kompenzován atraktivním dividendovým výnosem 4,19%. FM za posledních pět permit vrátil 4,09% a za poslední tři roky 1,93%. Rok od data (YTD) fond vrátil k srpnu 2018 -10,65%. (Další informace: Kdy je poměr výdajů považován za vysoký a kdy je považován za nízký?)

ETF Invesco Frontier Markets, vytvořený v roce 2008, se pokouší zrcadlit výkonnost indexu New Frontier Index BNY Mellon. Fond toho dosahuje investováním lvího podílu svých aktiv do cenných papírů, které tvoří sledovaný index. Drží jak likvidní americké depozitní certifikáty (ADR), tak globální depozitní certifikáty (GDR) cenných papírů z příhraničních zemí. Portfolio ETF obsahuje 68 akcií. Tři nejlepší podíly FRN – Copa Holdings SA třídy A (NYSE: CPA), KAZ Minerals PLC (OTC: KZMYF) a Safaricom PLC (NR: SCOM) – mají kombinovanou váhu 20,55%.

ETF Invesco Frontier Markets má čistá aktiva ve výši 66,19 milionů USD a účtuje investorům roční poplatek za správu ve výši ,7%. K srpnu 2018 má fond 10-, pětiletý a tříletý roční výnos – 2,93%, ,3%, respektive 4,61%. Vrátila -7% od začátku roku a vyplácí 3,86% roční dividendu. (Viz také: Co jsou příhraniční trhy?)

Společnost World-wide X MSCI Argentina ETF, která byla vytvořena v roce 2011, se snaží replikovat výnosy indexu MSCI All Argentina 25/50. Za tímto účelem ETF investuje nejméně 80% svých aktiv do cenných papírů, které tvoří srovnávací index. Fond vlastní společnosti, které mají sídlo v Argentině nebo provádějí většinu svých operací v zemi. Mezi nejvýznamnější podíly v portfoliu ETF patří MercadoLibre Inc. (NASDAQ: MELI), Tenaris SA (NYSE: TS), Grupo Financiero Galicia SA ADR (NASDAQ: GGAL) a Globant SA (NYSE: GLOB).

Global X MSCI Argentina ETF má AUM 146,44 milionu USD a účtuje si ,65% poplatek za správu. Přestože má fond zklamáním od začátku roku výnos -23,62%, v dlouhodobém horizontu si vedl lépe. Za posledních pět allow se ETF vrátila o 11,44%, zatímco za poslední tři roky se investoři těšili z 11,04%. ARGT vyplácí ,65% dividendový výnos, čímž účinně kompenzuje roční poplatek za správu. (Viz také: 3 způsoby, jak můžete investovat v Argentině z Usa)

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: