Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

10 kroků k tomu, abyste se stali obchodníkem dne

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Day trading  > 10 kroků k tomu, abyste se stali obchodníkem dne

10 kroků k tomu, abyste se stali obchodníkem dne

Proč je ve světě, kde má každý snadný přístup k on the internet obchodování, jen málo úspěšných jednodenních obchodníků? Koneckonců, jaký trader ani nesnil o tom, že se stane jednodenním obchodníkem – bude pohodlně pracovat na domácím počítači, bude vaším vlastním šéfem a bude sledovat zisk? Zatímco mnoho aspiruje, jen málo z nich uspěje.

Shrnutí

 • Denní obchodníci se aktivně angažují na trhu a využívají vnitrodenní strategie, aby profitovali z rychlých cenových změn v daném cenném papíru.
 • Abyste se mohli stát jednodenním obchodníkem, musíte si být jisti, že jste dostatečně kapitálově vybaveni a máte přístup k dostupné a funkční obchodní platformě.
 • Denní obchodování může být lukrativním podnikem, ale přichází také s vysokou mírou rizika a nejistoty.
 • Professional úspěch je nutné důkladné pochopení trhů, finančních cenných papírů a financování chování – spolu s osobní disciplínou a zaměřením.

Co dělá denní obchodník?

Denní obchodník aktivně nakupuje a prodává cenné papíry, často několikrát během dne, ale aniž by do dalšího dne nesl žádné otevřené pozice. Všechny pozice nákupu / prodeje pořízené během obchodního dne jsou čtvercově odepsány ve stejný den před uzavřením trhu. Denní obchodníci se liší od aktivních obchodníků, kteří mohou držet pozici několik dní, nebo od investorů, kteří investují delší dobu. Denní obchodníci také využívají pákový efekt ke zvýšení své vnitrodenní obchodní expozice.

Jak se stát denním obchodníkem

1. Proveďte sebehodnocení

Úspěšné obchodování s dnem vyžaduje kombinaci znalostí, dovedností a vlastností i odhodlání k životnímu stylu. Jste zběhlí v matematické analýze, plní finančních znalostí, jste si vědomi psychologie chování (jak u sebe, tak u ostatních) a máte žaludek professional podnikání? Na rozdíl od vnímaného pojmu snadný život nebo snadné peníze denní obchodování ve skutečnosti vyžaduje:

 • Dlouhá pracovní doba
 • Velmi málo volna z práce
 • Kontinuální sebevzdělávání bez vedení
 • Schopnosti podstupovat riziko
 • Nekonečný závazek k každodenním činnostem v práci

Správné myšlení je nejdůležitějším (a vůbec prvním) požadavkem, jak se stát jednodenním obchodníkem. Pokud člověk není připraven věnovat čas, učit se a být mentálně připraven riskovat a utrpět ztráty, nezkoušejte denní obchodování. Knihy jako Vyměňte si cestu k finanční svobodě autor: Van Tharp a Psychologie obchodování Brett N. Steenbarger jsou dobrým zdrojem informací o denním obchodování a provádění sebehodnocení.

2. Uspořádejte dostatečný kapitál

Nikdo nemůže důsledně generovat zisky. Občasné a prodloužené ztráty jsou součástí denní obchodní hry. (Například denní obchodník může utrpět osm ztrátových obchodů v řadě a zotavit se bude až se ziskem devátého obchodu.)

K zvládnutí těchto rizik musí mít denní obchodník dostatečný polštář kapitálu. Jak vysvětlil Van Tharp Vyměňte si cestu k finanční svobodě, vstup do světa obchodování pouze s malým množstvím peněz je jistá cesta k neúspěchu. Než ukončíte práci, abyste mohli obchodovat na plný úvazek, Tharp doporučuje mít k obchodování alespoň 100 000 $. Nováčci mohou začít s menšími částkami v závislosti na zvoleném obchodním plánu, frekvenci obchodování a dalších nákladech, které nesou. K aktivnímu dennímu obchodování je nutné, abyste na svém obchodním účtu udrželi zůstatek 10 000 $.

3. Pochopte trhy

Denní obchodníci potřebují pevný základ znalostí o fungování trhů. Od jednoduchých podrobností (jako jsou směnné hodiny a svátky) až po složité podrobnosti (jako je dopad zpravodajských událostí, požadavky na marži a povolené obchodovatelné nástroje) musí mít obchodník širokou znalostní základnu.

4. Pochopte cenné papíry

Akcie, futures, opce, ETF a podílové fondy obchodují jinak. Bez jasného pochopení charakteristik cenných papírů a obchodních požadavků může zahájení obchodní strategie vést k selhání. Obchodníci by například měli vědět, jak požadavky na marže professional futures, opce a komodity významně ovlivňují obchodní kapitál, nebo jak může prozatímní přiřazení nebo uplatnění pozice opce úplně rozbít obchodní plán.

Nedostatek znalostí o těchto nezbytnostech specifických pro cenné papíry může vést ke ztrátám. Usilující obchodníci by měli zajistit plnou znalost obchodování s vybranými cennými papíry.

5. Nastavte obchodní strategii

Začínající obchodníci vstupující do světa obchodování mohou začít výběrem alespoň dvou zavedených obchodních strategií. Oba by fungovali jako vzájemná záloha v případě selhání nebo nedostatku obchodních příležitostí. S postupným budováním zkušeností lze později přejít k většímu počtu strategií (s větší složitostí).

Svět obchodování je vysoce dynamický. Obchodní strategie mohou dlouhodobě trvale vydělávat peníze, ale kdykoli selžou. Je třeba pečlivě sledovat účinnost vybrané obchodní strategie a přizpůsobovat ji, přizpůsobovat, skládat nebo nahrazovat v závislosti na vývoji.

6. Integrujte strategii a plán

Samotný výběr správných obchodních strategií nestačí k úspěchu na trhu. Aby bylo možné přijít s obchodním plánem, je třeba strategii doplnit o následující aspekty:

 • Jak bude strategie použita (strategie vstupu / výstupu)
 • Kolik kapitálu bude použito
 • Kolik peněz na obchod bude použito
 • S kterými aktivy se bude obchodovat
 • Jak často zadáváte obchody

7. Procvičujte správu peněz

Řekněme, že máte 100 000 $ jako obchodní kapitál a vynikající obchodní strategii, která nabízí 70% úspěšnost (sedm z 10 obchodů je ziskových). Kolik byste měli utratit za svůj první obchod? Co když jsou první tři obchody neúspěšné? Co když už průměrný rekord (sedm ziskových obchodů z 10) již neplatí? Nebo při obchodování s futures (nebo opcemi), jak byste měli alokovat svůj kapitál na požadavky na maržové peníze?

Správa peněz vám pomůže tyto výzvy řešit a odhadnout vaši potenciální ziskovost. Efektivní správa peněz vám může pomoci vyhrát, i když z 10 jsou pouze čtyři ziskové obchody. Procvičujte, plánujte a strukturujte obchody podle plánu správy peněz a alokace kapitálu.

8. Poplatky za zprostředkování výzkumu

Denní obchodování obvykle zahrnuje časté transakce, které mají za následek vysoké náklady na zprostředkování. Po důkladném prozkoumání vyberte plán zprostředkování moudře. Pokud máte v úmyslu hrát s jedním nebo dvěma obchody za den, pak by byl vhodný makléřský plán professional každý obchod. Pokud je denní objem obchodování vysoký, použijte rozložené plány (čím vyšší je objem, tím nižší jsou efektivní náklady) nebo pevné plány (neomezené obchody za pevně stanovený poplatek)

Kromě provedení obchodu nabízí broker také další obchodní nástroje, které zahrnují obchodní platformy, integrovaná obchodní řešení, jako jsou kombinace opcí, obchodní application, historická details, výzkumné nástroje, obchodní výstrahy, aplikace professional mapování s technickými indikátory a několik dalších funkcí. Některé funkce mohou být zdarma, zatímco některé mohou být zpoplatněny, což může snížit vaše zisky.

Doporučuje se vybrat funkce v závislosti na vašich obchodních potřebách a vyhnout se odběru těch, které nejsou potřeba. Nováčci by měli začít s nízkonákladovým základním balíčkem zprostředkování, který odpovídá jejich počátečním obchodním potřebám, a později se v případě potřeby rozhodnout pro improve na další moduly.

9. Simulace a zpětný exam

Jakmile je plán připraven, simulujte jej na testovacím účtu s virtuálními penězi (většina makléřů takové testovací účty nabízí). Alternativně lze strategii zpětně otestovat na historických datech. Professional realistické posouzení zvažte náklady na zprostředkování a poplatek za předplatné professional různé nástroje.

10. Začněte v malém a poté rozbalte

I když máte dostatek peněz a dostatečné zkušenosti, nehrajte na první obchody nové strategie příliš. Vyzkoušejte novou strategii s menším množstvím a po ochutnání úspěchu zvyšte sázky. Pamatujte, že trhy a obchodní příležitosti zůstanou navždy, ale jakmile dojde ke ztrátě peněz, může být obtížné je znovu akumulovat. Začněte v malém, vyzkoušejte, zda chcete navázat, a pak jděte na velké.

Závěr

Usilující obchodníci by si měli dávat pozor na webové stránky a kurzy, které slibují bezchybný obchodní den nebo nekonečné zisky. Omezené procento denních obchodníků, kterým se podařilo uspět, investuje svůj čas a úsilí do budování obchodních strategií a jejich náboženského následování.

Denní obchodník je v tomto velkém obchodním světě sám. Než se vzdáte své úlohy stát se jednodenním obchodníkem, ujistěte se, že máte motivaci se neustále učit, navrhovat své obchodní strategie a převzít odpovědnost za svá rozhodnutí a činy. Pokud chcete skočit do světa denního obchodování, můžete použít jednoho z nejlepších makléřů pro denní obchodování.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: