Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

10 kanadských akcií konopí pro vaše portfolio

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > 10 kanadských akcií konopí pro vaše portfolio

10 kanadských akcií konopí pro vaše portfolio

Na rozdíl od svého jižního souseda Kanada legalizovala lékařskou marihuanu celostátně již v roce 2001..To znamená, že toto odvětví se značně vyvinulo a není sužováno státními omezeními, jako jsou Spojené státy, kde od října 2019 existuje 33 států (a Washington, DC), kde je povolen lékařský lék. V listopadu 2017 schválila sněmovna Kanady zákon o konopí (Bill C-45), který umožňuje legální užívání marihuany pro rekreační účely, a v červnu 2018 obdržela královský souhlas (formální schválení zákona monarcha)..To leží v příkrém kontrastu s USA, kde je bezprostřední budoucnost legální plevele zpochybněna poté, co bývalý generální prokurátor Jeff Sessions zrušil zákon z doby Obamy, který chránil státy, které se rozhodly liberalizovat legální zákony o marihuaně.

Zatímco ve Spojených státech vládne nejistota, investoři by mohli získat část potenciometru investováním do kanadských akcií, které jsou buď kótovány na hlavních burzách, nebo obchodovány na mimoburzovních (OTC) trzích. Většinu těchto akcií lze označit jako penny.

Penny akcie mohou nést podstatně vyšší rizikovou složku.

Zde je pohled na některé z těchto společností. Všechny údaje jsou přesné k 16. říjnu 2019.

Zdroj: TradingView.

1. Canopy Growth Corp.

Tržní kapitalizace: 6 969 miliard USD

Canopy (CGC) je uváděn jako první kanadský jednorožec na trhu s hrnci. Zatímco společnost prodává svůj produkt pod různými obchodními názvy, značka „Tweed“ má největší uznání díky svému spojení s rapperem Snoop Doggem. Společnost byla uvedena na NYSE 24. května 2018. Akcie baldachýnu se meziročně snížily asi o 33%.

2. Aurora Cannabis

Tržní kapitalizace: 5,071 miliardy USD

Aurora Cannabis Inc. (ACB) debutovala na kanadské rizikové burze cenných papírů (TSX) v říjnu 2016 a na newyorské burze cenných papírů v říjnu 2018. Kromě produkce suchého konopí získala Aurora v lednu licenci na prodej konopného oleje 2017..Na OTC trhu to bylo déle, na jednom místě vracelo 347% za období jednoho roku. V květnu 2018 koupila společnost Aurora Cannabis společnost MedReleaf Corp. (OTC: LEAF) za 2,5 miliardy dolarů. Na začátku roku 2019 poté Aurora koupila producenta organického konopí Whistler Medical Marijuana Corporation. Akcie Aurory klesly meziročně zhruba o 30,7%.

3. Aphria Inc.

Tržní kapitalizace: 1,807 miliardy USD

Společnost si říká jeden z nejlevnějších producentů marihuany. Aphria (APHA) vyrábí suché konopí i konopný olej různé kvality a síly. V prosinci 2017 jejich akcie vzrostly poté, co společnost oznámila, že uzavřela dohodu o prodeji svých produktů prostřednictvím online webu Shoppers Drug Mart, významného kanadského řetězce lékáren..Ve druhém a třetím čtvrtletí roku 2019 však Aphria klesla a meziročně poklesla zhruba o 16,8%.

4. Skupina Cronos

Tržní kapitalizace: 2,844 miliardy USD

Cronos Group (CRON) podniká v investování do pěstitelů květin a společností v oboru marihuany. Tato kanadská společnost vyrábí své vlastní konopné produkty a investuje do dalších konopných společností. Portfolio společnosti Cronos v současné době zahrnuje různé značky, jako je PEACE NATURALS, globální společnost pro zdraví a wellness, producent konopí COVE se sídlem v Britské Kolumbii a producent CBD z konopí Lord Jones. Díky uzavření investice ve výši 1,8 miliardy USD od společnosti Altria počátkem roku 2019 je Cronos v dobré pozici, aby mohl i nadále rozšiřovat své podíly. Kromě dalších kanadských akcie konopí Cronos letos poklesl a meziročně poklesl o 29,4%.

5. Hexo Corporation

Tržní kapitalizace: 656 233 mil. USD

HEXO Corp. (HEXO) je první licencovaný výrobce lékařské marihuany se sídlem v Quebecu. Tato společnost se zaměřuje na rekreační užívání marihuany. V říjnu 2019 společnost HEXO uvedla na trh Original Stash, hodnotovou řadu konopí za cenu pouhých 4,49 $ za unci, včetně daní. Akcie HEXO meziročně poklesly o více než 34%.

6. CannTrust Holdings Inc.

Tržní kapitalizace: 195 1117 mil. USD

Appotex Inc., jedna z předních kanadských farmaceutických společností, má exkluzivní globální partnerství se společností CannTrust Holdings Inc. (CTST). V kanadské oblasti Niagara má CannTrust kultivační zařízení o rozloze 430 000 čtverečních stop, což z něj činí šesté největší zařízení na marihuanu v Kanadě..CannTrust nabízí celou řadu suchých a kapkových produktů pro farmaceutické aplikace. Akcie debutovaly na newyorské burze v únoru 2019 a od tohoto data klesly o téměř 86%.

7. Namaste Technologies Inc.

Tržní kapitalizace: 97 082 mil. USD

Společnost Namaste Technologies Inc. (OTC: NXTTF) se zaměřuje na e-obchodní stránku obchodu s marihuanou pro lékařské účely. Působí na 32 místech ve 20 různých zemích. V roce 2017 společnost Namaste přidala do svého portfolia společnost CannMart Inc. CannMart má distribuční síť v Torontu, která pomáhá webu elektronického obchodování rozvíjet jeho maloobchodní distribuci..Akcie se meziročně snížily o 57,9%.

8. OrganiGram Holdings

Tržní kapitalizace: 549,118 mil. USD

OrganiGram Holdings (OGI) je licencovaný výrobce produktů z lékařské marihuany. Na NASDAQ začala obchodovat v květnu 2019. Portfolio této společnosti zahrnuje suché konopí a konopný olej spolu s příslušenstvím, jako jsou vaporizéry, které lze zakoupit na jejích webových stránkách. Od uvedení na NASDAQ se cena jeho akcií snížila o 54,8%.

9. Emerald Health Therapeutics

Tržní kapitalizace: 101,379 mil. USD

Emerald Health Therapeutics (OTC: EMHTF) je také výrobcem suchého konopí a konopných olejů pro lékařské použití se sídlem v Britské Kolumbii. New Cannabis Ventures uvádí, že společnost získala od Dundee Capital kapitál ve výši 10 milionů CAD. Jeho hodnota akcií se meziročně snížila téměř na 71%.

10. The Supreme Cannabis Company Inc.

Tržní kapitalizace: 238 736 mil. USD

Společnost vyrábí marihuanu pod hlavičkou své stoprocentní dceřiné společnosti 7Acres. V prosinci 2017 změnila společnost SupremePharma svůj název společnosti na The Supreme Cannabis Company Inc. (OTC: SPRWF)..V říjnu 2019 získala značka wellness společnosti Blissco licenci na prodej konopného oleje, což může vést ke zvýšení nabídky produktů společnosti Supreme Cannabis. Akcie nejvyššího konopí se meziročně snížily o necelých 34%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web