Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

10 faktů, které jste o Amazonu nevěděli (AMZN)

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Technologické akcie ("Tech stocks")  > 10 faktů, které jste o Amazonu nevěděli (AMZN)

10 faktů, které jste o Amazonu nevěděli (AMZN)

4. září 2018 se společnost Amazon.com Inc. (AMZN) stala teprve druhou společností, která se stala členem klubu tržní kapitalizace v hodnotě 1 bilionu dolarů, když její cena akcií překročila prahovou hodnotu 2050,27 USD. To přichází jen něco málo přes měsíc poté, co Apple (AAPL) 2. srpna dosáhl hranice 1 bilionu dolarů.

Počáteční veřejná nabídka Amazonu proběhla 15. května 1997 a obchodovala se za 18 $. Hodnota Amazonu v hodnotě 1 000 USD zakoupená za cenu IPO by 4. září měla hodnotu přes 1,1 milionu USD.

Ačkoli většina lidí ví, co dělá Amazon, možná nezná některá z těchto zábavných faktů:

  1. V raných fázích Amazonu se Jeff Bezos, jeho manželka MacKenzie Bezos a první zaměstnanec Amazonu Shel Kaphan, scházeli uvnitř svých místních Barnes a Noble. Předtím, než generální ředitel a zakladatel Jeff Bezos přistál na „Amazonu“ jako názvu gigantu elektronického obchodování, měl v tašce další jména, například „Cadabra“ (jako v „Abracadabra“) a „Relentless“. Jeho právník ho však přesvědčil, že „Cadabra“ nezní vůbec magicky. Spíše „Cadabra“ zněla příliš podobně jako „mrtvola“. Ačkoli „Relentless“ neudělal název společnosti, Jeff Bezos si toto jméno oblíbil natolik, aby si mohl koupit název domény a nyní net relentless.com přesměruje na domovskou stránku Amazon.com.
  2. V raných fázích Amazonu jako veřejná společnost spustila aukční world-wide-web, aby konkurovala svým konkurentům v prostoru elektronického obchodování. V den, kdy společnost Amazon spustila aukční internet v roce 1999, její akcie vzrostly téměř o 8%. (Přečtěte si: Nejnovější narušení Amazonu: Dodávky Primary Rx)
  3. Předtím, než společnost Google poskytla vyhledávací stroj Google svou „Street View“ ve své mapové aplikaci, spustila společnost Amazon v roce 2004 vyhledávač A9.com, který zahájil projekt s názvem Block Check out. Blokové zobrazení bylo vizuální žluté stránky, které jeho uživatelům umožňovaly zobrazit pohled z ulice na adresy a pokyny k jejich cílům.
  4. AmazonSmile umožňuje svým uživatelům podporovat charitativní organizace podle jejich výběru, když nakupují na adrese smile.amazon.com. Nadace AmazonSmile věnuje ,5% z kupní ceny produktů způsobilých pro nákup AmazonSmile.
  5. Amazon Move, aplikace professional rozšířenou realitu, dokáže identifikovat miliony produktů od obalů na tkáně až po obaly na knihy. Díky Amazon Flow si uživatelé nemusí pamatovat své nákupní seznamy, protože aplikace jim umožňuje pořizovat fotografie pomocí telefonu. Po integraci s aplikací Amazon mohou uživatelé najít produkty na Amazonu a zakoupit je bez nutnosti čárového kódu psát nebo skenovat.
  6. Amazon Go, grocery store špičkových technologií, umožňuje nakupujícím nakupovat potraviny, aniž by museli čekat on the internet na pokladnu. Obchody Amazon Go jsou vybaveny stovkami fotoaparátů, které využívají podobný typ technologie, jakou používají samořídicí automobily. Tato technologie udržuje virtuální nákupní košík, který zákazníkům umožňuje, aby si po nakupování mohli vyjít. Účet se automaticky odešle na jejich účet Amazon.
  7. První knihou, která se kdy na Amazonu prodávala, byla „Fluid Principles and Imaginative Analogies“, autor Douglas Hofstadter.
  8. Amazon vyvíjí futuristický doručovací systém Prime Air, který umožní Amazonům doručovat balíčky zákazníkům do 30 minut pomocí malých dronů.
  9. Když Amazon poprvé začal, zazvonil na zvonek pokaždé, když zákazník provedl nákup.
  10. Amazon zaměstnává přes 563 000 lidí po celém světě, více než Google, Fb a Alibaba dohromady.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web