Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

10 akcií bohatých na zisk pro štíhlé časy

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Nejlepší akcie  > 10 akcií bohatých na zisk pro štíhlé časy

10 akcií bohatých na zisk pro štíhlé časy

Ziskové marže podniků jsou obléhány řadou faktorů, včetně zvyšování nákladů práce, obecné inflace a růstu úrokových sazeb. „Společnosti rozšiřující marže jsou vzhledem k dynamice pozdního cyklu vzácné,“ poznamenává Goldman Sachs ve své nedávné zprávě „Kam investovat nyní“.

Goldman nicméně zjistil, že tyto akcie v indexu S&P 500 (SPX) patří mezi ty, u nichž se očekává, že zvýší své čisté marže nejméně o 50 bazických bodů (b / s) ročně v letech 2019 a 2020: Netflix Inc. (NFLX), TripAdvisor Inc. ( Trip), Tapestry Inc. (TPR), Becton Dickinson & Co. (BDX), Abbott Laboratories (ABT), Lockheed Martin Corp. (LMT), Keysight Technologies Inc. (KEYS), NetApp Inc. (NTAP), Microsoft Corp (MSFT) a Vulcan Resources Co. (VMC).

10 společností s marží čistého výkrmu v roce 2019

  • Netflix: růst 235 b / s
  • Vulcan: růst 208 b / s
  • Keysight: růst 203 bps
  • NetApp: růst 145 b / s
  • Becton Dickinson: růst 117 b / s
  • TripAdvisor: růst 112 b / s
  • Tapiserie: růst 91 s / s
  • Abbott Labs: růst 85 b / s
  • Microsoft: růst 83 b / s
  • Lockheed Martin: růst 63 b / s

Zdroj: Goldman Sachs

Důležitost pro investory

Microsoft, Netflix a TripAdvisor představují názorné příklady. Microsoft je předním vývojářem softwaru professional osobní počítače a také významným hráčem na rostoucím trhu služeb cloud computingu a v současné době největší společností S&P 500 podle tržní kapitalizace. Společnost Goldman předpokládá, že čistá zisková marže společnosti Microsoft dosáhne 28% v roce 2019 a 30% v roce 2020. Professional srovnání jsou srovnatelné údaje pro střední společnost S&P 500, s výjimkou financí a veřejných služeb, 12% a 13%. Předpokládaná míra růstu EPS professional stejné roky je 16% a 20%, oproti 8% a 11% professional S&P 500, opět bez financí a veřejných služeb.

Trendem mezi technologickými společnostmi byl přechod od jednorázového prodeje hardwaru a softwaru k obchodnímu modelu předplatného, ​​který vytváří opakující se toky příjmů, a tím produkuje stabilnější růst. Goldman naznačuje, že Microsoft zvýšil své opakující se tržby z více než 40% celkových tržeb v roce 2014 na 61% v roce 2018, přičemž předpokládá, že toto číslo dosáhne 71% do roku 2022.

Netflix je předním poskytovatelem služeb streamování videa. Čisté ziskové marže se odhadují na 10% v roce 2019 a 13% v roce 2020, zatímco EPS by měl v těchto letech vyskočit o 62% a 58%. Netflix se také objevuje v koši Goldmana se silnými bilančními akciemi založenými na Altmanových Z-skóre, která naznačují nízké riziko bankrotu, což je jedno z jejich hlavních témat tváří v tvář rostoucí úrokové sazbě.

Zatímco Netflix má vysoké zadlužení a vysoké ocenění, společnost přidává předplatitele tempem, které z něj činí „dlouhodobého sekulárního vítěze“, podle nedávné výzkumné zprávy UBS. Společnost Netflix značně utrácí za produkci originálního obsahu dostupného pouze svým předplatitelům, což rozšiřuje „příkop“ mezi ním a mnoha konkurenty, poznamenává UBS.

TripAdvisor je internet, který je nejlépe známý pro sestavování recenzí čtenářů o hotelích, restauracích a zajímavostech, ale generuje příjmy ze služeb cestovních rezervací. Čistá marže by měla v letech 2019 i 2020 dosáhnout 9%, přičemž EPS by měl růst o 21% a 14%. Objevuje se v silném koši rozvahy společnosti Goldman, ale také v koši firmy s vysokými náklady na pracovní sílu, s předpokládanými náklady práce na rok 2019 na 21% tržeb, oproti 14% professional medián akcií S&P 500. Důvěru investorů podpořil plán oživení, který snižuje jeho nákladovou základnu a vrací výnosy na růstovou cestu po delších poklesech, uvádí Motley Fool.

Dívat se dopředu

Hledání akcií s vysokými ziskovými maržemi má zvláštní smysl v makroprostředí, které se vyznačuje rostoucími náklady. Goldmanovy projekce budoucích marží však mohou, ale nemusí být realizovány. Navíc, i když jsou, není to záruka cenového zhodnocení těchto akcií, zejména pokud pokles tržního tlaku na obecném trhu obecně klesá.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: