Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

0x protokol

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > 0x protokol

0x protokol

DEFINICE 0x protokolu

0x je otevřený protokol pro decentralizovanou výměnu digitálních aktiv, který běží na blockchainu Ethereum. Protokol je sada standardních pravidel, která mohou být použity systémem nebo různými transakčními stranami k hladké vzájemné komunikaci. Protokol 0x je v podstatě standardní formát zpráv a sada inteligentních smluv, na jejichž základě si mohou transakční entity vyměňovat digitální aktiva nebo tokeny.

Breaking DOWN 0x Protokol

Chcete-li vytvořit paralelu, zamyslete se nad tím, jak banky po celém světě používají standardní systém zasílání zpráv SWIFT ke vzájemné komunikaci o peněžních převodech. Standardně definovaná sada polí zpráv a jejich odpovídající hodnoty se používají v systému SWIFT k bezpečnému předání podrobností, jako je odesílatel, příjemce, částka, měna, zdrojová větev a cílová větev, mimo jiné. Jelikož se každá banka přizpůsobuje standardním pravidlům systému zasílání zpráv SWIFT, je schopna provádět vzájemné transakce přímo. Situace by se zvrhla, pokud by každá banka dodržovala svůj vlastní odlišný protokol, protože každá banka by pak musela dodržovat komunikační kanál jeden na jednoho s každou druhou bankou. Dodržování standardního, univerzálně přijatelného formátu umožňuje plynulejší provoz s vyšší účinností. (Více viz Jak funguje systém SWIFT?)

Protokol 0x se pokouší fungovat podobně jako SWIFT, ale pro provoz decentralizovaných burz pro obchodování s digitálními tokeny a aktivy, které běží na blockchainu Ethereum. Protokol 0x, postavený na základech tokenových standardů Ethereum, funguje jako klíčová vrstva infrastruktury professional narůstající počet finančních aplikací a nástrojů, které jsou na palubě blockchainové technologie a jsou obchodovány v digitálních formách. Jak se s každým dalším dnem tokenizuje spousta světové finanční hodnoty, roste požadavek na bezpečné obchodování s takovými digitálními aktivy a tokeny. Díky jasně definovaným formátům zpráv a inteligentním smlouvám se protokol 0x pokouší naplnit tuto potřebu.

Formát zprávy protokolu 0x je sada datových polí, která přenáší klíčové informace, jako je digitální aktivum nebo token, se kterým se má obchodovat, cenová hodnota transakce, doba expirace a definované id transakčních stran. Inteligentní smlouvy se starají o nezbytnou obchodní logiku odpovědnou za generování, odesílání, příjem a zpracování dat souvisejících s obchodní činností. Poskytuje také prostor pro nezbytné upgrady, pokud nějaké budou, v budoucnu. Ustanovení professional upgrady jsou nezbytná z důvodu jakýchkoli změn vyžadovaných professional dodržování upravených předpisů nebo pro jakékoli změny spojené s vnitřní prací blockchainové sítě Ethereum. Systém také používá relé, které fungují jako agregátory objednávek a jsou odpovědné za vysílání objednávek od určených účastníků trhu na tržiště nebo směnárnu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: